Pierwszy gwarancyjny serwis instalacji LPG

porady i pomoce
Awatar użytkownika
maryo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Pierwszy gwarancyjny serwis instalacji LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: maryo »

witam

muszę niebawem pojechać na pierwszy gwarancyjny serwis instalacji LANDI RENZO,
astra 2009, 1.4 przebieg 8000km.

1. gdzie w zachodniopomorskim jest najlepszy fachowiec od tych spraw?
2. na co zwrócić uwagę przy pierwszym serwisie, ile to trwa czasu?
3. kiedy trzeba wymienić oryginalne świece na te odpowiednie do gazu?
4. jaki olej do silnika na gazie używać? kiedy go się wymienia przy takim przebiegu jak u mnie? czy można dolewać olej i jaki jeśli mi będzie ubywać, czy lepiej wymienić niż dolewać?
5. po odpaleniu silnika z instalacji gazowej - element nad silnikiem - dochodzi lekkie pykanie ok 3/sek, po ok 1 min pykanie zwalnia do ok 1/sek, a po przejściu na gaz pykają szybko cztery elementy. czy to prawidłowo? pykanie jest ok 2x głośniejsze od pracy silnika.

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kornel »

maryo: Na pierwszy gwarancyjny serwis instalacji powinieneś pojechać tam, gdzie została zamontowana - poprawiałbyś po kimś? Na pierwszym serwisie Twoja uwaga może co najwyżej skierować Cię do kieszeni, aby zapłacić; taki przegląd może trwać różnie, w zależności od zdolności i chęci gazownika. Świec oryginalnych nie wymienia się na te "do gazu", bo to taka marketingowa bajka. Do smarowania silnika stosujesz nadal ten sam olej, co przed montażem instalacji; dolewasz także taki sam. Pykają Ci wtryskiwacze gazu i taki ich urok. Uzupełnij profil, bo o jakim aucie i instalacji właściwie rozmawiamy?
Jakby co, to...?

Awatar użytkownika
maryo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: maryo »

auto jest z Katowic wiec nie dam rady tam pojechać.
"Twoja uwaga może co najwyżej skierować Cię do kieszeni" - możesz rozszerzyć myśl dla pewności?

znalazłem sieć serwisów tej instalacji, czy któryś polecacie lub odradzacie?
[External Link Removed for Guests]

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kornel »

maryo,
maryo pisze:"Twoja uwaga może co najwyżej skierować Cię do kieszeni" - możesz rozszerzyć myśl dla pewności?
Dotyczy wyłącznie uregulowania rachunku za wykonane czynności serwisowe. Dlaczego zaraz sugestia o korupcji? :D
Też masz awersje do publikowania danych w profilu?
Jakby co, to...?

Awatar użytkownika
maryo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: maryo »

kornel pisze: Dotyczy wyłącznie uregulowania rachunku za wykonane czynności serwisowe. Dlaczego zaraz sugestia o korupcji? :D
Też masz awersje do publikowania danych w profilu?
nawet nie pomyślałem o korupcji.
nie jestem wylewny i pod tym względem wole nie uzupełniać opisu, aby ktoś kiedyś nie wykorzystał tych informacji.


wracając do pytanie, czy ktoś polaca jakiś serwis w Szczecinie lub okolicach?

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kornel »

maryo,
maryo pisze:nie jestem wylewny
Za to jesteś wyniosły i pogardliwy zarazem wobec pozostałych Uczestników Forum, którym dziwnie nie przeszkadza wpisać do profilu podstawowe dane o sobie i posiadanym pojeździe. Całkiem niedawno pojawił się na tym Forum koleś o nicku "radiesteta" - też miał podobne dylematy i zachowania...Udawał, że jest ze Śląska i Katowice go interesowały...Sam sobie znajdź odpowiedni serwis, bo może po wizycie we wskazanym podasz ich do sądu za niespełnione oczekiwania? :roll:
Jakby co, to...?

Awatar użytkownika
maryo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: maryo »

kornel pisze:maryo,
maryo pisze:nie jestem wylewny
Za to jesteś wyniosły i pogardliwy zarazem wobec pozostałych Uczestników Forum, którym dziwnie nie przeszkadza wpisać do profilu podstawowe dane o sobie i posiadanym pojeździe. Całkiem niedawno pojawił się na tym Forum koleś o nicku "radiesteta" - też miał podobne dylematy i zachowania...Udawał, że jest ze Śląska i Katowice go interesowały...Sam sobie znajdź odpowiedni serwis, bo może po wizycie we wskazanym podasz ich do sądu za niespełnione oczekiwania? :roll:
o to już pojechałeś na maxa. jestem ciekaw z jakich słów wywnioskowałeś tą wyniosłość i pogardliwość?
powszechnie wiadomo, że napisanie w internecie o sobie i posiadanych rzeczach to tak samo jakby napisać to na słupie ulicznym. jest ustawa o danych osobowych, a że posiadam obawy, to korzystam z niej. jeśli mi wiadomo to w regulaminie forum nie jest napisane że muszę wypełnić wszystkie pola o mojej osobie, wiec pomysłodawca i założyciel tego forum z pewnością rozumie takie zachowania jak moje, i za to mu dziękuję.
Myślę, że takie uwagi nie na miejscu jak twoje możesz śmiało napisać jako prywatną wiadomość, bo nie wszyscy chcą tu czytać tego typu teksy i tracić na to czas. spotykamy się na forum w konkretnym celu (wymiana informacji i wiedzy), no chyba że ty każdego nowego forumowicza tak miło witasz.

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kornel »

maryo,
maryo pisze:powszechnie wiadomo, że napisanie w internecie o sobie i posiadanych rzeczach to tak samo jakby napisać to na słupie ulicznym. jest ustawa o danych osobowych, a że posiadam obawy, to korzystam z niej. jeśli mi wiadomo to w regulaminie forum nie jest napisane że muszę wypełnić wszystkie pola o mojej osobie, wiec pomysłodawca i założyciel tego forum z pewnością rozumie takie zachowania jak moje, i za to mu dziękuję.
Oooo, to już pojechałeś na maksa...choć w zasadzie "czego nie trzeba - nie musi być". Twój punkt widzenia trochę mi klerykalne zasady przypomina i Posła z kędzierzawą czupryną... :D
Jakby co, to...?

Awatar użytkownika
maryo

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: maryo »

jeśli ktoś władny to czyta to proszę o zakończenie tego wątku bo nie mam zamiaru przepychać się z takim użytkownikiem.

pozdrawiam i dziękuję normalnym za pomoc na tym forum

kornel

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kornel »

maryo,
maryo pisze:pozdrawiam i dziękuję normalnym za pomoc na tym forum
Dziękuję za komplement! Nie spostrzegłeś, że nikt - oprócz nas - nie zabrał głosu w Twoim wątku, Panie Grzegorzu Gałuszka? ;) :shock: :oops:
Jakby co, to...?

ODPOWIEDZ