jak regulować gaz?

porady i pomoce
dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Traviz,
Traviz pisze:Nie trzeba.
A może byś tak łaskawie Koledze electric1988 objaśnił fotką i w kilku słowach, jak wobec tego tę śrubę wykręcić? :shock:
myśleć...też bym umiał!

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

dresat pisze:Traviz,
Traviz pisze:Nie trzeba.
A może byś tak łaskawie Koledze electric1988 objaśnił fotką i w kilku słowach, jak wobec tego tę śrubę wykręcić? :shock:
Ale kolega nie pisał, gdzie jest reduktor, a pytał tylko czy trzeba wymontować reduktor do spuszczenia tego syfu. Mój siedzi nisko od strony akumulatora. Najlepszy dostęp do tej śruby mam z kanału. Nie wiem po co fotki skoro (w moim wypadku) wystarczy wjechać na kanał, wejść do kanału i odkręcić śrubkę, poczekać aż syf zleci i zakręcić z powrotem? :lol:
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

marcin84

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 12 sie 2008, 10:43
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Lokalizacja: Złoczew
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: marcin84 »

Witam
Mam takie pytanko:
na obrotach ok 1600 sonda lambda na gazie łądnie gania w okolicach 0.5 V ale jak dam mocniej gazu to przy wyższych obrotach pokazuje bogto 0.72V i nie chce spaść. Pozycje aktuatora mam ustawioną na -30 kroków i nie daje rady zamknąć. Mysle że trzeba podregulować parownik, tylko nie wiem czy mam rację.
W którą stroną (wkręcać czy wykręcać śrubę z parownika) w tym przypadku.

Awatar użytkownika
fallenfury

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2011, 16:41
Imię: Marcin

#34

Nieprzeczytany post autor: fallenfury »

podepnę się pod temat. ja sprawdzałem w swojej astrze 1.4 2000r. na jałowym biegu normalnie około 0.10 -0.15 a jak dodam do 2000 obrotów i podchodzi do 0.88 i jak obroty spadają to się dalej trzyma jeszcze przez przynajmniej 10 sek. i spada do 0.10 - 0.15 czy to aby prawidłowe działanie sondy?

ODPOWIEDZ