X18XE jaki gaz?

porady i pomoce
Awatar użytkownika
djshaker1990

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 17 sty 2011, 0:43
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Okolice Poznania

X18XE jaki gaz?

#1

Nieprzeczytany post autor: djshaker1990 »

Witam serdecznie.
Od pewnego czasu chciałbym założyć gaz do mojej Asi z silniczkiem 1.8 16V Ecotec, ale nie jestem obeznany w temacie i nie wiem co wybrać.
Zastanawiałem się nad instalacją Lovato Smart, czytałem o niej dużo pozytywnych opinii, ale podczas rozmowy z gazownikiem z mojej okolicy (wg panującej opinii: dobrym) dostałem różnych wątpliwości, gdyż odradzał mi tą instalację.. Podobno ma kiepskie wtryskiwacze, które długo nie wytrzymią.. Chociaż producent zapewnia, że starczają na 70 tys. km..
I teraz nie wiem, co robić, czy słuchać opinii użytkowników, czy gazownika, który jeszcze nawet nie zakładał tej instalacji, gdyż jest to niby nowość (ok. pół roku - rok w sprzedaży, więc nie wiem, czy to aż taka nowość)..
Naczytałem się też dużo dobrego o instalacjach ze storownikiem Staga, np. 300 plus, reduktorem Zavoli albo Magic i wtryskami Magic, Hana albo Matrix..
A jakie są wasze podpowiedzi? Czekam na konkretne odpowiedzi.
Pozdrawiam :)

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Moja propozycja
Stag 300 plus, reduktor Zavoli zeta n lub kme silver lub scorpion, Wtryski najlepiej hana czerwona, ew. tańsze (mniej trwałe) magici
LPG CHARGED

Awatar użytkownika
malpek

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:55
Imię: Mati
Auto: Astra F | Vectra B
Silnik: 1.4LPG | 1.8LPG

#3

Nieprzeczytany post autor: malpek »

mam lovato smart w vectrze z tym silnikiem. jeździ fajnie (spalanie 8.7-9.2) ale dopiero 2 miesiące więc nie wypowiem się na temat wytrzymałości. Wiem że lovato przejęte jest przez Landi Renzo i ja generalnie zakładałem u dilera Landi Renzo

Awatar użytkownika
djshaker1990

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 17 sty 2011, 0:43
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Okolice Poznania

#4

Nieprzeczytany post autor: djshaker1990 »

Dziękuję za zainteresowanie tematem :)
Jutro jadę na wstępną rozmowę z gazownikiem, na temat co ma zakładać i za ile i zobaczymy na ile mi wyceni ten zestaw Stag 300 plus, wtryski Hana i reduktor Zavoli. Jak przesadzi z ceną to niech mi zakłada ten Lovato Smart i zobaczymy jak to będzie.. Chyba, że ewentualnie macie jeszcze jakieś inne propozycje? Tak w cenie do ok. 3 tys. zł..

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dresat »

Polecam instalację Elpigaz: [External Link Removed for Guests]
Wersja "Exclusive Line" - znajdź w zakładkach.
myśleć...też bym umiał!

Awatar użytkownika
djshaker1990

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 17 sty 2011, 0:43
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Okolice Poznania

#6

Nieprzeczytany post autor: djshaker1990 »

Byłem na rozmowie z gazownikiem i doszło do tego, że założy mi instalację KME (pewnie Diego). Mówił, że już to do wielu aut zakładał i nie miał żadnej reklamacji.. No zobaczymy.
W poniedziałek prawdopodobnie będzie mi zakładać..
A jakie są Wasze opinie na temat tej instalacji? Miał ktoś z Was styczność z nią?

Awatar użytkownika
djshaker1990

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 17 sty 2011, 0:43
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE + LPG
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Okolice Poznania

#7

Nieprzeczytany post autor: djshaker1990 »

Od prawie tygodnia mam założoną instalację KME Diego G3 i po początkowych problemach chyba wreszcie wszystko jest porządnie zrobione :)
Przez parę dni jeździłem tylko na benzynie, choć komputer pokazywał nawet czasy wtrysków gazu :P
Co się okazało sterownik był zepsuty, prawdopodobnie walnięty był jakiś przekaźnik, odpowiedzialny za przełączanie pomiędzy wtryskami benzyny, a wtryskami LPG, bo przedtem te od benzyny nie przestawały pracować, a te od LPG nie zaczęły nawet się ruszać.. A co było najśmieszniejsze to komputer nie sygnalizował żadnego błędu :P
Teraz będę jeździć i testować :)
Nie dusiłem jej za mocno, ale wydaje mi się, że raczej nie czuć, że na gazie jadę, a nie na benie :)
Jak będę mieć więcej doświadczeń z tą instalką to podzielę się nimi z wami, w tym temacie, a nuż to komuś pomoże :)
Tylko czy mógłbym prosić moderatora, albo admina, żeby zmienił nazwę tego tematu, na np. "x18xe - instalacja KME Diego", albo coś podobnego? :)

ODPOWIEDZ