Astra F `96r. 1.6 8v jaki gaz ?

porady i pomoce
deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

Astra F `96r. 1.6 8v jaki gaz ?

#1

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Witam wszystkich ;)

Posiadam Opla Astrę F w Hatchback`u (5dw). Jest ona z roku 1996 z silniczkiem jak w temacie 1.6 8v 75 KM. Typ silnika to chyba X16SZR.
Nie jestem do końca pewien ponieważ nie wiem gdzie tego szukać a moim źródłem był tylko net (pod maską na tej tabliczce nie pisze w dowodzie również nie)
Jak wyżej pisałem moim źródłem był tylko net i znalazłem taką informację:

"1.6 75KM

Jest to silnik 8-zaworowy, z jednopunktowym wtryskiem paliwa Multec firmy Delco-Remy. Występuje w dwóch odmianach o oznaczeniach C16NZ (stosowany w okresie wrzesień 1991 - sierpień 1994) i X16SZR (stosowany od września 1993 do dziś). Silnik X16SZR powstał przez zmodyfikowanie silnika C16NZ tak, by spełniał normy czystości spalin 94/12/UE.

Silnik X16SZR posiada jednopunktowy wtrysk paliwa Multec."


Znów na innym forum w poszukiwaniu jaki to typ silnika było tylko 1.6i ale:
"typ silnika wielopunktowy wtrysk"

Wkleiłem to bo czytałem że jak jest wtrysk jednopunktowy to raczej 2 gen a jak wielo to 4 gen.
Dobra ale nie w tym rzecz. Żeby nie było że leniwy jestem i nic mi się nie chciało :m szukałem ;)



Zamierzam założyć gaz do swojej Astry. Prawdopodobnie jesienią lub wiosną.
Waham się jakiego typu instalację założyć. Zwykłą (II gen.) czy sekwencyjną (IV gen) ?
Chodzi mi głównie o to która jest lepsza. Wiadomo najlepiej gdyby było jak najtańszym kosztem ale aby był jak najlepszy efekt. Dodam, że Astrę mam super utrzymaną i taka ma pozostać :). Wiadomo gaz nie wpłynie dobrze na nią ale czytałem, że 1.6 8v całkiem dobrze znoszą gaz. Może zakładał ktoś z was gaz ostatnio albo orientuje się jakie są ceny założenia (na dobrych częściach) 2 i 4 gen ? Jakie są różnice w cenach (oczywiście mniej więcej) ?

Jeśli ktoś z was ma taki silnik jak ja lub słyszał opinie o gazie do Asterki proszę wypowiadać się w temacie. Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam Dawid.

EDIT:
Ps. Ci którzy mają sekwencje o zwykłym piszą że:
"jest jak tv czarno-biały, jest ale niby czegoś brakuje"
"dziwić się że uszczelka pod głowicą pada co 40 tyś km"

znów Ci co mają zwykły piszą o sekwencji tak:
"po co przepłacać efekt taki sam"
"2 gen wcale nie jest gorsza"
"założna u dobrego mechanika niczym nie będzie różnić się od sekwencji a spalanie 0.5 litra większe"

Czytałem troszkę o gazie ale nie uzyskałem takiej odpowiedzi jak chciałem. Więc jaka najlepsza do Astry 1.6 8v z 96r ?


pozdrawiam, Dawid

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ja mam c16nz z gazem chyba 2 generacj, w każdym bądź razie pali nawet w porządny mróz na gazie. Wiadomo że jest troche słabszy, ale jakoś przy tej mocy nie czuje się poszkodowany, bo i tak nie jedzie i tak.

Wiadomo że na sekwencji mniej spali, ale:

-w zime zanim silnik dostanie odpowiedniej temperatury trochę benzyny Ci spali.
Ojciec jeździł 15km do pracy i nie opłacało się za bardzo, trzoszke taniej, ale i tak bajury poszło
-Ja bym się grubo zastanowił, jeżeli nie jeździsz bardzo dużo
-Pozatym bądźmy szczerzy, masz zamiar nią jeździć 5 lat ? Wątpie.

Astrą zrobione mam od kupna przynajmniej 50-60tys , a poprzedni właściciele na gazie zrobili też podobnie i uszczelka jest jeszcze na swoim miejscu. Fakt że troche oleju je, ale nie cieknie. Wkońcu już 300tys pękło jak nie więcej :P

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#3

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

ilek8822 dzięki za odpowiedź ;)
a jeśli mogę wiedzieć to jakie jest średnie spalanie gazu w Twojej Asterce ?

W sumie to tak.. Auto na dzień dzisiejszy jest bardzo mało używane ale od października idę na prawko no a jak zdam to troszkę będę śmigał więc gaz raczej będzie potrzebny.

Pisałeś: "Pozatym bądźmy szczerzy, masz zamiar nią jeździć 5 lat ? Wątpie."

Wiesz... Z jednej strony masz rację auto nie jest nowe. Mam ją dopiero rok. Także kupiona była po to żeby troszkę w mojej rodzinie służyła. Czy 5 lat będę nią jeździł :roll: sam nie wiem...

Po prostu chcę dobry gaz żeby jeździła czy to do szkoły czy w jakąś dalszą trasę (dajmy na to 400 km :mrgreen: ) nie chcę żeby po drodze było żadnych nieprzyjemność.


Czekam na opinie/rady :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

No jak ja jeździłem ( a mam ciężką noge troche) to max 10l gazu. Przy normalnej 8 mi bierze.

Może ktos się jeszcze wypowie co i jak, bo na rodzajach sie dokładnie nie znam. Mnie zadowala to że odpala na gazie zawsze w każdą pogode i jeździ bez większych problemów.

maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

odpowiedz na Twoje pytanie jest nastepujaca: GAZ II gen. Sekwencji nie zallozysz na monowtrysku (x16szr). Ja mialem sekwencje na x16sz i zdjalem go po tygodniu bo nie dalo sie go ustawic i szarpal.

Ja mam I gen i tez jest ok- spala 11 w miescie i od 7,7 w trasie (zazwyczaj 8,2l).


Nie kupuj al-700 - centralki maja problemy z wilgocia i sie przepalaja
Ponoc centralki BINGO sa dobre (ale nie powiem ci ktora wersja)
Reduktor- standatrowy Lovato ponoc sie najlepiej spisuje (sam go mam)
Slyszalem ze jak ma sie klapke antywybuchowa to spala o 1l gazu wiecej.

I nie martw sie- 1.6 v8 dobrze znosza gaz (problemy sie zaczna jak mechanik ustawi za uboga mieszanke)

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: hoses »

maxdredi pisze: Sekwencji nie zallozysz na monowtrysku (x16szr). Ja mialem sekwencje na x16sz i zdjalem go po tygodniu bo nie dalo sie go ustawic i szarpal
Świadczy to o wiedzy gazownika. Pakować sekwencję do mono wtrysku
maxdredi pisze:Nie kupuj al-700 - centralki maja problemy z wilgocią i się przepalają)
Proszę Cię nie pisz takich bzdur. Ja mam osobiście od półtora roku właśnie taką centralkę i śmiga OK.
Właśnie sam polecał bym Al-700 bo jak byś się chciał sam pobawić w regulację to jest na ten temat w necie bardzo dużo informacji. Sam osobiście też chętnie pomogę.
maxdredi pisze:problemy sie zaczna jak mechanik ustawi za uboga mieszanke))
No na pewno, bo mechanik nie jest od ustawiania gazu.
Ważne żeby założył Ci to ktoś, kto się zna. Ja trafiłem w odpowiednie miejsce i instalacja śmiga do dziś i oby jak najdłużej. Żadne klapki anty wybuchowe, żadne przeróbki wlotu powietrza u mnie nie występują.

maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

hoses pisze:
maxdredi pisze:Nie kupuj al-700 - centralki maja problemy z wilgocią i się przepalają)
Proszę Cię nie pisz takich bzdur. Ja mam osobiście od półtora roku właśnie taką centralkę i śmiga OK.
Właśnie sam polecał bym Al-700 bo jak byś się chciał sam pobawić w regulację to jest na ten temat w necie bardzo dużo informacji. Sam osobiście też chętnie pomogę.
maxdredi pisze:problemy sie zaczna jak mechanik ustawi za uboga mieszanke))
No na pewno, bo mechanik nie jest od ustawiania gazu.

To nie sa moje slowa ze al 700 ma problemy z wilgocia tylko gazownika- zreszta wystarczy poczytac o tej centralce na necie.
I jeszcze raz chcialbym zaznaczyc ze jesli u Ciebie jest OK to nie znaczy ze produkt jest pozbawiony wad! doslownie jak z silnikiem x16xel-sa to wadliwe silniki ktore zlopia olej i nie dozywaja duzych przebiegow ale zawsze sie znajdzie osobnik ktory powie ze to bzdury bo jego x16xel jest dobry- tu nie chodzi o Twoj egzemplarz a o srednia statystyczna !

Al- 700 jest pozbawiony emulacji lambdy, np bingo S ma emulacje juz w centralce.
Al est o wiele prostrzy i 'mniej zaawansowany' w ustawianiu od bingo.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: hoses »

maxdredi pisze:Al- 700 jest pozbawiony emulacji lambdy, np bingo S ma emulacje już w centralce.
Kolego znowu nie mogę się z tobą zgodzić. AL-700 na 100% ma emulację sondy(nie mylić z emulacją wtrysku).
Fakt każdy przypadek jest inny, ale za to mój gazownik twierdził zupełnie co innego sugerując mi wybór AL-700 jako lepsza alternatywa dla Bingo-S.
Powtórzę jeszcze raz, nie ważne czy Al-700 czy Bingo-S jak założysz to dobrze to nie będzie problemów z żadnym.

maxdredi

Astro-maniak
Posty: 286
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:12
Imię: Filip
Auto: Astra G LPG
Silnik: z16xe
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: maxdredi »

masz racje, wedlug [External Link Removed for Guests] Al-700 posiada wbudowany emulator. Dziwna sprawa bo ja go mam oddzielnie (stad sadzilem ze nie jest zintegrowany).
Co do wilgoci to mialem z nim problemy i centralka po deszczowej nocy nie chciala sie przelaczyc na LPG. Czesto uzytkownicy dodatkowo maluja uklad lakierem bezbarwnym- jakos wtedy pomaga (i faktycznie pomoglo).

Ogolnie mam pecha w zyciu- zawsze cos jest nie tak- kupilem astre ze slynnym oliwozernym x16xel, remont sie nie przyjal, trafiam na pseudo mechanikow ktorzy sa tak leniwi ze nawet sondy do sekwencji nie chce im sie podlaczyc i ogolnie partacze sa wszedzie.
Jak powiedziales- podstawa sprawnego LPG to dobry zaklad.

Awatar użytkownika
Ącki

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2011, 21:03
Imię: Michał
Auto: AstraF
Silnik: 1.4

#10

Nieprzeczytany post autor: Ącki »

Do monowtrysków Diego bingo albo stag 2 :) i zapweniam ze nie bedziecie mieli klopotów. są to najtańsze rozwiązania i najmniej awaryjne :) jeździłem autami z tymi systemami przez 4 lata i jedyne co to wymiana filtrów. Miałem też landirenzo ale to jest już inna półka cenowa...

ODPOWIEDZ