Szarpanie przy dodawaniu gazu

porady i pomoce
kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: kornel »

SeloD,
SeloD pisze:Gdzieś mi się obiło o uszy czyszczenie takiego reduktora ( wycieka jakiś taki "majonez" ) ale mało o tym wiem.
To jest tylko półśrodek, ale powino się co jakiś czas te oleiste zanieczyszczenia spuszczać; słusznie stwierdzasz, że gdy reduktor ma duży "przebieg", to membrana będzie zesztywniała, co z kolei skutkuje niedomykaniem zaworka wylotowego gazu; ponieważ jest jego nadmiar, powstaje zjawisko "zalewania" i stąd szarpanie.
SeloD pisze:Reduktor gazu znajduje się w silniku
...może bardziej w komorze silnika...zwykle z prawej lub lewej strony.
Jakby co, to...?

matkos

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 21:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: matkos »

Własnie wróciłem od gazownika i powiedział mi, że najpierw radziłby zmienic kable, następnie swiece i coś tam jeszcze i to koszt koło 300 zł, ale póki co z siankiem krucho więc odpuszcze, bo ostatnie dwa dni było dobrze, tylko z poczatku jak był zimny to tam szarpało a jak sie rozgrzał to było już dobrze.

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: kornel »

matkos,
matkos pisze: radziłby zmienic kable, następnie swiece i coś tam jeszcze
kable i świece - jeśli już - zmieniaj razem. Stary kabel może uszkodzić nową świecę i masz nowy wydatek. to "coś tam jeszcze", to zapewne filtr powietrza... :)
Jakby co, to...?

matkos

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 21:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: matkos »

Filtr powietrza to akurat mam świezo wymienony, no wiadomo bedę zmieniał od razu wszystko, ale to dopiero po powrocie z wakacji :P O ile mi coś jszcze zostanie :)

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

matkos pisze:tylko z poczatku jak był zimny to tam szarpało a jak sie rozgrzał to było już dobrze.
Dokładnie takie objawy miałem przez reduktor... a w zimie to w ogóle dramat był z przełączeniem na gaz ;) W następnym tygodniu zrobię ponad 1000 km to będę pewny już na 100% czy to było to
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

matkos

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 21:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: matkos »

SeloD, to w taki razie daj znać jak to bedzie to :)

SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

matkos pisze:SeloD, to w taki razie daj znać jak to bedzie to :)
Oki :) najbardziej interesuje mnie spalanie na LPG po zmianie reduktora i regulacji instalacji gazowej ;) do tej pory schodził poniżej 8 l/100km w trasie :) liczę na ok 8 l i będę szczęśliwy :)
Mam zrobione dopiero 50 km na tym zbiorniku ale niestety po mieście i ponad 1 h silnik pracował w miejscu u gazownika... także zastanawiam się czy przed jutrzejszą podróżą nie dobić "pod korek" i wtedy wyjdzie prawda ;)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

ptfromscr

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: ptfromscr »

jako ze jestem na świeżo po wymianie to powiem ci jak było cenowo za części w C16NZ:

-świece NGK (do LPG koniecznie jednoelektrodowe) 45zł
-kable - u mnie janmor bo wyczytałem, że nie są najgorsze 70zł (podobno bosch w podobnej cenie)
-kopułka+palec rozdzielacza 40zł
-filtr pow. 15zł kabinowy 25zł
-regulacja gazu+wymiana filtra w serwisie 50zł

i może się nie znam ale wyczytałem, że przyczyną może być też dolot - lewe powietrze - pęknięcia, nieszczelności etc.

pozdro
Obrazek
Zapraszam ! [External Link Removed for Guests]1.6F HB by PTfromSCR

grzesiu8

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 10 sty 2009, 20:12
Auto: Astra G
Silnik: C16XL
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: grzesiu8 »

Witam!
Ja mam pytanko - mi może astra nie skacze jak jest zmimna, ale jak nie jest rozgrzana to gaśnie... wydaje mi się, że jest to spowodowane przez reduktor bo jest umiejscowiony hmm jak to wytłumaczyć: w poprzek, albo inaczej:
kilka postów wyżej jest zdjęcie reduktora - gdy ja otworzę maskę, to widzę go w takiej pozycji. Podobno to nie jest dobrze zrobione bo powinien być ułożony "wzdłuż" auta.
Ale chcę zmienić i tak FILTR gazu. Na aukcji:
silvo44 pisze:
matkos pisze: [External Link Removed for Guests]
są zdjęcia, ale niestety u mnie takich filtrów nie ma. Ja mam instalację BRC. i tam chyba inaczej jest skonstruowany ten filterek.
Pytanie: przed wymianą: muszę zakręcić butlę? Jeśli to ruszę to nie będzie uciekał ten gaz?
Czy ktoś to zmieniał?
PS Muszę się pochwalić - zmieniłem ostatnio rozrząd :D SAM :D korzystałem tylko z autokacika :) i zaoszczędziłem około 500 zł - z simmeringów leciał olej - zostawiał plamki na parkingu - a w Wawie u mnie na osiedlu Straż Miejska (albo Polcja) daje mandaty za brudzenie polbruku!! 500 zł!! Dodatkowo zmieniłem uszczelkę pod miską i SUCHO!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Było:
Astra F GT (C16NZ), 1992 r,
Vectra B (C16XL) 1998 r,
Jest:
Astra G (C16XL) 2002 r.
Będzie:
nie wiem, ale musi być kombi! :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ptfromscr

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2009, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław 71
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: ptfromscr »

jak ja wymienialem (tzn w warsztacie) filtr gazu to koles zakrecal (odcinal doplyw do instalacji) gaz na butli na wlaczonym silniku czekal az samo zgasnie i potem zmienial...next time bede juz to robil sam bo skomplikowane to nie jest a 50zl warto zaoszczedzic:)
Obrazek
Zapraszam ! [External Link Removed for Guests]1.6F HB by PTfromSCR

ODPOWIEDZ