brak slow... Gaśnie po nacisnieciu sprzegła / LPG

porady i pomoce
domik89

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 09 kwie 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wapno
Kontakt:

brak slow... Gaśnie po nacisnieciu sprzegła / LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: domik89 »

ponowny problem z LPG posiadam astre 2 z silnikiem 1.6 8v tym razem auto podczas jazdy po nacisnieciu sprzegla opadaja obroty do zera i gasnie ... np. na radzie na krzyzowce podczas hamowania do 0.. wtedy gdy niezminiam biegu tylko poprostu wciskam sprzeglo zeby schamowac lub zwolnic ...co do jazdy zachowuje sie normalnie dodam ze juz prubowalem mu dodac wiecej gazu no ale nieraz chodzi odpala ładnie na obrotach przejade 2 km i zaczyna sie to ponownie dziac i wtedy potrafi tak do konica dnia... kilka fotek instalacji.Obrazek Obrazek Obrazek

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Jedź do gazwonika, napewno jest coś nie tak z instalacja, silniki 8v najlepiej znoszą gaz. Mam silnik taki jak Ty tylko , ze wersje 85KM na wielopunkcie z sekwencją, odpukać żadnego problemu z gazem jeszcze nie miaŁem. Na benzynie Masz takie same objawy jak na gazie?
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

[External Link Removed for Guests] - poczytaj - może znajdziesz rozwiązanie ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

WojtekRybnik

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: WojtekRybnik »

A jak masz rozwiazaną kwestie z gumowym przewodem doprowadzajacym powietrze do puszki filtra powietrza? Ja po zamontowaniu instalacji mialem tak iz w czasie jazdy itp bylo wszystko w jak najlepszym porzadku, natomiast gdy juz jechalem ok 80-90 km i chcialem zmienic bieg (wcisniete sprzeglo) obroty spadaly do 0 i poprostu silnik gasl.
Podwinieto ten gumowy przewod w kierunki przeciwnym do jazdy tzn obok obudowy rozrzadu i juz jest ok :).
Dosc powszechnie stosowane rozwiazanie tego typu problemu :)

Pozdro

przemko

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:38
Imię: Przemek
Auto: OPEL Astra
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: PGN / Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: przemko »

A próbowałeś zmniejszyć dawkę gazu? Może poprostu sie zalewa.
Przy jakich prędkościach to się dzieje? przy większych np. 100 km/h czy już przy 40 km/h? Mam ten sam problem ale zauważyłem, że gdy wcisnę sprzęgło przy 2000 obr/min to nie zgaśnie, niezależnie od prędkości.
Ale panie władzo, ja nie złamałem przepisów, ja je tylko lekko nagiąłem.

tynium

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2008, 11:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tynium »

WojtekRybnik pisze: Podwinieto ten gumowy przewod w kierunki przeciwnym do jazdy tzn obok obudowy rozrzadu i juz jest ok :).
Dosc powszechnie stosowane rozwiazanie tego typu problemu :)
Pozdro
tak dosc popualrne bo najszybsze rozwaizanie tylkoze to nie rozwaizanie to zasloniecie problemu.
Rozwaizaniem jest czesto wlasciwa, poprawna regulacja agzu, ustwawienia sterownika, oczywiscie kontrola ukladu zaplonowego tez.
FSO Syrena 104 '67
Astra '95 1.6 LPG - użytkowe kombi

mskojon

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 02 mar 2008, 23:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mskojon »

Mi pomogło podkręcenie dużej plastikowej śrubki o pół- do jednego obrotu w prawo. Regulujesz tym bezwładność membrany.
JVC KD-SH99R + Audio Art nxs2120 + Powerbass S-6C + B2H76R + Emphaser EG15 = :) :) :)

Sie pogniotło o słupa, się wzięło młotka i wyklepało

Awatar użytkownika
Tuninggarage

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lip 2009, 22:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łochów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Tuninggarage »

A ja sie pochwale miałem to samo :mrgreen: wiecie co pomogło? od filtra powietrza idzie pod zderzak rurka która jest odpowiedzialna za dostarczanie powietrza znajduje sie przy chłodnicy nalezy ją zdjąć i pozostawić dziure która zostanie na pokrywie filtra naprawde pomaga
Pomocy w rozwinięciu mojej strony!!:
[External Link Removed for Guests]

kordian1988

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 sie 2008, 22:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kordian1988 »

Masz dobrze ustawione wolne obroty? Przewaznie na reduktorze jest jedna sruba odpowiadajaca za to. Ustawia ona minimalna ilosc gazu jaka puszcza attuator gdy nie nasciskamy pedalu gazu. Sprawdz jaki masz reduktor i poszukaj na necie, która to śruba u Ciebie. Ja miałem problem z wolnymi obrotami i po odkreceniu złotej śruby (Reduktor Tomassetto AT-07) o jeden obrót problem zniknął.

szczubar

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 24 lip 2009, 23:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: szczubar »

Miałem dokładnie taki sam problem tylko że na samej benzynie - u mnie wystarczyło wymienić silnik krokowy i wszystko gra :)
Moja Astra -> [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ