Instalacja notorycznie wyłącza się. Pomocy

porady i pomoce
totes

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Instalacja notorycznie wyłącza się. Pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: totes »

Witam,

Mam sekwencję KME, przebieg na gazie 20.000. Od pewnego czasu często instalacja sama wyłącza się. Sa takie objawy, jakby skończył się gaz w zbiorniku i przełącza się na benzynę, chociaż gaz jeszcze jest. Wydaje mi się, ze te objawy narastają wraz ze mzniejszaniem ilości gazu w zbiorniku. Czy może ktoś wie co to może być? Szukałem na forum i w necie, ale nic nie znalazlem podobnego.

Filtry świeżo wymienione. Instalacja zaczęła gasnąć już przed wymianą.

Z góry dziękuję za pomoc.

Totes

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

totes, Masz prawdopodobnie ustawioną mieszankę gaz/powietrze zbyt ubogo i stąd przełączenie na benzynę, aby nie przegrzać silnika.
myśleć...też bym umiał!

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

ello

Najwiecej powie ci podpięcie sie do kompa ale mi to wyglada na uszkodzony czujnik ciśnienia gazu fazy lotnej (o ile taki masz zamontowany)...
Czujnik żle odczytuje cisnienie gazu dochodzącego do listwy wtryskowej komp uznaje ze za niskie i przełacza na etyline.

Pozdro

Awatar użytkownika
Hendrixx

Astro-maniak
Posty: 514
Rejestracja: 28 sty 2009, 10:58
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 benz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#4

Nieprzeczytany post autor: Hendrixx »

Cześć, podepnę się, nie chcę śmiecić. Ja mam podobny problem z tym, że mój astrak przełącza się na benzynę gdy stoję dłużej w korku. i nic mu nie pomaga. Podkręcanie ponad 2 000 tys obrotów nic nie daje. Dopiero gdy przejadę kawałek (nie na tip top) to mogę przełączyć się na gaz. Jakieś pomysły? pozdrawiam! ;)

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

jak masz czujnik temperatury parownika to sprawdz go jak sie zachowuje

moze byc uszkodzony i powzej pewnej temperatury moze dostawac przerwy albo zwarcia komp gazu odczytuje błędna wartość i uznaje ze nie ma warunkow do przełaczenia na gaz i wyłacza ci benzyne.

Albo ...

Masz w tak niefortunnym miejscu usytuowany komputer z gazu ze w czasie stania w korku nie ma właściwych warunkow pracy i tak sie rozgrzewa ze sie wyłącza i dopiero po ostygnięciu w czasie jazdy (przepływ powietrza) daje dalej mozliwość prawidłowej pracy na LPG

Pozdro

Pozdro

Awatar użytkownika
Hendrixx

Astro-maniak
Posty: 514
Rejestracja: 28 sty 2009, 10:58
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 benz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#6

Nieprzeczytany post autor: Hendrixx »

Dzięki za szybką reakcję. Niedługo wybieram się na przegląd, koniecznie podpowiem by to sprawdzić. DZIĘKI WIELKIE!

misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

Może wyda się to dziwne ale kumpel tak miał i przyczyna tkwiła w niskim napięciu akumulatora(nie ładowania lecz samego akumulatora)
7.5-10.5L /100km LPG

ODPOWIEDZ