JAKI GAZ DO ASTRY II 2.0 16V ?

porady i pomoce
Awatar użytkownika
tomek.krk

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2009, 13:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

JAKI GAZ DO ASTRY II 2.0 16V ?

#1

Nieprzeczytany post autor: tomek.krk »

Witam,

Warto rozwinąć ten temat, aczkolwiek podobnego nie znalazłem. Zastanawiam się nad montażem inst. gazowej do ww modelu tj. 2.0 16V. Moje pytania co do całości działań związanych z tym zabiegiem:

1. Jakiej firmy instalacje zamontować? (osobiscie chcialbym BRC Sequent 24, lecz podobno Opel znosnie przyjmuje tez STAG'a 300 i Landi Renzo ?) Jaki koszt tych instalacji i gdzie najlepiej zamontowac w Krakowie? Ewentualnie co innego mozna do niej wsadzic?

2. Jakie problemy wystepuja po zalozeniu inst. niekoniecznie w tym ale i w innych silnikach?

3.Co nalezy czesciej wymieniac oprocz swiec?

Z gory dziekuje za odpowiedzi, a do przeciwnikow instalacji gazowych wielka prosba => Prosze o odp na konkretny temat a nie typu " ja bym gazu wogole nie zakladal bo to ***" i cos w tym stylu. Uwazam ze do wyrazania opinii jest inny temat.

A tak na marginesie to jeszcze nie podjalem decyzji, bo chcialbym a zrobilem to dwie rozne rzeczy ;) Kiedys nie bylem zwolennikiem gazu, lecz GSi ktora posiadalem miala owa inst zalozona i nie moge o niej zlego slowa powiedziec ;)

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

1) Sterownik stag-4
Wtryski magic jet
Reduktor zavoli
Zbiornik w kole

Jak ci beda wciskac reduktor tomasetto i wtryski valtek lub rail to jedz do innego zakładu.
Jest to najlepszy wybór jakosc/cena do twojego silnika.

2) Przy dobrym doborze gratów i nie spartaczeniu montażu nie ma żadnych problemów
3) Olej max 12kkm, a swiece wymienia sie jak jedna zacznie padac. Nie ma sensu trzymac sie sztywnego przebiegu.
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ