Koniec ważności butli

porady i pomoce
misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

Koniec ważności butli

#1

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

Mam pytania:
1.kończy mi się ważność butli 17 grudnia 2011 a przegląd mam do 10 grudnia czy jak pojadę na przegląd w listopadzie to podbiją mi przeglad na rok czy tylko do ważności butli czyli do 17 grudnia 2011??
2.czy mogę sam wymienić butle na nową z homologacją(czy nie bedzie problemu z przegladem oczywiscie wszystko będzie szczelne)
3.Gazownicy mówili mi że konieczne będzie wstawienie jakiegoś dodatkowego elektrozaworu na butli(czy naprawdę jest to konieczne)
4.może jakieś porady???
7.5-10.5L /100km LPG

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

misiek800115 pisze: 1.kończy mi się ważność butli 17 grudnia 2011 a przegląd mam do 10 grudnia czy jak pojadę na przegląd w listopadzie to podbiją mi przeglad na rok czy tylko do ważności butli czyli do 17 grudnia 2011??
Teoretycznie nie powinien w ogóle podbić, gdyż na kilka miesięcy raczej nie podbije.
misiek800115 pisze:2.czy mogę sam wymienić butle na nową z homologacją(czy nie bedzie problemu z przegladem oczywiscie wszystko będzie szczelne)
Tutaj też chyba sam nie możesz gdyż potrzebujesz dokumentację z firmy która zakładała...
misiek800115 pisze:3.Gazownicy mówili mi że konieczne będzie wstawienie jakiegoś dodatkowego elektrozaworu na butli(czy naprawdę jest to konieczne)
Chyba mieli na myśli nowy elektrozawór...
[External Link Removed for Guests]

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

A tam to zalezy od goscia bo moze ci podbic bo jeszcze masz wazna homologacje kiedys gadalem z gosciem na ten temat
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Przegląd można zrobić wcześniej, tylko ze jak konczy się ważność butli to możeci nie dac przegladu. Zależy od człowieka
LPG CHARGED

waldek_x

Astro-maniak
Posty: 338
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:58
Imię: Waldek
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16NZ
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#5

Nieprzeczytany post autor: waldek_x »

Przegląd podbije bo przecież w dniu w ktorym jedziesz na przegląd samochód jest sprawny. Nie podbije nie płacisz niema problemu.
Części Nowe Karoseryjne jak szukasz jakiejś pisz PW TANIO
Moja Asterka --->
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

slow

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 23 lip 2008, 15:48
Auto: Renault Scenic
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#6

Nieprzeczytany post autor: slow »

Nawet jeśli gość na przeglądzie podbije to i tak za rok trzeba będzie coś z tym zrobić..

Pare lat temu okazało się, że w ogóle nie posiadam papierów do butli. Musialem udać się do firmy współpracującej z "Transportowym Dozorem Technicznym", która przeprowadziła oględziny butli i wystawiła stosowny dokument o terminie jej przydatności.

Co do przedłużania legalizacji to znalazłem coś takiego:
(..) A co do butli to miałem to samo rok temu.Poszukałem w necie jakiegoś zakładu w którym zajmują się zakładaniem instalacji gazowych i w ich ofercie było że przedłużają legalizację butli.Pojechałem do nich (30 km w jedną stronę więc blisko) umawiając się wcześniej i przedłużyli mi legalizację na kolejne 10 lat.Po tym czasie nie będzie można już użytkować tej butli.
A dokładniej to przyjeżdża do nich raz w tygodniu inspektor od tych spraw i sprawdza grubość blachy zbiornika jakimś przyrządem dziwnym.Coś jak USG hehe.Smaruje butle jakimś olejem czy czymś takim i przykłada jakiś czujnik a na wyświetlaczu pokazuje mu jaką ma grubość mierzona ścianka.
Dostałem papier na to,została też wybita na butli informacja o legalizacji wraz z datą.Kosztowało mnie to 170zł a trwało to jakąś godzinę.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Gdy butla nie bedzie trzymała parametrów to też się płaci za badanie :)
LPG CHARGED

ODPOWIEDZ