LPG - Homologacja???

porady i pomoce
szwarou

LPG - Homologacja???

#1

Nieprzeczytany post autor: szwarou »

Witam
Sprowadzilem Astre 1.8 16V 1994r z instalacja gazowa z wloch. Z briefu wynika ze instalacja zostala zalozona 23.06.2000r - zbiornik ICOM (w kole zapaspwym) - Parownik B.R.C reduktor rowniez B.R.C

Znajomy powiedzial mi ze bede musial zrobic homologacje przed pierwszym przegladem technicznym

Czy to prawda? Jaki to jest koszt? Moze ktos zna "tanio i dobrze" w Poznaniu

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dikser »

podobno jest to kwestia podjechania do gazownika,sprawdzenia instalacji i wbicia jej do dowodu.koszty nie powinny byc duze.to chyba tyle.problemów tez nie powinno byc.
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

szwarou

#3

Nieprzeczytany post autor: szwarou »

Dzwonilem do jednego goscia i stwierdzil ze wystarczy legalizacja zbiornika - koszt ponad 200zl :shock:

jak dla mnie sporo

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dikser »

to jakis jebniety ten gościu....niech se w d... wsadzi ta pieczatke.ja jezdze bez legalizacji.korek mam schowany,przełacznik tez i mam to gdzieś
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

Akurat sam niedawno byłem na etapie "legalizowania" gazu w swojej Black Lady więc może napiszę parę słów od siebie. Żeby móc zalegalizować gaz jest nam potrzebna pieczątka w dowodzie rejestracyjnym potwierdzająca prawidłowy montaż. Teraz skąd wziąść ten "prawidłowy" montaż jak instalacje montowaliśmy sami bądź kolega kolegi od teściowego szwagra. Do wbicia gazu w dowód jest potrzebna :
1) faktura za montaż
2) homologacja tej instalacji, że spełnia tam jakieś dziwne **uje muje, dzikie węże

Teraz jak to zrobić ? Trzeba pojeździć po gaziarzach i metodą prób i błędów pytać. Rzadko takich informacji udzielają telefonicznie...

Jeśli dalej macie kłopot ze znalezieniem takiego gazownika to napiszcie do mnie priva :)

Dalej... Żeby móc normalnie jeździć i żeby Pan Policjant nie miał się do czego doczepić potrzebujemy jeszcze homologacje butli. Jest ona też niezbędna do tego aby nasze auto przeszło legalnie przegląd. Taka homologacja jest sprawdzana!

Jak uzyskac homologację butli ?
Ano trzeba wiedzieć jakiej firmy butlę posiadamy. Ja akurat mam STAKO. Teraz piszemy do nich mail`a żeby wydali nam duplikat homologacji naszej butli. W Stako kosztuje to 41 zł a czeka się miesiąc :/
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

cinek

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bukowno
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: cinek »

Witam
Też miałem ten problem. Sprowadziłem auto z Holandii i butla nie miała papierów takich jak Polskie prawo przewiduje bo tam nie mają takich wymogów.
Skończyło się to tym że musiałem butle wymienić na nowy Polski badziew.

Astra1600

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2008, 16:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: cbcbcb
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Astra1600 »

eh ta polska i cyrk jaki sie tu dzieje dobija mnie jakieś wymogi itd by sprawdzili te samochody co mają po 18 lat jak one działaja na nie czy ktos ma wbity gaz sie doczepiają

ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

dikser, a co w razie nieszczesliwego wypadku??cos sie stanie i masz prokuratora na glowie.... ale jak chcesz to jezdzij dalej bez legalizacji... tylko pamietaj ze do czasu...

ODPOWIEDZ