LPG do 2.0 na automacie

porady i pomoce
maciejbrot

LPG do 2.0 na automacie

#1

Nieprzeczytany post autor: maciejbrot »

Witam serdenicze wszystkich forumowiczów.

Od niedawna jestem właścicielem ASTRY G kombi (wersja 100 z pełnym wyposażeniem). Moja "w pełni wyposażona" astra dostała również od producenta 100KW silnik benzynowy z automatyczną przekładnią skrzyni biegów, którego koszty utrzymania są odwrotnie proporcjonalne do komfortu jazdy :P

Proszę o radę:

1) Czy auto z tym silnikiem dobrze współpracuje z instalacjami gazowymi?
2) Czy warto instalować gaz w nienowym już aucie - 1999r. , przebieg 120tyś km?
3) Jaką instalację najlepiej zamontować do tego modelu?
4) Czy jesteście w stanie polecić mi warsztat zajmujący się tego typu instalacjami w Poznaniu lub najlepiej w Gorzowie Wlkp.?

Z góry dziękuję za pomoc.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

1. zależy od instalacji i gazownika
2. warto ale pod warunkiem że robisz duże przebiegi - żeby chociaż instalacja się zwróciła, no i jeżelni nie chcesz sprzedać asterki w niedługim czasie
3. tylko i wyłącznie sekwencje - nie ma z nią dużo kłopotów, autko nie zmuli i lepiej na niej będzie pracować - tylko trzeba to dobrze przemyśleć bo jednak cena instalacji jest dość wysoka

chociaż ja nie popieram instalacji gazowych w aucie :/ chociaż przy tych cenach paliwa to się można załamać. Ogólnie wszystkie osoby które znam i maja instalację gazową zarzekają się że już nigdy gazu nie założą do auta. Tylko to dotyczy się instalacji 2 generacji

oblicz sobie roczne przebiegi, spalanie - policz po jakim czasie Ci się to spłaci bo czasem nie warto ;)

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

jeżeli instalka do tylko sekwencja. Ja mam taką i sprawuje się bardzo dobrze. Ogolnie słyszałem ze te silniki dobrze znoszą nowotwory ale powiem Ci, że ja bym się zastanowił z założeniem instalacji do auta które ma ponad 100 tysięcy. Jezeli zamierzasz jezdzic nim długo to napewno po pewnym czasie będzie Cie czekał remont silnika. Wbrew ogolnym opiniom to własnie kiedy gaz jest od nowosci to silnik ma dłuższą żywotność, a kiedy zakłada się instalacje w silniku który już przejechał ponad 100 tysięcy to gaz zaczyna wypłukiwać nagar gromadzący się w silniku i dlatego instalacje gazowe mają taką a nie inną opinię. U mnie gaz jest od nowości i nie mam z nim żadnych problemów a samochód ma już 12 lat i 215 tysięcy na liczniku!! Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

maciejbrot

#4

Nieprzeczytany post autor: maciejbrot »

Dzięki za odpowiedzi. W dalszym ciągu czekam na Wasze opinie. Ciężko mi powiedzieć w obecnej chwili jak długo będę użytkował Astrę. Poprzednie autka śmigały u mnie po około 1,5 roku, ale sprzedawałem tylko ze względu na pojawiajace się koniczności napraw. Moja astra jest świetnie wyposażonym i dobrze utrzymanym autem, więc zakładam, że może "wytrzyma" dłużej ;-) Mój średni przebieg to 15tyś km rocznie - więc nie za wiele. (70% to dłuższe trasy).

bolek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bolek »

Taktownie pisze:jeżeli instalka do tylko sekwencja. Ja mam taką i sprawuje się bardzo dobrze. Ogolnie słyszałem ze te silniki dobrze znoszą nowotwory ale powiem Ci, że ja bym się zastanowił z założeniem instalacji do auta które ma ponad 100 tysięcy. Jezeli zamierzasz jezdzic nim długo to napewno po pewnym czasie będzie Cie czekał remont silnika. Wbrew ogolnym opiniom to własnie kiedy gaz jest od nowosci to silnik ma dłuższą żywotność, a kiedy zakłada się instalacje w silniku który już przejechał ponad 100 tysięcy to gaz zaczyna wypłukiwać nagar gromadzący się w silniku i dlatego instalacje gazowe mają taką a nie inną opinię. U mnie gaz jest od nowości i nie mam z nim żadnych problemów a samochód ma już 12 lat i 215 tysięcy na liczniku!! Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam
Wydaje mi się kolego że cokolwiek mijasz się z prawdą, mam passata co prawda gaz zakładałem przy 245 tys licznikowe (ile cofnięto to nikt się nie dowie :lol: ) obecnie ma 456 tys silnik nie robiony, oleju ani grama itd , mało tego idzie jeszcze do żyda ;) moim zdaniem to że niby gaz niszczy silnik to kompletna bzdura czego przykładem jest mój blisko 23 letni staruszek :D Pozdrawiam

matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: matikte »

Do tego silnika tylko sekwencja!! inna nie bedzie chodzic dobrze, chociaz nawet sekwencja da o sobie znac jak jest nie dobrze założona.
Inst. gazowa wraca sie szybko jak ktos duzo jezdzi. A tutaj masz mala pomoc techniczna :P [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ