Gaz OK benzyna total klapa

porady i pomoce
dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: dresat »

slawas1971,
slawas1971 pisze:auto powinno byc na benzynę a na gaz są ZAPALNICZKI
długo myślałeś nad tą sentencją? Widzisz...aby móc założyć sobie gaz- trzeba w sobie mieć coś ze Szkota i coś z Niemca - wtedy zakładasz instalację za odpowiednią kwotę i właściwą dla Twojego zasilania benzyną, a dylematy, które prezentujesz - znikają, Rekrucie! :lol:

[ Dodano: 2008-07-20, 13:51 ]
FalconTech,
FalconTech pisze: Przełączę go ręcznie (jak jest zimny) na gaz to mi gaśnie. Jak przełączę go trzymając gaz na 2000 obr. to się przełącza ale chodzi niemiarowo, trzęsie go itp.
Wykonujesz, Kolego podstawowy błąd. Aby w parowniku lpg w fazie ciekłej ze zbiornika przeszedł w fazę lotną, która podlega właściwemu spaleniu - musisz mieć nieco ogrzany tenże parownik. W przeciwnym wypadku masz zjawisko, które opisałeś, czyli zalanie silnika, a powietrza jest za mało, aby zapłon mieszanki gaz-powietrze mógł nastąpić. A tak w ogóle...po co przełączasz ręcznie na gaz, gdy silnik masz zimny? Jeśli masz II-gą generację - a taką powinieneś mieć - to przełączenie powinieneś mieć samoczynne od impulsu z czujnika wkręconego w parownik, lub po przegazowaniu powyżej 2000obr...? :D
myśleć...też bym umiał!

toms

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 20 lip 2008, 13:02
Imię: Tom
Auto: AG 1.6 NJoy
Silnik: Z16SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: toms »

Witam,
To nie wszystko że na benzynce nie jeździ a pompa jest ok.
Przy jeździe na gazie niestety ale jak się mało używa benzynki to zapiekają się wtryski. Jeśli to jest MPI czyli wielopunkt. Efekt jest taki że na benzynie auto słabe a na gzie szaleje.
Na autokąciku jest manual czyszczenia wtryskiwaczy i zberanie nagaru . Monowtrysk też chyba jest tam opisany.
Zaleca się raz na kilka tankowań gazu przejechać ten jeden bak benzynki i najlepeiej z srodkiem do wtrysków STP chyba czarnym. Czerwony jest dobry też ale na pompę paliwa.
Ja miałem to wyprubowane i nie było potem problemów z benzynką.

Wiec jak chcesz tylko gaz to zapomnij potem o Pb że ci pojedzie. Chyba że masz gaźnik lub monowtrysk. A 1/2 baku to już chyba raczej wiadomo
pozdr.

ODPOWIEDZ