Astra 1.6 benz/lpg (problem ze spalaniem!!)

porady i pomoce
Awatar użytkownika
andrzej m

Klubowicz AKP
Posty: 808
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:47
Imię: Dziadzia Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Astra 1.6 benz/lpg (problem ze spalaniem!!)

#11

Nieprzeczytany post autor: andrzej m »

Witam. Może zacznij od początku bo nadal nic nie powiedziałeś jaki silnik, jaka instalacja.
Jeśli i na benzynie duże spalanie to czy pali się kontrolka silnika. Czy po odpaleniu na zimnym silniku są wyższe obroty w wogule jakie są obroty.Czy obroty nie falują. Jeśli tak to kiedy. Itd.....
Inaczej nikt nie będzie w stanie Ci pomóc.

Awatar użytkownika
Larsson92

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:46
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 benz/lpg

#12

Nieprzeczytany post autor: Larsson92 »

A więc tak. Silnik mojej astry to 1.6( jeżeli chodzi o gaz to nie mam bladego pojęcia co to za instalacja bo się na tym nie znam)
Kontrolka silnika (o ile się nie mylę to nazywa się ona check) pali się dość często. Po odpaleniu na zimnym silniku obroty są większe ale minimalnie( coś w granicach 900-1000) Jeżeli chodzi o obroty to faktycznie falują ponieważ np. na światłach czuć na kierownicy że te obroty gwałtownie i przez dosłownie pół sekundy są raz wyższe a raz niższe (na słuch przypuszczam ze nie da rady tego wyłapać) Dziś byłem u gazownika to podał mi 2 prawdopodobne usterki przez które silnik tak pali i pracuje mianowicie:
- Czujnik położenia przepustnicy - powiedział mi tylko tyle że ta przepustnica może się otwierać za późno a do tego czasu zasysa za dużo paliwa/lpg
- Czujnik podciśnienia w kolektorze - Tutaj żadnych pikantnych szczegółów mi nie podał tylko wymienił to jako prawdopodobną usterkę

Awatar użytkownika
andrzej m

Klubowicz AKP
Posty: 808
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:47
Imię: Dziadzia Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: andrzej m »

Jeśli chodzi o silnik to 1.6 to za mało. Daj fotkę silnika to Ci podpowiedzą co to za silnik.
Na fotce pokazałem gdzie możesz zobaczyć jaki masz silnik
[External Link Removed for Guests]
Jeśli zapala się kontrolka to odczytaj błędy. Będziesz wiedział co mu dolega.
Falujące obroty mogą wywoływać: Wężyki podciśnieniowe, Nieszczelność układu powietrza dolotowego, silniczek krokowy, EGR
Przemyć przepustnicę.
Podstawa. Odczytać błędy.
Aaaaa jeszcze możesz sprawdzić jakie jest ładowanie alternatora. Ma być 14 z groszem.

ODPOWIEDZ