Instalacje gazowe.

porady i pomoce
pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

bobi pisze:Mam jeszcze taki problem że jak jade na luzie tak od 50 km/h w zwyż, ale nie zawsze, poprostu gaśnie mi auto :/ . Jak mi zakładali gaz to zdjeli mi tą rurke co doprowadza powietrze do filtra bo ponoć zbyt wielkie powietrze rozdmuchuje gaz czy jakoś takiego, jak zakładałem siatke na gril to poprostu zdemontowałem tą końcówke co dochodzi do grila i wydaje mi się że teraz może jakoś bardziej dostaje się tam powietrze i przez to mi gaśnie jadąc na luzie :/ Wie może ktoś coś na ten temat :?:
Najlepiej założyć na dolot rurę zawróconą w kierunku tyłu samochodu lub chociaż w dół, ale tak żeby nie było nadmuchu do niej. To pomaga.
[External Link Removed for Guests]

smartkid

#12

Nieprzeczytany post autor: smartkid »

Moja Astra jazda tylko w mieście: 9 l/100 km gazu :] :mrgreen:

wojtencjosss

#13

Nieprzeczytany post autor: wojtencjosss »

Moja pali 10-11 i nie ważne trasa czy miasto... fakt że w trasie jej nie oszczędzam. Instalacja pierwszej generacji BRC od roku. Jestem zadowolony póki co ale jak się rozgrzeje dostaje muła... nie wiem czym to jest spowodowane, musze pogrzebać troche...

cujo

#14

Nieprzeczytany post autor: cujo »

Instalacja Lovato 1,4 c 14 nz , 115 kkm w mieście paliła 8,5 i w trasie 7,2 (lekka noga predkośc 90 - 110). Obecnie pali 1,5 litra wiecej wiec czeka mnie wymiana fitra powietrza i przewodów.

GREEN

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2007, 12:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: płd
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: GREEN »

Znajomy ostatnio zakupil ASTRE 1,6 8V i zastanawia się czy zalozyc do niej gazik. Samochod ma ok 160 tys. km nabite .... czy przy takim przebiegu warto inwestować w inst. gazowa. Jesli tak to jaka by byla odpowiednia.
Napiszcie co myslicie o tym.

Awatar użytkownika
Jacooś

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Jacooś »

GREEN pisze:Znajomy ostatnio zakupil ASTRE 1,6 8V i zastanawia się czy zalozyc do niej gazik. Samochod ma ok 160 tys. km nabite .... czy przy takim przebiegu warto inwestować w inst. gazowa. Jesli tak to jaka by byla odpowiednia.
Napiszcie co myslicie o tym.
Ja zakładam jutro - silnik ten sam, przebieg 182 tys. Przebieg nie ma znaczenia ważne aby z silnikiem nic sie nie działo - żadne historie z check engine itp. Kupujesz nowe kable, świece, filtr powietrza i śmiało gazowac!

Awatar użytkownika
kwiatekalvaro

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 11:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: kwiatekalvaro »

Witam ja posiadam instalacje gazowa REGALA ZAVOLI w astrze 1,6 v8 i przejechane mam 230tys km w miarę dobrze sprawuje i mam ten sam problem co niektórzy po prostu gaśnie na wolnych obrotach ale po rozgrzaniu silnika do 90c .Od pewnego czasu założyłem licznik z obrotomierzem i wywnioskowałem ze jak puszcze go na luz to spadają obroty na 1000 a raz spadają na 500 i wtedy gaśnie , i zdarza sie czasami ze przez jakiś czas jak jest zimny to na 2000.Bylem u gazownika kilka razy i nie może sobie poradzić z ta usterka wiec proszę o podanie przyczyny co mam uszkodzone .

niunieq

#18

Nieprzeczytany post autor: niunieq »

a jak jest z czasem kiedy w koncu sekwencja przestawi sie na gaz?

Awatar użytkownika
kwiatekalvaro

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 11:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: kwiatekalvaro »

Witam na benzynie chodzi wmiare normalnie a na gazie jak w/w jak sie przełączy na lpg i jest zimny to chodzi dobrze tylko jak sie rozgrzeje do ok80-90 to mi gaśnie na wolnych czasami .

[ Dodano: 2007-09-06, 14:34 ]
Dodam ,że wymieniłem kable WN świece czujnik temperatury do komputera silniczek krokowy potencjometr przepustnicy

niunieq

#20

Nieprzeczytany post autor: niunieq »

chłopaki a jak długo sie rozgrzewa an jałowym biegu? i czy warto w 1.6 16V wkładac sekwencję jesli jednorazowo przejezdzam 10km?

ODPOWIEDZ