Opel Astra F (1991) Gasnie na LPG

porady i pomoce
deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Moze miec racje, w koncu zysty filtr dostarcza nieco inna daweke powietrza.
ALe zeby jakos drastycznie sie to zmienilo to nie sadze...

ticz

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: ticz »

dolot powietrza jak nic ;) niejeden miał, swoją drogą dziwi mnie, że gazownicy zaniedbują takie rzeczy, ważne de facto przy instalacji LPG

bpatryk

#13

Nieprzeczytany post autor: bpatryk »

wg mnie to sa za niskie obroty, musisz przy silniku krokowym podwyzszyc obroty, ja tak samo mialem przy mojej Ś.p renowce

Piekarz79

#14

Nieprzeczytany post autor: Piekarz79 »

Marys pisze:Kolego - dolot powietrza do poprawki ;) Po prostu auto sie krztusi cieplym powietrzem. Aha i jeszcze jedno. Nie polecam jazdy na luzie - sam kiedys stosowalem taki tryb jazdy(stara szkola nauczania) ale udalo mi sie od niego odzwyczaic. :mrgreen:
Miałes rację.Dokładnie to.
Pozdrawiam!

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Marys, Jak Ty masz dokładnie przerobiony ten dolot powietrza?? BO mi tez spada czasem do ok 500 obr/min jak hamuje na gazie...
Obecnie nie mam tej rury z tej pokrywy nad kolektorem wydechowym biegnącej do filtra powietrza a ta rura co idzie od grilla i łapie zimne powietrze z przodu jest też odpięta i dalej to samo...
Może jakieś zdjecie??

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Nie mam niestety aparatu by zrobic fotke :roll: A i bede mowil teraz z pamieci jak wyglada, bo jest zimno i snieg sypie i nie chce mi sie nosa wychylac :m

-Na pewno mam rurke lapiaca cieple powietrze znad kolektora.
-guma laczaca filtr z lapakiem pow. znad chlodnicy jest zdjeta i w polowie zdlawiona opaska plastikowa
-no i nie wiem niestety w jakiej pozycji jest termostat w puszce z filtrem :/ Bo nawet nie wiem czy on jeszcze dziala.
-wezyk wedrujacy od przepustnicy do puszki z filtrem jest zaslepiony.

To tak na szybko...potem moze zejde i sie przyjze dokladnie :mrgreen: Lub uda mi sie skolowac aparat :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Marys, "wezyk wedrujacy od przepustnicy do puszki z filtrem jest zaslepiony"
Chodzi Ci p ten niebieski cienki plastikowy wężyk ?? gdzie go zaślepiłeś?? przy puszce filtra czy przy przepustnicy?? Czy po obydwu stronach musze to zrobic??

Pisząć ze te rura od lapaka jest zdjeta i zdłąwiona w połowie tzn że całkiem zatkana tak?? czy tylko troche zmniejszyłeś jej średnice??

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#18

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Wlasnie ten niebieski wezyk jest zaslepiony w samej puszce..bo jakis "mozg" ( czyt. chyba poprzedni wlasciciel) zalal cala zapadke sterowana tym poweitrzem, silikonem :shock: Stad tez wezyk ten uwazam za zatkany :mrgreen:
Jesli chodzi o rurke od lapaka - to jest ona zaciagnieta za pomoca opaski plastikowej, tak ze mniej wyglada to tak jakbys widzial dwa jajka na wlocie tej rurki :mrgreen: Teraz na pewno nie wyjde sie temu przygladac bo Gdansk zasypalo sniegiem :m
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Kolego na rurze, ktora lapie powietrze z atrapy powin abyc zalozona zaslepka z mala dziurka zeby za duzo powietrza nie szlo
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Awatar użytkownika
kwiatekalvaro

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2007, 11:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: kwiatekalvaro »

Witam mam taki sam problem jak sie zagrzeje to mi obroty spadają na 500 i gaśnie.
Wymieniłem sondę, czujnik temp., komputera silnik krokowy ,czujnik położenia przepustnicy , i nawet przerobiłem dolot bo założyłem rurkę ok 25cm na filtr która zasysa powietrze z dołu. proszę o pomoc .

[ Dodano: 2008-02-09, 08:55 ]
Dodam jeszcze ,że co jakiś czas zaświeca mi sie check egine.

ODPOWIEDZ