instalacja dla 1.6 16V

porady i pomoce
TKJPP

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: TKJPP »

A co powiecie na coś takiego: instalacja sekwencyjna Elpigazu z reduktorem VEGA, reszty nie wiem :P . Ciągle powtarza się stag 300 i nie wiem czy inne instalację są tesz warte założenia

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: dresat »

TKJPP,
TKJPP pisze:instalacja sekwencyjna Elpigazu z reduktorem VEGA, reszty nie wiem
Powiem tak: Sekwencja ze sterownikiem Stag 300 jest popularna dlatego, bo sterownik ( a on jest tu najważniejszy po wtryskach) jest polski i łatwo się go zgrywa z mapą wtrysku benzyny. Zobacz mój profil - nie założyłbym innej, niż Elpigaz instalacji. Nie będę się rozpisywał; wejdź na [External Link Removed for Guests] przewertuj zakładki, poczytaj... i podejmij właściwą decyzję. Wśród moich znajomych kilku ma Elpigaz, i II-gą generację i sekwencję i...tankują kolejny raz. :lol:
myśleć...też bym umiał!

Awatar użytkownika
maniek-85

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2009, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: maniek-85 »

Witam. Dwa tygodnie temu stałem przed takim dylematem i dostałem namiar do dobrego gazownika, który wprost mi powiedział albo załóż sekwencje, albo daj sobie spokój z gazem i jeździj na benzynie. Wszystko zależy ile kilometrów w roku się śmiga. Założyłem sekwencje BRC, kosztowała 2900zł i jestem bardzo zadowol0ny. W poprzednim aucie miałem 2 generacje i to niema porównania. Praktycznie brak spadku mocy. Moja astra kombi 1,6 16v pali mi teraz 8l gazu na 100km. Tylko sekwencja :D

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: dresat »

maniek-85,
maniek-85 pisze:Tylko sekwencja
Podkreśl tylko, że do wielopunktu benzyny. II-ga generacja ma wskazanie do jednopunktu, więc jeśli w poprzednim aucie miałeś II-gą generację do wielopunktu - to było kiepsko, co sam stwierdziłeś. :)
myśleć...też bym umiał!

Awatar użytkownika
robak0501

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2009, 22:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: robak0501 »

posiadam zwykla instalacje do 1.6.16v prawi rok czasu i nie nażekam narazie zobaczymy co bedzie puzniej spalanie 7-8 na trasie 12-13na miescie to chyba jeszcze w granicach mialemvw2 w gazie 1.8 na gazniku w lpg i prawie spalal tak samo
robak

Awatar użytkownika
miroos

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:26
Imię: Mirek
Auto: Astra-G Caravan automat
Silnik: x16xel
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: miroos »

Witam,
Właśnie obserwuję ceny paliwa i za głowę się łapię - chcę zamontować gaz do mojej astry: 1,6 16 v caravan, automat, 1998 rok, przebieg ok 179 tyś km i tutaj pytania - czy montowanie gazu do silnika o takim przebiegu nie jest ryzykowne, od razu zaznaczam że silnik jest w bardzo dobrym stanie, co do zużycia oleju - od wymiany do wymiany bierze od kreski do kreski czyli ok 1 l oleju na 15 tyś km.
A jeśli zakładać gaz to jakiego dobrego i sprawdzonego gazownika od Opli polecicie w Krakowie ?

Awatar użytkownika
Franc

Astro-maniak
Posty: 125
Rejestracja: 16 sty 2009, 14:56
Imię: Seweryn
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 8V Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#47

Nieprzeczytany post autor: Franc »

Swoją asterke kupiłem w marcu silnik 1.6 16V Założony jest do niej zwykły gaz. Gaz jak wynika z papierów załozony w czerwcu 2003r

Po kupnie podjechałem do gazownika na wymiane filterka i drobną regulację. Zapłaciłem 80 zł.

Autko pali 9-10 l gazu na 100km :shock: , przy spokojnej jeździe nie przekraczając 3,5 tyś.obr. :mrgreen:

Oczywiście że na benzynie idzie jak strzała na gazie nieco gorzej.

Jestem zadowolony że jest strasznie ekonomiczne i niech takie pozostanie.

Dziś tankowałem gaz po 1,38 na staji TESCO na ul. Widzewskiej.

ODPOWIEDZ