lpg do astry f 1.4 16v

porady i pomoce
sparco

lpg do astry f 1.4 16v

#1

Nieprzeczytany post autor: sparco »

co sadzicie o instalacji lpg do astry 1,4 16V z przebiegiem 220tys km. przy 200 tys km :mrgreen: zostal wymienione zawory pompa wodna i rozrząd. w ciagu roku robie ok 18 tys km : :mrgreen:

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Siema:)
Ty chcesz włożyć do Astry z ponad 220 tyś przebiegu?? Wg mnie to już jest chyba za duży przebieg gdyż sama wymiana rozrządu i pompy raczej pozwoli jeszcze pośmigać na bezołowiu ale na gaz to już raczej za późno:/ a jeszcze 2 sprawa musisz sobie przeliczyć ile wydajesz na paliwo a ile byś wydał na gaz i za instalacje <około 3000zł z wymianą kolektora na metalowy>
Pozdrawiam T!ru :D

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Ja zakladalem gaz w swojej asterce przy przebiegu 190 tys z 1993 roku i auto smiga idelanie,pojezdzisz na gazie i taniej tez bedzie a kwestia zwrotu kosztow jest wiecej niz pewna,jesli twoj silnik nie jest skatowany to nie maproblemu ale owiedz jeszcze ktory to jest rok produkcji
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

sparco

#4

Nieprzeczytany post autor: sparco »

jest ona z 1998 roku

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

no to musisz sie liczyc z drozsza instalacja ale to kwestia przekalkulowania kosztow, tak czy siak polecam gaz
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

sparco

#6

Nieprzeczytany post autor: sparco »

no powiedzieli mi ze coś kolo 1800 do 2500 będzie mnie kosztowała instalacja

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

no to przekalkuluj koszty i zakladaj
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

pietrus

#8

Nieprzeczytany post autor: pietrus »

Mam astre G 1.4 16v , przebieg prawie 250000km. Myslalem nad gazem ale..... Po pierwsze nie masz gwarancji ze bedzie dobrze chodzil, zwlaszcza przy takim przebiegu bo roznie to z gazem bywa. Po drugie zawsze troche wiecej spali gazu niz benzyny, po trzecie w zimie wypije ci troche benzynki zanim sie przelaczy. Przeglady masz droższe, filtry wymieniasz częściej. Jezeli walil byś po 50000km rocznie, to duza oszczednosć. Jeżeli robisz te 18000km to zanim zwroci sie gaz pewnie auto juz sprzedasz. Ja jezdze ostatnio stosujac tzw. eco driving i pali mi auto miedzy 6-7,5l. Jakbym mial gaz to pewnie bym cisnal i wychodzilo by po 9-10l, wiec wyleczyłem sie z tego . Pzdr.

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

pietrus po czesci moze tak jest ale kto powiedzial ze musisz cisnac wcale nei ma takiej potrzeby te wielkei spadki mocy to jest mit ja tego nei odczuwam przy 1.4
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

To zależy ile tym autem zamierzasz pojeździć? Przelicz czy ma to sens, czy instalacja Ci się zwróci!!!

ODPOWIEDZ