Instalacje gazowe.

porady i pomoce
smartkid

Instalacje gazowe.

#1

Nieprzeczytany post autor: smartkid »

Nie widziałem na forum takiego tematu więc zakładam. Kto z was jeździ na gazie i jak mu się instalacja sprawuje. Jakie ma spalanie i której generacji oraz jakiego producenta ma instalację? No i ewentualnie jakie macie problemy z instalacjami?

Ja narazie spalania podać nie moge bo jeszcze nie policzyłem (instalacja od 1 tygodnia) Ale mam Sekwencję BRC Sequent 24. Bardzo dobrze sie narazie sprawuje. Osiągi nie spadły (przynajmniej ja nie czuję żeby tak było) wręcz mam delikatne wrażenie że auto stało sie elastyczniejsze.

Ciekaw jestem waszych wrażeń z używania LPG. Pozdro!

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

smartkid pisze:BRC
mi własnie w tej chwili zakładają BRC
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bobi »

ja też mam BRC i nie narzekam ;) ostatnio nawet w trasie przez 180 km spalił mi 7,6 gazu :D
Ostatnio zmieniony 28 sie 2007, 17:59 przez bobi, łącznie zmieniany 1 raz.
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

szabla1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2007, 22:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szabla1 »

A odpowiedzicie mi koledzy ja tez mam sekwencje i szarpie mi jak dodaje wiecej gazu albo mam wyzszy bieg prz niskiej predkosci czym moze byc to spowodowane dziekuje bardzo za potrade.

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Mi sie też tak dzieje niekiedy, ale szczerze mówiąc się tym nie przejmuje ;) może poprostu gaz się w jakiś sposub nie spala tak jak benzynka

Mam jeszcze taki problem że jak jade na luzie tak od 50 km/h w zwyż, ale nie zawsze, poprostu gaśnie mi auto :/ . Jak mi zakładali gaz to zdjeli mi tą rurke co doprowadza powietrze do filtra bo ponoć zbyt wielkie powietrze rozdmuchuje gaz czy jakoś takiego, jak zakładałem siatke na gril to poprostu zdemontowałem tą końcówke co dochodzi do grila i wydaje mi się że teraz może jakoś bardziej dostaje się tam powietrze i przez to mi gaśnie jadąc na luzie :/ Wie może ktoś coś na ten temat :?:
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

siewicz

Astro-maniak
Posty: 256
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: siewicz »

bobi pisze:Mam jeszcze taki problem że jak jade na luzie tak od 50 km/h w zwyż, ale nie zawsze, poprostu gaśnie mi auto :/ . Jak mi zakładali gaz to zdjeli mi tą rurke co doprowadza powietrze do filtra bo ponoć zbyt wielkie powietrze rozdmuchuje gaz czy jakoś takiego, jak zakładałem siatke na gril to poprostu zdemontowałem tą końcówke co dochodzi do grila i wydaje mi się że teraz może jakoś bardziej dostaje się tam powietrze i przez to mi gaśnie jadąc na luzie :/ Wie może ktoś coś na ten temat :?:
Chyba większość osób tak ma. Podobno dobry gazownik potrafi tak wyregulować każdą instalację tak, że nie będzie gasł. Mam znajomego z Golfem III, który był po założeniu gazu chyba na 5 regulacjach i w końcu jakoś mu to zrobili. Ja po prostu nie jeżdżę na luzie :)
Pozdrawiam
Obrazek

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

ja mam brc genius , jedna z pierwszych sekwencji .. auto spala mi gazu między 9 a 10,5 , z tym że ta druga wartość to po mieście w dużym ruchu lub też agresywna jazda ... spala dosyć ekonomicznie , jestem zadowolony...autko ma różnicę między benzyną a gazem , mam w najbliższym czasie jechać na regulację , poprostu ma gazie czuć mniejszą moc ...
==========82%===========

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja mam Stefanelli City, sprawuje się dobrze, palenie na poziomie 10-11 w mieście, na trasie 7,5.
Łatwo się adaptuje, nic nie zmieniałem w ustawieniach centralki i daje sobie radę na ustawieniach z 1,4 :mrgreen:

Michu

Astro-maniak
Posty: 747
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jarocin Wielkopolska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Michu »

Ja mam zwykła instalacje gazowa w asterce i spala tak od 8-9 litow na setke . Mi gasnie ale wtedy gdy do rozpedze do 100i wrzuce na luzz jest to spowodowane ze zaszybko schodzi z obrotow . Ale mam juz ja 3 lata i spisuje sie dobrze

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Zadowolony jestem jak narazie ;) dobrze się zbiera z niskich obrotów ;) ale na 5 biegu to już nie to .
Michu pisze:Mi gasnie ale wtedy gdy do rozpedze do 100i wrzuce na luzz
nie no to luz, bo kto tak robi na co dzień
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ