Problemy z jazdą na benzynie po założeniu instalacji gazowej

porady i pomoce
marcins30

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2008, 17:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sewerynów/Wawa
Kontakt:

Problemy z jazdą na benzynie po założeniu instalacji gazowej

#1

Nieprzeczytany post autor: marcins30 »

Witam wszystkich. Takich tematów było dużo ale nie znalazłem identycznego do mojego.
Założylem instalację gazową Bingo M do astra 95r 16 8v silnik x16sz i od tego momentu zaczęły się problemy z jazdą na benzynie. Na gazie chodzi idealnie, zaś na ben problem sie zaczyna jak jeżdze na gazie i zgasze silnik po jakims czasie jak zapale jeszcze ciepławy na benzynie to obroty skacza i nie chce wchodzic na obroty plynnie (jakby sie dusił). jak ruszam skacze jak kangur, jak go rozgrzeje problem znika. Gdy stoi calą noc rano jak odpalam jest ok, w dzien przy niskich temperaturach jak postal pod praca okolo 8h tez chodzil normalnie, ale gdy zaczely sie wiosenne temp (slonce caly dzien) po zapaleniu jest problem. Jak caly czas jezdze na benzynie bez przelaczania na gaz jest ok. Krokowca wymienialem i jest to samo. Jak zrestartuje komputer przez chwile jest ok ale szybko zaczynają sie problemy. Czytalem ze jest to problem z emulacja komputera, Tylko że nigdzie nie znalazlem odpowiedzi jak usunąć ten problem.
Czy ktoś zna odpowiedz jak usunąć ten problem??

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

marcins30,
marcins30 pisze:Czytalem ze jest to problem z emulacja komputera, Tylko że nigdzie nie znalazlem odpowiedzi jak usunąć ten problem.
Tego problemu samemu zwykle nie daje się usunąć; raczej gazownik powinien się tym zająć... :shock:
myśleć...też bym umiał!

marcins30

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2008, 17:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sewerynów/Wawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marcins30 »

Byłem z tym u gazownika gdzie zakładałem instalację. Zdjeli kleme i zrestartowali komputer. I powiedzieli że to powinno pomagać ale niestety pomaga tylko na chwilę:/ Bingo M astrach takich jak moja chodzi z reguły idealne, nie wiem czemu akurat w mojej jest taki problem:/ Nie wiem czy jechać do gazownika żeby to naprawił na gwarancji czy jeździć tak jak jeżdze.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Primo, zapytaj sie tych gazownikow jaka ustawili Ci emulacje sondy lambda i do tego jak ja w ogole podpieli ( na odczyt czy na odczyt z emulacja). A jesli Ci powiedza ze odpinanie klemy bedzie pomagac, to powiedz im niech se mozg odepna ( o ile go maja).
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Marysia, ma rację!!! Szukaj w okolicy sondy Lambda. Może być nawet uszkodzona.... Powodzenia ;)
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

ss11

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 22 mar 2008, 18:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ss11 »

Jedz do nich i powiedz że albo zrobią dobrze albo niech sobie ją wyciągają i oddają kase!
Tak jak napisał MARYSIA wina leży po stronie emulacji sondy.
Ja mam EMULACJ SONDY WŁASNA
czas HI-0,6
czas LOW-0,8
Gdy zmieniłem na w/w ustawienia mój problem z jazdą na benzynie się skończył , wcześniej była emulacja TYPOWA
czas HI-0,4
czas LOW0,4
i było do d _ _ Y!


MARYSIA- jak masz ustawioną emulacje? i jakie czasy?
Jeśli chcesz mieć coś dobrze zrobione - to zrób to sobie sam!!!

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#7

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

ss11, oj nie pamietam :mrgreen: U mnie w aucie jest wszystko robione przeze mnie..gaz od podstaw rowniez..nie pamietam teraz ustawien, jak bede mial lapka pod reka to sprawdze ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

kogucikSAMSON

#8

Nieprzeczytany post autor: kogucikSAMSON »

WITAM, JESTEM TU NOWY. OD ROKU MAM OPLA ASTRE. MAM PYTANIE ODNOŚNIE SONDY LAMBDA-JAK JĄ USTAWIĆ DLA SILNIKA 1.4 16V?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dresat »

kogucikSAMSON,
kogucikSAMSON pisze:WITAM, JESTEM TU NOWY.
Tylko to Cię tłumaczy; posty piszemy małymi literami, oprócz pierwszych wyrazów zdania, ponieważ pisanie dużymi oznacza KRZYK! Pytając o ustawienia sondy, rozumiem, że mówisz o ustawieniach emulacji, jak to jest powyżej? :shock:
myśleć...też bym umiał!

marcins30

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 sie 2008, 17:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sewerynów/Wawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marcins30 »

ss11 pisze:Jedz do nich i powiedz że albo zrobią dobrze albo niech sobie ją wyciągają i oddają kase!
Tak jak napisał MARYSIA wina leży po stronie emulacji sondy.
Ja mam EMULACJ SONDY WŁASNA
czas HI-0,6
czas LOW-0,8
Gdy zmieniłem na w/w ustawienia mój problem z jazdą na benzynie się skończył , wcześniej była emulacja TYPOWA
czas HI-0,4
czas LOW0,4
i było do d _ _ Y!


MARYSIA- jak masz ustawioną emulacje? i jakie czasy?
Więc wybiorę się do nich przy okazji.
Więc w grę wchodzą ustawienia sondy lambda lub może być uszkodzona.
Czy powyższe ustawienia mogą pasować do mojej? Czy muszą ustawić ją indywidualnie?
Widzę można emulację samemu stawić. Rozumiem musiałbym mieć kabel żeby się podłączyć do komputera gazu (Bingo M) i jakiś sofcik?
Dziękuję za informację w tym temacie.

ODPOWIEDZ