Dziwne zachowanie Astra 1.6 8V.

porady i pomoce
jarek0608

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: jarek0608 »

Najlepiej pojechać do gazownika żeby sprawdził instalacje.
ptfromscr pisze:no benzyny to tak 9-10 ale gazu 8 a w trasie to w ogóle"...głupie było mi się zaśmiać jej w twarz ^_^
może i tak ale na odwrót to by miało sens , słyszałem że auto na gazie powinno spalać około 2-óch litrów gazu więcej niż benzyny, w mojej asterce ta zasada się sprawdza.

ptfromscr

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: ptfromscr »

czyli masz zbiornik 40L , ja na 33litrach robie 320km w cyklu mieszanym. Moze poprostu musisz podjechac do jakiegoś najblizeszego zakładu gazowniczego i pogadać z nimi i dac zeby wyregulowali to wszystko.
w cyklu mieszanym pali mi 10L bo juz robilem test :)

powiem tak. Po wymianie świec, regulacji gazu i wymianie filtra gazu autko spaliło mi 7,2 litra gazu w trasie, a mojemu bratu 6,5. Mi dlatego więcej bo miałem na pokładzie 4 osoby i mase toreb. W miescie pali mi 9 litrów przy ostrym piłowaniu. Silnik 1.6 8V z 94 roku, II gen. Ja mam zbiornik 38 litrów i robie teraz na nim 420km w cyklu mieszanym, głównie w łódzkich korkach. Przed przegladałem robiłem 280km... Takze spalanie 9 litrów gazu jest jak najbardziej prawdopodobne w tym silniku.
to ja powiem tak ze aktualnie jestem w trakcie sprawy sadowej o odszkodowanie za rozbite auto i astra ma być 'przejściowa' i w zależności jak się będzie sprawować nie wiem czy chce inwestowac zwlaszcza jezeli moje spalanie 12-13 L kosztuje mnie i tak 20zl za 100KM gdzie np. moj kolezka w omedze 2.0 16V bez LPG placi prawie 60zl za 100km :) przeczyszcze krokowca zeby sie nie dlawil i moze jak bede mial luzne 50zl to zmienie swiece na nowe GM bo slyszalem ze sa calkiem porzadne :)

może i tak ale na odwrót to by miało sens , słyszałem że auto na gazie powinno spalać około 2-óch litrów gazu więcej niż benzyny, w mojej asterce ta zasada się sprawdza.
dlatego właśnie głupio było mi się jej zaśmiać :)


podrzucam jeszcze te zdjęcia silnika żeby zidentufikować moją insstalację :)

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

sorry za brudny silnik
Co do obrotów to proponuje przeczyscic silnik krokowy
dzisiaj znowu rano jak jechałem auto na wolnych obotach zaczęło falować, ale tym razem w dół a nie w górę :/ czy w c16nz jest sonda?? jak tak to jak sprawdzić czy jest walnięta??

Dyziowaty

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2009, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Dyziowaty »

ptfromscr pisze:jak tak to jak sprawdzić czy jest walnięta??
podpiąc pod komputer , powinno wszystko wykazac , ja u siebie tak zrobiłęm :P

jarek0608

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: jarek0608 »

Masz instalacje drugiej generacji. Układy II generacji przeznaczone są do samochodów wyposażonych w katalizator i sondę lambda. Urządzenia te posiadają dodatkową elektronikę współpracującą z oryginalnymi czujnikami, które znajdują się na silniku niskoprężnym. Dzięki temu system ten reguluje w sposób ciągły skład mieszanki powietrzno-gazowej uwzględniając aktualny sposób pracy silnika. W ten sposób ilość gazu dostarczanego do silnika podlega ciągłej regulacji w czasie jazdy samochodem zależnie od obciążenia, przyspieszania, zwalniania itp. Pozwala to na oszczędną i dynamiczną jazdę przy równoczesnym ograniczeniu emisji spalin. Jak chcesz mieć pewność to podaje ci linki z rodzajami instalacji lpg, wszystko jest pokazane i opisane .

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ptfromscr

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: ptfromscr »

spalanie w mieście mam 11,5 wczoraj sprawdzane :)

narazie nic się nie dzieje ale będę jednak zmieniał te świece i czyścił sillnicczek krokowy :)

pozdrawiam i thnx za posty :)

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

jak najbardziej prawidłowe spalanie :)

wymień to co chcesz to jeszcze powinno spaść trochę :)
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Ale może najpierw sprawdź czy są dokręcone ;) mi jakiś pacan nie dokręcił i dokręcałem je ręką 200km od domu a różnica odczuwalna :)
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

ptfromscr

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: ptfromscr »

generalnie na przebicia jakieś czy przydławienia nie narzekam podczas jazdy...ale wymienię zapobiegawczo :) już zamówiłem NGK ale niestety nie sprawdziłem czy to jednoelektrodowe:/ a tak btw. to robiłem dzisiaj podświetlenie diodami i rozjebałem alternator:/ i pewnie z 300zł w plecy:/

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Daj do regeneracji do jakiegoś elektryka to moze zmieścisz sie w 100zł ;) nowy to wydatek około 250zł...
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

ptfromscr

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: ptfromscr »

okazało się, że poszedł regulator napięcia i popaliłem bezpieczniki:/ koszt = 100PLN, ale i tak pójdzie do poprawki bo mam chyba jakieś dziwne spadki napięcia:/ na wolnych obrotach naglę auto zamienia się w kluskę:/ nie da się dodać gazu podnieść obrotów, nic i po chwili gaśnie i zrobiło mi się to dzisiaj już 2 razy po dłuższym staniu na wolnych obrotach:/ może być wina krokowca??

[ Dodano: 2009-06-23, 13:40 ]
dzisiaj sytuacja z pierwszego postu się powtórzyła:/ wysoki obroty i dość duże falowanie:/ i tu moja diagnoza, którą chciałbym żebyście zweryfikowali:

dzieje się to 2gi raz na deszczu więc prawdopodobnie kable mają przebicia i jak nawilgotnieją to elektryka wariuje :/ może być taka opcja?? pozdro.
Obrazek
Zapraszam ! [External Link Removed for Guests]1.6F HB by PTfromSCR

ODPOWIEDZ