Gaz sekwencyjny

porady i pomoce
Awatar użytkownika
JPawel77

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2011, 17:43
Imię: Pawel
Auto: OPEL ZAFIRA
Silnik: 1.8 16v

Gaz sekwencyjny

#1

Nieprzeczytany post autor: JPawel77 »

Witam, jestem od kilku dni posiadaczem Opla Zafira 1.8 16v z instalacja gazową , mam kilka pytań , ponieważ jest to moje pierwsze auto z instalacja gazową .instalacja Gazowa jest wyposażona w Lubryfikator.
1. czy auto z instalacja gazowa trzeba odpalac i gasic na paliwie czy to bez znaczenia, zaznaczę ze wczoraj auto odpaliło bezproblemowo a dziś musiałem zakręcić ze 3 razy
2. gdzie kupie płyn do lubryfikatora ? i czy to jest jeden płyn czy można go mieszać z innymi , itp ?
3. Pali się kontrolka check engine , wiem ze to przez instalacje gazową czy jechać na kasowanie błędu czy to walka z wiatrakami ???
za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wacek »

1. W zimę najlepiej gasić na benzynie, a jak odpalamy to zawsze na benzynie.
2. Na 100% znajdziesz na allegro, i u gazownika, zmieszaniem nie wiem.
3. Jak się pali to raz wykasować, dwa nie powinna się palić gazownik moim zdaniem coś zachrzanił i teraz szuka wytłumaczenia.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Awatar użytkownika
JPawel77

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2011, 17:43
Imię: Pawel
Auto: OPEL ZAFIRA
Silnik: 1.8 16v

#3

Nieprzeczytany post autor: JPawel77 »

kontrolka powinna zgasnąć jeżeli zacznę jeździć na paliwie ?? czy istnieje ryzyko awarii , jezeli tak to jakiej ???
moze i smieszne pytania , ale to moje pierwsze auto z gazem :):)

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Ja mam auto takie jak w opisie i nie mam problemu z kontrolką, i dużo osób też nie ma tego problemu. Obojętnie gaz czy benzyna nie powinna się świecić . CO może oznaczać masę rzeczy ogólnie, że coś nie tak z silnikiem.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Awatar użytkownika
JPawel77

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2011, 17:43
Imię: Pawel
Auto: OPEL ZAFIRA
Silnik: 1.8 16v

#5

Nieprzeczytany post autor: JPawel77 »

do tego jeszcze słabo pali z rana :( jednak nie obejdzie sie bez wizyty u gazownika

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Rozumiem, że masz 4 generację. Co do zapalania to wiadomo, że zawsze na benzynie, bo trzeba nagrzać reduktor. Co do gaszenia to chyba nie ma potrzeby gasić na benzynie, moim zdaniem jest to bezzasadne. Idąc dalej, jeśli już ktoś gasi na benzynie to silnik musi trochę pochodzić (myślę, że ok minuty) bo to by silnik nie został lekko zalany benzyną.
Lubryfikator - to temat rzeka, jedni chwalą inni uznają za zbędny gadżet. Jeśli już masz go to lej to co wyło wcześniej. Sam płyn można kupić dosłownie wszędzie np. [External Link Removed for Guests]

Co do czeka - obowiązkowo trzeba podłączyć komputer i zobaczyć co go boli. Jeśli usterka pojawia się często to czek sam nie zgaśnie, ba nawet zdjęcie klemy mu nie pomoże. Trzeba odczytać błędy i wydedukować, czy to od gazu czy nie.
Najczęściej na lpg szwankuje sonda lambda, ale to nie sonda się psuje, lecz zła dawka gazu powoduje że sonda pokazuje błąd składu mieszanki.

Rozumiem, że wszystkie filtry związane z gazem jaki i z silnikiem powymieniałeś + świece, bo inaczej żadna regulacja nie przyniesie skutku.
Mógłbyś jeszcze napisać jaka to instalacja (sterownik, reduktor, wtryski) oraz jaki przebieg może mieć auto na lpg. Być może jeden z komponentów instalacji się kończy, lub usterka tkwi nie w lpg lecz w zasilaniu benzynowym.
LPG CHARGED

Awatar użytkownika
JPawel77

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2011, 17:43
Imię: Pawel
Auto: OPEL ZAFIRA
Silnik: 1.8 16v

#7

Nieprzeczytany post autor: JPawel77 »

a wiec tak , żadne z wymienionych filtrów nie był wymieniany :) 220 tys km { rok 2008 } raczej oryginalny przebieg
nazwę instalacji napisze później ,chyba nie przeraził Was przebieg ale nie będę oszukiwał ze auto ma 50 tys przebiegu . dzis wyjaśni sie co go "boli" wizyta juz umowiona

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Przebieg jak przebieg, ale po zakupie obowiązkowo musisz filterki, płyny, pasek rozrządu wymienić. Przykład z życia - Moja kobietka jakiś czas temu przesiadła się na seata arose i pojawił się problem - spalanie ok 9l w silniku 1,0! Okazało się że filtr powietrza był tak zabrudzony że głowa mała (swoja drogą szkoda że nie zrobiłem zdjęcia) i na dodatek palił się czek (skład mieszanki). Po wymianie filtra samochód dostał kopa, czeka skasowałem i spalanie spadło o 2,5l (w mieście na krótkich dystansach).
A teraz do rzeczy. Jeśli zakupiłeś auto to koniecznie musisz je doprowadzić do kultury. Znam przypadki nie wymieniania filtrów gazu (szczególnie fazy lotnej) przez ok 120 tys. aż auto zgasło. W filtrze była garść brudu.
Filtry można wymienić samemu, jeśli nie czujesz sie pewnie możesz zlecić gazownikowi, koniecznie wymień filtr powietrza. Jedź na diagnostykę i strojenie gazu(strojenie koniecznie na czystych filtrach).
LPG CHARGED

Awatar użytkownika
JPawel77

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2011, 17:43
Imię: Pawel
Auto: OPEL ZAFIRA
Silnik: 1.8 16v

#9

Nieprzeczytany post autor: JPawel77 »

po wizycie u gazownika :) wszystko zgasło, filterki juz zamowione , na miejscu nie było :), filtr powietrza był wymieniany przy 180tys, pasek z rolkami pierwszy raz przy 150tys , swiece przy 120 tys,
, przejade sie do mechanika i posprawdzam, wszysko,

Awatar użytkownika
JPawel77

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2011, 17:43
Imię: Pawel
Auto: OPEL ZAFIRA
Silnik: 1.8 16v

#10

Nieprzeczytany post autor: JPawel77 »

Zapomniałem dopisać , mam wrażenie , ze przy przełączeniu sie na gaz auto dostaje "kopa"jest jakby zrywniejszy
isntalacja firmy Vialle LPI , spalanie w cyklu miejskim 8-9 L gazu w trasie 7-8 , chyba nie mam na co narzekać

ODPOWIEDZ