Gaz OK benzyna total klapa

porady i pomoce
macki

Gaz OK benzyna total klapa

#1

Nieprzeczytany post autor: macki »

Mam pewien problem. A mianowicie gdy autko chodzi na benzynie jego zachowanie odbiega od normy. Po zapaleniu ma przez jakieś 2 sek obr. 500 później norma 1000 za jakieś 15 sek gaśnie. Po ruszeniu chodzi ok ale tak jak by źle zaciągał benzyne (nie dostaje kopa :)) po rozgrzaniu chodzi ok w momencie gdy wrzucę na luz gaśnie. Po przełączeniu na gaz jak ręką odjął.

pozdr
macki

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

pompa , filtry?

Rozumiem, że jesteś świadomy tego faktu - jak jeździsz na gazie to pompa paliwowa (benzyny) non stop pracuje i jezeli jest mniej niz 20 litrow to sie po prostu psuje?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

przeczysc silnik krokowy od benzyny, ewentualanie egr jezeli masz, przepustnica i filtr paliwa, jezeli nie pomoze to zostaje pompa a to już większy wydatek. Pozdrawiam

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bobi »

ja mam podobne objawy tylko że mi nie gaśnie na luzie kiedy mam na benzynie filtr wymieniony, świece też, brakuje mu kopa na benzynie :/ mam 1,4 to i na wiele też nie licze ;)
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jawa

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:49
Imię: Łukasz
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jawa »

I u mnie ostatnio w ogóle nie wkręca się na obroty przy benzynie, ale jak przełączę na NITRO o śmiga aż miło.

macki

#6

Nieprzeczytany post autor: macki »

Jutro jak będę miał czas to wymienię filtr paliwa zobaczę jak będzie cykał i napiszę czy pomogło.


pozdr

[ Dodano: 2007-10-01, 21:27 ]
filtr paliwa wymieniony nic. w następnym tygodniu zabieram się za krokowaca (tylko muszę klucze gwiazdkowe załatwić) :)

pozdr

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Nie wymieniajcie filtrów, pomp i innych. Nie ma sensu. Ja poniosłem te koszta i na darmo. Okazało się że rozwiązanie tkwi w komputerze. Przestawia się on na mieszankę LPG i wacha głupieje. Są dwa sosoby by się tego pozbyć.
1. podłączenie autka pod kompa i usunięcie błędów.
2. to też usunięcie błędów ale samodzielnie. Należy odkręcić klemy i udeżyć + o -. Niech iskierka poleci. I zostawić autko na noc. Rano podłączyć i jeździć na benzynie. Operację powtórzyc 2,3 razy i jak ręką odjoł. Ale warunek: w trakcie nie włączać LPG!!!! U mnie to działa.
Pozdro :D
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

Jawa

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:49
Imię: Łukasz
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jawa »

Czyli restart komputera. Masz rację pomaga, ale nie wiem czy trzeba całą noc czekać. Wydaje mi się, że parę minut wystarczy.

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

A tego nie sprawdzałem
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

macki

#10

Nieprzeczytany post autor: macki »

kumpel mi tak samo doradził zadziałało ale później wieczorem znów wariował. tak więc jak mówisz że 2 i 3 razy jeszcze trzeba zrobić to myślę że będzie GIT

pozdr

ODPOWIEDZ