LPG a olej? Różne usterki...

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Astra93

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2009, 10:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

LPG a olej? Różne usterki...

#1

Nieprzeczytany post autor: Astra93 »

Witam
Na początku może się przedstawię, na imię mam Dawid i od kilku dni jestem posiadaczem Astry 1.6i z 93' LPG KARAWAN. Mam małe pytanie, auto ma zrobione lekko ponad 10tys (równy rok czasu) od wymiany oleju, stan na miarce jest na minimum, tu zachodzę w głowę czy ten ubytek, to norma przy jezdzie na LPG? Poprzedni właściciel mówi, że oleju nie dolewał, jeździ od wymiany do wymiany. Nadmienię, że olej nie jest spalony (czarny). Stan licznika to 220tys km z hakiem.
Jak wygląda sprawa z mocą astry 1.6, bo nie odczuwam żadnej różnicy między astra 1.4 a moją 1.6... Również nie odczuwam różnicy mocowej na gazie czy benzynie.
Pytanie które mnie również kwapi, to czy od strony kierowcy podłoga ma takie zapadniecie w miejscu na nogi? Niezbyt wygodne... Jestem amatorem gazowym, pierwsze auto na gaz... Na pełnej butli (koło) zrobiłem 370km w tym 300km to trasa w odcinkach 50km, a 70 to jazda po mieście. Zdarzało się, że pałowałem ostro. Szacuję, że te 400km powinienem zrobić na 32L.
Jestem pozytywnie zaskoczony.
Kolejna rzecz która mnie kwapi, to smar-płyn czy inne ..., które leci na kolumnie kierownicy nad pedałami. To jakaś typowa usterka? Olej zlatuje na dywanik...
A zapomniałbym po relingach, chyba po relingach leci mi woda do środka (podsufitówka) Czeka mnie wymiana uszczelki, czy może silikon pomoże? Jak wygląda sprawa z zdjęciem plastików?
Dodam, że jestem posiadaczem Opla Corsy z 1984, [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam Oplomaniaków

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Astra93 pisze:Na pełnej butli (koło) zrobiłem 370km
moja robiła coś koło 300 ;) a na trasie 380 - tylko trasa to jest to 380 km przejechane jednym ciągiem, więc chyba nie zła średnia Ci wyszła ;)
Astra93 pisze:Poprzedni właściciel mówi, że oleju nie dolewał, jeździ od wymiany do wymiany.
co drugi sprzedający tak mówi - albo po prostu on jej nie pałował - a Ty jak pisałeś pałowałeś ją trochę - więc ma prawo trochę przepalić oleju.
Astra93 pisze:czy ten ubytek, to norma przy jezdzie na LPG
a to raczej nie ma nic wspólnego , jak pali olej to i na benzynie i na LPG



pozdrawiam - życzę bezawaryjnego użytkowania
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
Astra93

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2009, 10:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Astra93 »

Dodam, że te 370km zrobiłem jeżdząc 50km w jedną stronę i wracając, a 70km to dodatkowa jazda po mieście rozkładając ją na 3 dni. 370km zrobiłem w przeciągu 3 dni. Musiałem do szkoły dojeżdżać, poprzedni własciciel mówił ze jadąc nad morze spaliła mu 7,5 litra gazu na 100km.
Jeśli chodzi o olej, to wyczytałem, że auta w LPG spalają trochę oleju. Na ziemię nic nie leci, ale silnik jest trochę spocony. Na niebiesko nie kopci, czasami na biało lekko, ale to rzadko... Jeśli poprzedni właściciel mówi prawdę, to wyszłoby na to, że Astra spaliła 0.5l oleju na 10tys km. To chyba nieznacząca ilość? Po prostu nie wiem czy uznać, to za normę.
Sprawdzimy ją jeszcze jak olej wymienie, powiedzcie jeszcze czy warto dolac ulepszacza Moto Live? Dzisiaj pod sklepem zaczepił mnie facet, który również buja się karawanem Astra, tak zaczął jakoś temat, twierdząc, że to świetny preparat. Podobno nie wchodzi w reakcje z olejem, tylko tak jakby tworzy powłokę.
Pozdrawiam

barto

Astro-maniak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sty 2009, 22:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: barto »

Astra93 pisze:czy warto dolac ulepszacza Moto Live
trzymaj się od tego z daleka, a tego kolesia omijaj szerokim łukiem i nie słuchaj jego porad. po pierwsze - jeśli astra spaliła 0,5 litra na 10000km to ciesz się, że masz silnik w dobrym stanie, który nie pali oleju, bo norma zużycia oleju jest DZIESIĘĆ razy większa ;)

nie powinno być różnicy w zużyciu ze względu na zasilanie silnika LPG.

druga sprawa - cieknąca woda - trzeba zobaczyć, w którym miejscu dokładnie pojawia się nieszczelność. najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zazwyczaj wymiana uszczelki, a nie zabawa w łatanie silikonem, ale czasami jednak to drugie rozwiązanie jest tańsze, wygodniejsze i niemniej trwałe. zależy, co trzeba uszczelnić. oryginalne uszczelki są niestety dość drogie.

ODPOWIEDZ