Problem z przełączaniem na lpg

porady i pomoce
danjer18

Problem z przełączaniem na lpg

#1

Nieprzeczytany post autor: danjer18 »

Witam
Mam opla astre 1600 z 1992r. hatchback z instalacją LPG "bingo" i od jakiegoś czasu gdy silnik jest zimny samochód w momencie przełączenia na lpg gaśnie.
Jeśli zostawie go na benzynie rozgrzeje się troche silnik i wtedy sam go przełącze to jest ok nie gaśnie i pracuje dobrze, ale przy obecnych temp. tzn 15-20 stopni C silnik po 2 h jest na tyle zimny, że przy samoczynnym przełączeniu się z benzyny na lpg znów gaśnie.
Gdy byłem u gazownika wyregulował instalacje stwierdził że samochód ma za mało powietrza wyciągnoł rurke która idzie od silnika do filtra powietrza i zatkał ją (przez co duża rura w obudowie filtra również "pobiera" powietrze).
Kolejną żeczą jaką stwierdził jest to że samochód nie chodzi na jeden gar hmm i faktycznie tak byo znaczy gdy byłem u niego to tak wyglądało bo podczas jazdy nie było żadnego "muła". Po ściągnięciu przewodu ze świecy nie było odczuwalnej zmiany w pracy silnika po zamianie świec to samo więc wydawało by się że ma racje ale po sprawdzeniu tego przeze mnie w domu była różnica więc i tam coś mu dolega, generalnie to nie chodzi równo np: równo trzymam pedał gazu a on nie idzie równo tylko "wolniej i szybciej".
Nastepnie mój gazownik wyczyścił jakiś silniczek na przewodzie od gazu nie mam pojecia co to było ale stwierdził że to mogło byc przyczyną gaśnięcia (nie było ).
Podsumowując wyregulował instalacje, dodał powietrza, stwierdził że nie chodzi na jeden gar, wyczyścił "jakiś silniczek" i skasował 100zł .
Ważną żeczą jest również to że coś nie gra z kompem w asterce bo dioda od silnika na zegarach mruga w sposób nieregularny i nie da się zczytać błędów poza tym komputer nie daje znaków życia znaczy po podłączeniu "jakby nie działał" (ale darowałem sobie to gdyż nie przeszkadzało mi to).Po kilku wizytach u mechaników wyciągnełem żarówke i dałem spokój.
Jeśli ktoś dotarł do końca pasjonującej opowieści dziękuje i prosze o pomoc bo nie wiem już co zrobić z tym samochodem, jestem po prostu załamany.
Pozdawiam

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

zarowka na swoje miejsce
przewertuj internet ( zeby nie bylo za łatwo) i znajdz sposob na prawidłowe odczytanie kodów...

Przeczytaj kody bedziemy myslec co dalej ...

Pozdro

ODPOWIEDZ