Mała prędkość na gazie

porady i pomoce
@Tomek25

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:10
Imię: Tomek
Auto: mondeo mkII
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Mała prędkość na gazie

#1

Nieprzeczytany post autor: @Tomek25 »

Witam. Mam astre 1.6 16v i taki otóż problem bo na gazie nie moge wycisnąć więcej jak 110km/h i przy przyśpieszaniu strasznie mi szarpie. Dodam jeszcze że mam zwykłą instalacje gazową i już mi trzech gazowników ustawiało gaz i u nich wychodziło ok a astra i tak szybciej nie chce jechać.
kradzieże kół to normalka tylo czemu moje zgineły :(

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

@Tomek25, "Zwykłe" instalacje do 16V nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem i potrafią przysparzać problemów. Bardziej wskazana jest sekwencja. Trzeba - jak zwykle - zacząć od "może", czyli może masz reduktor o zbyt małej wydajności, niedobrany mikser, przytkany filterek gazu i powietrza? Napisz, jaka to instalacja.
myśleć...też bym umiał!

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

110km/h? To mniej niż 29 konny Fiat CC. Raczej niemożliwe by ktoś tak się pomylił, że założył za mały mixer. Ja bym sprawdził stan filtrów, świec, przewodów i ogólnie stan silnika (kompresja). Ludzie mają instalację 2gen w takich silnikach i jeżdżą normalnie.

@Tomek25

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:10
Imię: Tomek
Auto: mondeo mkII
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

#4

Nieprzeczytany post autor: @Tomek25 »

Mam instalacje lovateka i ja napoczątku latałem po 180 km/h. a po wymianie uszczelki pod głowicą i tłoku złapał muła tylko gdy ostatnio dolałem oleju to już muł całkowity jest. A na sekwencje mnie narazie nie stać.
kradzieże kół to normalka tylo czemu moje zgineły :(

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Sprawdź kompresję! Instalację gazową wykluczyłbym tutaj bo jeśli byłeś u gazownika na regulacji to powinien zauważyć gdyby coś było źle podłączone. Filtry masz pewnie powymieniane. Problem pewnie powstał przy wymianie tego tłoka i uszczelki.

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: eon »

Mam ten sam silnik oraz instalacje LPG sekwencyjną Zavoli
U mnie V max z 3 osobami na pokładzie i psem w bagażniku (kombi) to 195km/h na A4 i jeszcze troszkę zostało pod butem :>
Wg mnie problem tkwi w zwykłej inst inst. LPG zaadaptowanej do wielozaworówki, co przeważnie nie działa za dobrze :/
Mój brat ma w punto 1.2 16 V inst. LPG przeznaczoną dla gaźnika (nie wiem jakim cudem ktoś to zamontował) i chodzi to koszmarnie o przyspieszaniu zapomnij...! kula sie to pod warunkiem jak jest "z górki"..!
pozdro !
EON

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

eon pisze:Wg mnie problem tkwi w zwykłej inst inst. LPG zaadaptowanej do wielozaworówki, co przeważnie nie działa za dobrze
Fakt, ale:
@Tomek25 pisze:Mam instalacje lovateka i ja napoczątku latałem po 180 km/h. a po wymianie uszczelki pod głowicą i tłoku złapał muła
A co to "wielozaworówka", hihi :mrgreen: Fajne przejęzyczenie :mrgreen:
Tak po prawdzie to ja też do wielopunkta ładowałbym tylko i wyłącznie sekwencję. A jeśli już 2gen to koniecznie z BLOSem!!

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: eon »

Faktycznie chodziło mi o 16-zaworówkę a nie wielozaworówke, choć to drugie nie wyklucza pierwszego :D
pozdro !
EON

@Tomek25

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:10
Imię: Tomek
Auto: mondeo mkII
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

#9

Nieprzeczytany post autor: @Tomek25 »

kompresja jest ok przynajmniej wg sklejkapodobno problem tkwi że mi gazownik miksera nie założył.
kradzieże kół to normalka tylo czemu moje zgineły :(

ODPOWIEDZ