Cienki nie chce zapalić

porady i pomoce
Kamil

Cienki nie chce zapalić

#1

Nieprzeczytany post autor: Kamil »

Mój kumpel ma Fiata Seicento 0,9l na LPG. Ostatnio spytał się mnie co może być przyczyną że nie chce zapalić jak dłużej postoi Kiedy jest prxełączony na stałe na benzyne zapala elegancko za pierwszym razem a jak jest na gazie to załapuje za trzecim czasami czwartym razem. może wy mi powiecie co może być tego przyczyną?

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Na ogół jest teoria że auto powinno się odpalać na benzynie choć znam takie przypadki że w baku jest sucho i w zime na gazie odpala nieźle. Może przydałby się jakiś przegląd instalacji gazowej, parownik czy co tam jeszcze jest :) Pozatym nie chce być nie miły ale przyprawia mnie o uśmiech jak widze jakiegoś cienkiego albo sejaka z instalacją gazową :) Choć wiem że te auta potrafią nawet dużo spalać i każdy szuka oszczędności :D
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Duzo zdrowiej dla silnika jest odpalic na benzynie i przejechac z dwa kilometry i pozniej przelaczac na gaz, odpalanie zimnego silnika na gazie to jest dla neigo katorga wiec jesli chcesz zeby ci cieniasek posluzyl to odpalaj na benzynie zagrzej go troche i przelac na gaz
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wencik »

W parowniku zachodzi pewna reakcja z gazem kolego. Do tej reakcji jest potrzebna temeratura 30stopni( Przez parownik idzie wąż od chłodzenia) , więc wcale mnie to nie dziwi że nie odpala na zimnym silniku.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

wencik pisze:Do tej reakcji jest potrzebna temeratura 30stopni
Dobrze wiedzieć :D

Kolega ma vectre i nawet wężyka od baku nie ma i zero problemów przy odpalaniu:]

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Dobrze wiedzieć :D

Kolega ma vectre i nawet wężyka od baku nie ma i zero problemów przy odpalaniu:]
No to kolego zorientuj się troche , naprawde, jak pisze tak to znaczy że tak jest.

Koledze gratuluje pomysłowości i wytrwałości dla jego silnika !
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

pwinni mu ta vectre zabrac i w zamian dac hulajnoge za takie katowanie samochodu. Niraz slysze od zanajomych "wiesz co od kiedy gaz zalozylem do samochodu to jakos tak dziwnie pracuje i wogole" i zadajae wtedy jedno pytanie "jak odpalasz?" ja od samego poczatku odpalam na benzynie, rozgrzewam troszke auto i przelaczam na gaz, silnik chodzi jak zegarek
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Kamil

#8

Nieprzeczytany post autor: Kamil »

No ale on odpala na benzynie bo przełącznik na gaz jest automatyczny

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

no to ciekawa sprawa ze odpala na bezynie a nie ma wezyka do baku cos tu nie gra, moze to jakas nowa technologia to ja tez tak chce, odpalac na powietrzu,gratulujemy
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

moim zdaniem to elektrozawór w parowniku nie otwiera dopływu gazu. Musisz odkręcić elektrozawór i przemyć wszystkie elementy szczególnie ten gumowy grzybek a najlepiej zrobisz jak go wymienisz. Wcześniej miałem cinquecento 0,7 z gazem i tak samo miałem.

ODPOWIEDZ