D.T. Gas System -przegląd, oprogramowanie

porady i pomoce
paproch

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dunaj
Kontakt:

D.T. Gas System -przegląd, oprogramowanie

#1

Nieprzeczytany post autor: paproch »

Siema. Mam taki problem, na którego rozwiązanie brakuje juz mi pomysłów. Mianowicie mam instalację D.T. gas system zainstalowaną przez poprzedniego własciciela w wawie. Wszystko jest ok jesli chodzi o jej uzytkowanie, ale jak przychodzi czas gdy trzeba coś wyregulować pojawiają się wielkie schody. Ostatnio jak chciałem zrobić standardowy przegląd objeździłem połowę gazowników w białym i nikt nie potrafił mi pomoc-zawsze błąd komunikacji OBD. Nawet raz trafiłl na takiego co teoretycznie montowal ten system i mial oprogramowanie ale i tu mimo kontaktu tel z główną siedzibą(w lublinie) nic nie wskóral.Pozostała mi droga wycieczka do lublina. Tam mimo początkowych problemów udało się wszystko wyregulować i tu się pojawia 2 "ale", gdyż jedynie za podpiecie do kompa i wymianę filtrów zabuliłem 180zł. Cena chyba nie adekwatna do poczynionych dzialań! Teraz po roku problem wraca i ... poważnie zastanawiam się nad zmianą elektryki tego gazu co jest niestety niewiele tansze od nowej instalacji, ale w aspekcie dłuższego uzytkowania oplacalne. co o tym myslicie?
Per aspera ad Astra 2.0 :)

xflash

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2009, 20:37
Imię: Tony
Auto: Astra F
Silnik: X16SZR
Lokalizacja: Tadżykistan
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xflash »

Witam
Miałem podobny problem - tez mam DTGas i gdy chciałem żeby ktoś się podłączył pod sterownik i sprawdził ustawienia (bo mi nagle astra zaczęła dużo LPG palić) to się okazało, że w moim mieście nikt się do tego nie podłączy (tłumaczyli się że nie mają oprogramowania, choć nie jestem przekonany że to ten problem). Znalazłem jednego gościa który się podpiął, ale jego komp nie mógł się połączyć z tym moim sterownikiem DTGas i stwierdził że sterownik padł i dlatego dużo pali LPG, no i trzeba będzie wymienić elektronikę instalacji LPG (sterownik i centralkę) -koszt 350pln. Nastawiłem się, że niedługo podjadę gdzieś na wymianę, ale znalazłem nr tel do najbliższego ode mnie serwisu DTGas (Częstochowa) i po rozmowie tel. postanowiłem zrobić sobie wycieczkę. Tam gość się podpiął i nie było żadnych problemów - od razu się połączył. Ustawił parę rzeczy (bo jakoś mi się poprzestawiały pewne ustawienia) i jest ok. Koszt wycieczki: 45 pln za paliwo i 30 pln za podłączenie do kompa) i 1,5 godz. jazdy w jedną stronę. Do tej pory wszystko jest ok więc nie widzę potrzeby jazdy gdziekolwiek celem podłączania się do kompa, a filterek gazu sam wymieniam. Zadzwoń tam: [External Link Removed for Guests]
i zapytaj czy serwisują DT - będziesz miał bliżej;) , ale jeśli nic się nie dzieje to ja nie jeździłbym do serwisów na podpinanie się pod kompa tylko gdziekolwiek na wymianę filtrów i tyle.
pozdrrr

ODPOWIEDZ