Z1.8XE + automat + LPG sekwencja BRC duże spalanie

porady i pomoce
Awatar użytkownika
birkoff

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2011, 20:57
Imię: Tomasz
Auto: Astra III hatchback
Silnik: Z1.8XE LPG BRC Seq24
Pomocny: 1 raz

Z1.8XE + automat + LPG sekwencja BRC duże spalanie

#1

Nieprzeczytany post autor: birkoff »

Witam,

Od miesiąca jeżdżę astrą III hatchback z silnikiem Z1.8XE z sekwencyjną instalacją LPG BRC Sequent 24.
Silnik podobno idealny do montażu LPG. Testy na benzynie zaraz po zakupie auta pokazywały realne spalanie (po tankowaniach) na poziomie ok. 10-11l/100km w mieście z włączoną klimatyzacją i ok. 7l/100km w trasie przy spokojnej jeździe. To, że skrzynia w pełni automatyczna, nie miało mieć żadnych dodatkowych 'skutków ubocznych'. Przed montażem i płatnością słyszałem o standardowym zwiększonym spalaniu LPG do benzyny o ok. 15%.
Po montażu LPG w praktyce mam spalanie w mieście 15,7l LPG z klimatyzacją (najkrótsze odcinki to ok. 6km, przełączenie na LPG po ok. 0,7km), w cyklu mieszanym ok. 13l/100 i w trasie przy b. spokojnej jeździe (max. 90-100km/h) 10,3l/100km.

Byłem już na 3 regulacjach (wszystkie na postoju). Podobno parametry wzorowe (spaliny też), temperatura OK 85st.
Moje propozycje aby pojechać z komputerem w trasę spełzły na niczym - podobno komputer LPG bierze wszystko z benzyny a wszystkiemu winna skrzynia automatyczna, przy której spalanie LPG może być wyższe niż 30% (u mnie wychodzi 30-50% więcej!!!).

Nie wymieniałem filtra powietrza i świec, bo wymieniane były w maju i spalanie PB nie odbiega od książkowego. Nieszczelności w instalacji też nikt nie stwierdził. Czy ktoś może potwierdzić zwiększoną apetyt na LPG przy automacie?

Pozdrawiam,
tsz

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Moj ojciec ma zafirę 1,8 16v w gazie tyle że ze sterownikiem staga. Spalanie w cyklu mieszanym wynosi ok 10 l przy czym moj ojciec jezdzi raczej delikatnie. W trasie ok 8-9 l lpg a w miescie nawet do 12. W automacie wiadomo że bedzie wiecej brał.
Pytanie czy 15 to dużo? Jeżdząc z gazem w podłodze to raczej normalne, jesli jezdzisz delikatnie to oznacza problem. Probem prawdopodobnie z regulacją. Jesli instalacja na gwarancji to męczyć gazownika, jesli po gwarancji to zmienic gazownika.

Na lpg spalanie jest wyższe o 20%.
LPG CHARGED

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#3

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Wiadomo, że mam słabszy motor... no, ale po moich raportach (patrz podpis) widać ile potrafi palić autko z automatem i klimą. Niestety nie mam wyników dla samego PB95 bo wtedy jeszcze nie prowadziłem notatek (a to co jest ca. 2,28l/100 jest z czapy bo nawet widać po wynikach LPG, że wychodziło mi więcej przejechanych km, a tak na prawdę wtedy ciut więcej jechałem na PB)... ale na poziomie 10l PB95 ma... raczej nie mniej. Tak jak w maju zatankowałem PB95... tak wciąż mi się jeszcze nie pali rezerwa (mam na 1/4 zbiornika), i zapewne wyjdzie mi, że spalam jakieś 0,7-0,8l na 100km PB95.

Reasumując... też ustawiałem u gazownika, bo oczekiwałem mniejszego zużycia LPG... liczyłem na 11l, a nie 12l... no, ale ja się z tym już pogodziłem :D i nie chce mi się za kolejne regulacje wydawać kasy :D

Mimo wszystko 15-16l to trochę za dużo... myślę, że max 13l w mieście przy zwykłej jeździe z wyprzedzaniem itp. powinien palić.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
birkoff

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2011, 20:57
Imię: Tomasz
Auto: Astra III hatchback
Silnik: Z1.8XE LPG BRC Seq24
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: birkoff »

Dzięki za info. Dzisiaj po kolejnej regulacji 'w trasie'. Oczywiście parametry na komputerze wzorowe, mapa dla lpg wręcz idealnie pokrywa się z mapą benzynową. Drobna korekta mieszanki na '+'. Jak nic mi nie drgnie spalanie LPG w dół to będę musiał zrobić ponowne testy na PB...

ODPOWIEDZ