legalny gaz czy nie?

porady i pomoce
Awatar użytkownika
jechal

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ropczyce
Kontakt:

legalny gaz czy nie?

#1

Nieprzeczytany post autor: jechal »

witam
chciałbym się zorientować jak to jest jak bym sobie przełożył instalacje z innej astry do swojej i czy gaziarze wbili by mi to w dowód?

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kornel »

jechal, Gaziarze nie wbijają instalacji w dowód, tylko Wydział Komunikacji - musisz mieć fakturę montażu i Swiadectwo Legalizacji butli.
Jakby co, to...?

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

dokładnie tak jak pisze kornel, Choć jest możliwość dogadania się z gazownikiem i może Ci taka używkę założyć. Ja tak kiedyś zrobiłem w swojej Vectrze. Gazownik mi wystawił fakturę montażu oraz wyciąg ze świadectwa homologacji i po sprawie. Udałem się do wydziału komunikacji i wbili mi gaz. Nie wiem na ile to teraz się ma do rzeczy bo to minęło już troszkę czasu ale mnie to kosztowało 150 zł. Więc moja rada to musisz popytać u siebie w okolicy.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Lukasz_1983

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2009, 18:03
Imię: Lukasz
Auto: Opel Astra F combi
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Lukasz_1983 »

Jeśli znajdziesz gazownika, który wypisze Ci odpowiednie "papiery" to wydział komunikacji nie będzie miał przeciwwskazań, żeby wbić Ci ten gaz w dowód.
Nie wiem, czy taka przekładka jest "oficjalnie" możliwa, czy musiałbyś się "dogadać" z jakimś gazownikiem, ale wiem, że ludziom udaje się taki "manewr".

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

pare lat temu można było to zrobić oficjalnie...montowałeś instalacje/lub gazownik.... potem wizyta u gazownika który musi sprawdzić poprawność montażu (jeżeli to samodzielnie robiłeś)... jeżeli było ok to płaciło się 400 zł i dostawało się dokumenty potwierdzające poprawność montażu wraz z odpowiednia adnotacją na papierach z instalacji (bo instalacje trzeba było mieć z papierami). Potem WK i po sprawie
[External Link Removed for Guests]

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

kornel pisze:Gaziarze nie wbijają instalacji w dowód, tylko Wydział Komunikacji - musisz mieć fakturę montażu i Swiadectwo Legalizacji butli.
Potrzebna jeszcze homologacja na całą instalację ;)

Jeśli chodzi o taki "manewr" to nie zawsze to przechodzi, a mianowicie niektóre wydziały komunikacji nie przyjmują faktur, na których cena montażu instalacji jest zaniżona, np. 500zł. Wiadomo - im większa cena na fakturze, tym większy podatek i tym więcej kosztuje takie "załatwienie" sprawy :lol: Myślę, że jeśli chodzi o kilku letnią instalację II czy III generacji i fakturę na niemal pełną kwotę to się wówczas średnio opłaca.

Przy zakupie używanej instalacji należy zwrócić szczególną uwagę na datę produkcji zbiornika, ponieważ homologacja jest ważna tylko 10 lat. Późniejsza legalizacja jest już nieopłacalna i w efekcie "taniej" wychodzi kupić nowy zbiornik, ale z montażem w firmie może to kosztować nawet 500zł, więc warto o tym pamiętać.
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

jechal pisze:witam
chciałbym się zorientować jak to jest jak bym sobie przełożył instalacje z innej astry do swojej i czy gaziarze wbili by mi to w dowód?
Takie tematy już były wałkowane na forum.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Ogólnie jest tak jak pisze Traviz.

Awatar użytkownika
jechal

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ropczyce
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: jechal »

wielkie dzięki za informacje , a znacie może kogoś kto by mi to zrobił w okolicach rzeszowa lub dębicy???

ODPOWIEDZ