sekwencja do Astry J (IV)

porady i pomoce
Awatar użytkownika
noise6

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:44
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra J IV
Silnik: 1.6 115 KM

sekwencja do Astry J (IV)

#1

Nieprzeczytany post autor: noise6 »

jeśli było podobne pytanie proszę o dopięcie wątku ja nie znalazłem więc dodaję nowy.
spalanie mojej Astry j jest na poziomie 8.5-9,0 l przy przebiegu ok 5000 km, jest za wysokie, szukam dobrej sekwencji. Co myślicie o instalacjach montowanych przez autoryzowane serwisy? czy warto ryzykować montaż w nieautoryzowanym serwisie i strate gwarancji silnika na rzecz dobrej sekwencji?

Wunsch

#2

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

noise6 zacznij od przeszukania for o tematyce lpg. Tam powinieneś się więcej dowiedzieć, jak Twój silnik znosi lpg. Nie mam tu na myśli opinii typu spala tyle co na benzynie i nie czuć spadku mocy. Czy przejechałem 20 tys km i jest ok. Problemy z lpg zaczynają się przy wyższych przebiegach. Jeśli nie uznasz, że jest ok to wtedy łatwiej będzie Ci podjąc decyzję, gdzie montować lpg. W autoryzowanym serwisie (np. ASO Opla- jeśli montują) nie stracisz gwarancji. Poza tym na przegląd będziesz jeżdził w jedno miejsce (na gwarancji). W razie problemów nie będą Cię przepychać od gazownika do serwisu. Ale są też minusy. Najprawdopodobniej zapłacisz więcej. Problem też może pojawić się po okresie gwarancyjnym - czy przypadkiem nie będziesz zmuszony jeździć na przeglądy gazu do ASO. W nieautoryzowanym serwisie zapłacisz mniej, a możesz wybierać podzespoły instalacji. Stracisz za to gwarancję. Jeśli nie planujesz dużo jeździć, a sypnie się silnik to koszty będą dużo wyższe. Acha! Warto też wybadać jakie podjeście do lpg mają w serwisie Opla. Jeśli założysz nie firmową, to mogą Ci utrudniać życie. Wysztko jest kwestią kalkulacji. :)

papieju

Astro-maniak
Posty: 1547
Rejestracja: 21 lut 2011, 11:23
Ostrzeżenia: 1
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan, Nubira III kombi
Silnik: C16SE, T18SED
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowaa

#3

Nieprzeczytany post autor: papieju »

noise6 pisze:spalanie mojej Astry j jest na poziomie 8.5-9,0 l przy przebiegu ok 5000 km, jest za wysokie
Spalanie jest w normie. Czymś te 115km wykarmić trzeba...
Hybryda X16ZSR i C16SE inside

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#4

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

A po za tym na chwilę obecną nie ma możliwości zamontowania LPG do Astry J w ASO. od RM 2012.5 będą wprowadzać.

Awatar użytkownika
noise6

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:44
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra J IV
Silnik: 1.6 115 KM

#5

Nieprzeczytany post autor: noise6 »

Dzwoniłem do serwisów opla w Gdańsku Warszawie i Olsztynie. Producent tego zabronił więc oni (nawet gdybym zrzekł się gwarancji) i tak go nie założą...macie rację, że wszystko jest kwestią kalkulacji tylko że nigdzie nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi na pytanie jak ten silnik (i ogólnie silniki Astry J) znosza zagazowanie prawdopodobnie dlatego że wszystkie jeszcze posiadają gwarancje...w poprzednim samochodzie gwarancja na silnik uchronila mnie przed bardzo dużym wydatkiem...

Awatar użytkownika
noise6

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:44
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra J IV
Silnik: 1.6 115 KM

#6

Nieprzeczytany post autor: noise6 »

Dzwoniłem do serwisów opla w Gdańsku Warszawie i Olsztynie. Producent tego zabronił więc oni (nawet gdybym zrzekł się gwarancji) i tak go nie założą...macie rację, że wszystko jest kwestią kalkulacji tylko że nigdzie nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi na pytanie jak ten silnik (i ogólnie silniki Astry J) znosza zagazowanie prawdopodobnie dlatego że wszystkie jeszcze posiadają gwarancje...w poprzednim samochodzie gwarancja na silnik uchronila mnie przed bardzo dużym wydatkiem...

Yasiek pisze:A po za tym na chwilę obecną nie ma możliwości zamontowania LPG do Astry J w ASO. od RM 2012.5 będą wprowadzać.
RM? jeśli dobrze rozumiem od maja przyszłego roku będę mogł załozyć instalację w ASO?

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#7

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

RM = Rok Modelowy. Czyli od produkcji 2012. Wtedy wg. zapowiedzi jakie dostaliśmy silniki 1.4 Turbo dostaną możliwość instalacji gazu

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Znalazłem ciekawy link -> [External Link Removed for Guests]. Szukałem czegoś więcej na ten temat ale lipa. Wie ktoś może więcej o co kaman z tym Irmscherem? Mam właśnie A16XER i zastanawiam się nad jego zgazowaniem...

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Odświeżając temat - ostatnio znalazłem ciekawe fotki na stronie [External Link Removed for Guests] - jest pokazana Astra J z zamontowaną instalacją gazową. Musze tam zadzwonić i popytać jak to wygląda cenowo...

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Kolejne info - [External Link Removed for Guests]. Robią dedykowaną instalację do A16XER.

ODPOWIEDZ