co robicie z zapasem Astra G kombi

porady i pomoce
slow

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 23 lip 2008, 15:48
Auto: Renault Scenic
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#11

Nieprzeczytany post autor: slow »

To jest wlasnie bardzo mocny argument przeciwko uszczelniaczom. Jednak w ogole nie wozac zapasu lepiej miec chociaz to ;)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Arty pisze:przebilem kolo
Arty pisze:dziura dluga na 5cm -
... na taką usterkę to nie pomoże ani wulkanizator chyba ...
... spray jest do ,,normalnych'' czyli gwoździowych awarii ... Pozdro ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Arty

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 cze 2009, 12:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Arty »

Zgadza sie moje uszkodzenie 5cm długości kwalifikowało opone do wyżucenia - niestety tak niefortunnie bnajechałem bokiem opony na ten krawężnik, a czuy spraj jest potrzebny do gwoździ to tez zalezy - ja z gwoździem jezdze juz prawie miesiąc - tylko go nie wyciągam - wystarczy ze dopompuje koło raz w tygodniu :mrgreen: - czekam do zimy, albo jak znajde chwile to sie tym zajme :lol:

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: cucek »

Zgadza sie moje uszkodzenie 5cm
sorki za off top - to jak ty najechałeś na ten krawężnik zeby opone rozwalic na 5 cm, musiałes przyłożyc z niezłą prędkościa chyba

co do dojazdu właśnie zamierzam zakupić dojazdówke 14 do astry G kombi i wiem ze nic nie będzie tarło jak pisał jeden z kolegów powyzej, zreszta nawet w oryginalnej instrukcji od auta masz rozmiar koła dojazdowego 14 cali - oczywiście koło dojazdowe zawsze obowiązkowo zakładamy tylko na tylna oś

poza tym temat o dojazdówkach juz chyba był poruszany na forum

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

cucek pisze:co do dojazdu właśnie zamierzam zakupić dojazdówke 14 do astry G kombi i wiem ze nic nie będzie tarło jak pisał jeden z kolegów powyzej, zreszta nawet w oryginalnej instrukcji od auta masz rozmiar koła dojazdowego 14 cali - oczywiście koło dojazdowe zawsze obowiązkowo zakładamy tylko na tylna oś

poza tym temat o dojazdówkach juz chyba był poruszany na forum
Powodzenia :D
[External Link Removed for Guests]

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: cucek »

MlodySZalony pisze:Powodzenia :D
śmiej się śmiej, wiedzę że kolega chyba nawet instrukcji obsługi na oczy nie widział, zresztą w "sam naprawiam" też są podane wymiary dojazdówki i jest to właśnie 14 cali, poza tym jak pisałem temat poruszany na forum i inni koledzy smigają na 14 cali i nic nie trze więc może u Ciebie jest jakiś dziwoląg nie astra

jeszcze jedna sprawa - wiele egzemplarzy astr G ma seryjnie montowane koła 14 cali i też im trze szanowny kolego??

na forum astra-g sa koledzy którzy maja w kombi koła 17 cali i co myślisz ze jeżdża na dojazdówce 17? Nie maja 15, chetnie brali by 14 tylko pomiędzy 17-14 za duża różnica średnic koła

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

cucek pisze:miej się śmiej, wiedzę że kolega chyba nawet instrukcji obsługi na oczy nie widział, zresztą w "sam naprawiam" też są podane wymiary dojazdówki i jest to właśnie 14 cali, poza tym jak pisałem temat poruszany na forum i inni koledzy smigają na 14 cali i nic nie trze więc może u Ciebie jest jakiś dziwoląg nie astra

jeszcze jedna sprawa - wiele egzemplarzy astr G ma seryjnie montowane koła 14 cali i też im trze szanowny kolego??

na forum astra-g sa koledzy którzy maja w kombi koła 17 cali i co myślisz ze jeżdża na dojazdówce 17? Nie maja 15, chetnie brali by 14 tylko pomiędzy 17-14 za duża różnica średnic koła
Wiem tylko tyle , próbowaŁem u siebie i za cholere nie da się jechać na 14-tkach(dojazdówka) . Weź pod uwagę, że normalna opona 14-tka jest wyższa od dojazdówki. Na zime mam 14-tki na przód i wiem , że da się jeździć, ale dojazdówka jest niższa. ZaŁóż dojazdówkę 14 cali na autko i Zrób zdjęcie :) Może mam jakieś niższe amortyzatory w co wątpie
[External Link Removed for Guests]

Arty

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 23 cze 2009, 12:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Arty »

cucek pisze:
Zgadza sie moje uszkodzenie 5cm
sorki za off top - to jak ty najechałeś na ten krawężnik zeby opone rozwalic na 5 cm, musiałes przyłożyc z niezłą prędkościa chyba
Właśnie że nie - predkosc chyba ponizej 5km/h pomalutku z wcale niewysokiego kraweznika. Niestety mial on odszczypana dosc ostra krawedz, ktora bardzo niefortunnie natrafila na bok opony - tylko chmure pylu zobaczylem - w pierwszej chwili mialem obawe czy to nie chlodnica - z dwojga zlego lepiej ze tylko opona poszla - nie byla juz nowa, wiec dokupilem uzywke - ten sam model.

ODPOWIEDZ