równoczesne spalanie gazu i benzyny

porady i pomoce
Awatar użytkownika
mlodyprzem

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

równoczesne spalanie gazu i benzyny

#1

Nieprzeczytany post autor: mlodyprzem »

Witam. Mam Astrę 1,6 8V z wielopunktowym wtryskiem i niedawno założyłem instalację sekwencyjną. I moja Astra na 100km pali 4 litry gazu i 3,5 litra benzyny. O co w tym chodzi? Mój gazownik mówi, że to nie jest możliwe i że bajki opowadam, ale prawda jest taka, że tankuję oba zbiorniki do pełna co 600-700km i wchodzi mi około 25 litrów gazu i około 23 litrów benzyny. Nadmienię, że jeżdże w trasie.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

mlodyprzem pisze:moja Astra na 100km pali 4 litry gazu
... :shock: a czemu moja pali dychę :?: :?: ....

... a tak na poważnie, to spalanie obu paliw jest raczej niemożliwe - obejrzyj dokładnie czy nie ma wycieku benzyny....
... nie tankuj benzyny tylko spróbuj pojechać na LPG z pustym bakiem... co wtedy :?: :?: Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
mlodyprzem

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mlodyprzem »

Nie wiem czy to dobry pomysł. Nie chcę dopuścić do całkowitego braku benzyny, może to grozić awariom: zapowietrzenia układu, spaleniu pompy paliwa, itp.

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Firek »

mlodyprzemo
Może jest to spowodowane tym że tak naprawdę długo jedziesz na benzynie zanim auto się przełączy na gaz??? Może masz za wysoka temperaturę ustawioną do przełączenia, albo czujnik żle widzi temp. Możesz podac jakieś szczegóły instalacji: jakie sterowanie, reduktor, wtryski. Pozdro

Usunięty użytkownik 5195

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

silvo44 pisze:... a tak na poważnie, to spalanie obu paliw jest raczej niemożliwe
Ha! I tu zaskoczenie! Jest możliwe! Ja miałem taki przypadek. Jako, że gaz mam jeszcze na gwarancji, to zrobili mi to za darmo. Podobno spalił się jakiś przekaźnik i - podobnie jak u Ciebie - palił i benzynę i gaz. Mniej więcej po równo - po 10 litrów jednego i drugiego. Przy okazji - wiadomo - mieszanka była zbyt bogata i gasł na wolnych obrotach, dusił się itp.
Niestety nie wiem dokładnie co to za przekaźnik, czy od instalacji gazowej, czy od instalacji auta, więc nic więcej nie podpowiem. Proponuję jechać do jakiegoś gazownika, który w miarę się zna i będzie po problemie.

Awatar użytkownika
mlodyprzem

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mlodyprzem »

Firek pisze:mlodyprzemo
Może jest to spowodowane tym że tak naprawdę długo jedziesz na benzynie zanim auto się przełączy na gaz??? Może masz za wysoka temperaturę ustawioną do przełączenia, albo czujnik żle widzi temp. Możesz podac jakieś szczegóły instalacji: jakie sterowanie, reduktor, wtryski. Pozdro

Temperatura przełączania jest OK. Na zimnym silniku na gaz przełącza mi się po kilku minutach lub po około 2km jazdy. Instalacja to STAG300, reduktor - Tomasetto AT09, wtryski - Valtek Rail, system wtrysku Lambda - Centrala SEC

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#7

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Moze gazownicy zle podlaczyli odciecie wtryskiwaczy - np odcieli tylko dwa a nie cztery i stad spalanie beny. Podjedz do nich i niech szukaja - bo jesli niedawno montowales to masz gwarancje(?).
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
mlodyprzem

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: mlodyprzem »

Byłem w warsztacie, gdzie zakładali mi instalację i wymienili mi jakiś czujnik, który źle odczytywał i podawał informacje do komputera o temperaturze gazu i rzekomo podczas jazdy sam przełączał na benzynę. Zobaczymy co teraz będzie się działo. Acha, i dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

miikii83 pisze:Jest możliwe!
... napisałem ,,raczej'' - jasne jest, że bez awarii systemu jest to niemożliwe...
mlodyprzem pisze:Zobaczymy co teraz będzie się działo
... czekamy na efekty... Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
mlodyprzem

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2008, 22:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: mlodyprzem »

Wczoraj zrobiłem trasę i jednak ten czujnik był walnięty, bo po wymianie jest OK.

ODPOWIEDZ