instalacja dla 1.6 16V

porady i pomoce
pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Witam.

Wydaje mi się że faktycznie dużo pali :/ Ja co prawda nie mam automatu mam 1.4 ale ja na jakichś 27 litrach gazu przejadę koło 350 km (w trasie nawet poniżej 7 l/100km) Nie wiem co z automatem ale mimo to jakoś dużo jak na ecotec. A którą generację gazu masz?

Pozdrawiam

Gość

#32

Nieprzeczytany post autor: Gość »

silnik mam na pełnym wtrysku i silnik sekwencja

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Dobre...
pawelg303 pisze:Wydaje mi się że faktycznie dużo pali :/ Ja co prawda nie mam automatu mam 1.4 ale ja na jakichś 27 litrach gazu przejadę koło 350 km (w trasie nawet poniżej 7 l/100km) Nie wiem co z automatem ale mimo to jakoś dużo jak na ecotec. A którą generację gazu masz?
Usmialem sie :) Bo masz inny silnik, nie masz automatu a porównujesz spalanie :D

Ale fakt jest taki że naprawde CI dużo pali...1,6 16 V średnio kolo 11 l palą...CHociaż wszystko zależy od nogi..Bo jak masz ciężką nogę to takie spalanie jak CI wychodzi jest całkiem normalne :mrgreen:
A jak długo jezdzisz automatem?? To Twoje pierwsze auto w automacie ?? Bo jesli tak to wszystko tłumaczy...
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

kargul pisze:Usmialem sie :) Bo masz inny silnik, nie masz automatu a porównujesz spalanie :D
A to do czego niby było?? Kto powiedział że porównuję?? Wiem jaki on ma silnik i wiem jaki ja mam dlatego jak widzisz i umiesz czytać to napisałem "Ja co prawda mam 1,4" można łatwo wywnioskować że zdaje sobie sprawę że on ma inny zresztą napisał jaki i napisałem ze nie mam automatu. Napisałem tez ile mi pali i nigdzie nie porównuje. A że napisałem że "faktycznie dużo pali" to nie wiem skąd wniosek że porównuje. Tym bardziej że wiem jak sie to kreci....
kargul pisze:Ale fakt jest taki że naprawde CI dużo pali...
Dobre to jest to i ja się uśmiałem bo zaprzeczasz swój śmiech... :>:>:>:> :evil:

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: kargul »

:D widze ze kolega mnie zle zrozumial :D Nie napisalem tego po to zeby Cie wysmiac czy cos w tym stylu ;) Poprostu fajnie to wygladalo :) Jesli Cie urazilem to sory ;)
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: eon »

Polecam sekwencję, lepsze osiągi, mniejsze spalanie, wysoka niezawodność
a cena..? w końcu warto dołożyć 600-800zł więcej i mieć święty spokój :>

Sam przesiadłem sie z LPG II gen w Golfie III 1,6 8V na IV gen. w Astrze 1,6 16V- różnica niebo a ziemia
Obecnie astra spala mniej LPG niż golf a pojemności niby ta sama ;)
pozdro !
EON

Chacel

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 03 kwie 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: Chacel »

Sporawe spalanie .... co do gazu to mam BRG planuje zmienić na sekwencje różnice w osiągach są bardzo odczuwalne :/

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: dresat »

M4ciek, W końcu Tato nie wpadł na pomysł, żeby po prostu wymontować silnik? Całe działania wokół "odłączania, co się da" każą myśleć, że na pustyni bezserwisowej gazu wylądowaliście - Tata i Ty? I jaka to niby miałaby być sekwencja ustawiona "na ręczne przełączanie na gaz"? Każda sekwencja zawsze odpala na benzynie!? Namieszane zostało w instalacji solidnie i oczywiście NIGDY WIĘCEJ GAZU!!!!! Żenada po prostu! :k

[ Dodano: 2008-04-04, 16:28 ]
xcobra2, ...czyli "sekwencję"...[External Link Removed for Guests] na przykład.
myśleć...też bym umiał!

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Wojtek pisze:Witam wszystkich jestem posiadaczem Astry 1,6 16v ecotec w automacie Carawana i moim zdaniem coś mi za dużo pali na zbiorniku (36,5l)robie 240-245km czy to normalne proszę o opinie posiadaczy wersji z automatem i nie tylko
Mam dokładnie taki sam silnik i przejmowałem się jak spalił czasem po mieście przy ciężkiej nodze 11 litrów... No ale to co Ty piszesz to już wogóle przegięcie. Nie ma możliwości aby sprawny tyle palił, coś jest nie tak no chyba że faktycznie jakoś na maxa go piłujesz co jak wiemy przy automacie ciężko (ale oczywiście da się). Z mojej wiedzy wynika że automat potrafi spalić do 0,3 litra więcej od manuala na 100km, ale nie musi. Naprawdę zależy od jazdy. Gaz zakładać będę w tym tygodniu i zapewniano mnie że nie ma najmniejszej różnicy we wzroście spalania w manualu po założeniu gazu a w automacie. To samo.
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

Gość

#40

Nieprzeczytany post autor: Gość »

O gazie w 1.6 16V bede sieprodukował w wątku stag 300 opinie.

ODPOWIEDZ