Astra F 1,6 automat 95 r

porady i pomoce
asmodeusz

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 22 sie 2011, 22:58
Imię: Darek
Auto: Astra F HB 95 r
Silnik: 1,6 B+G
Województwo: świętokrzyskie

Astra F 1,6 automat 95 r

#1

Nieprzeczytany post autor: asmodeusz »

Witam
Posiadam Astrę jak w temacie zagazowaną, jedyne co mnie martwi to spalanie gazu w mieście które wynosi ponad 16 l, świece i kable wymienione na nowe, na regulacji u gazownika byłem, zasugerował wymianę miksera na taki z mniejszym otworem stąd mam pytanie ile u was Astra spala gazu i jaki macie mikser.
W cyklu mieszanym (ok 80 km w trasie 80-90 km/h, 200 km miasto) spalił mi 11,7 l (chyba też sporo).
Jak myślicie co jeszcze może być przyczyną takiego spalania??

młody

Astro-maniak
Posty: 1162
Rejestracja: 17 gru 2008, 23:12
Imię: Szymek
Auto: Trio: F gls, F GSi16V i G Bertone
Silnik: c20ne/c20xe/z22se
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK :)

#2

Nieprzeczytany post autor: młody »

Zużyta membrana, za duży mixer, filtry pozapychane, ciężka noga, parownik zawalony szlamem...

P.S. automat... dolicz około 2-3l bo tyle się różni spalanie od manuala na niekorzyść automata...

Malebo

Astro-maniak
Posty: 603
Rejestracja: 26 sty 2011, 1:03
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno

#3

Nieprzeczytany post autor: Malebo »

Ja mam automat z podtlenkiem gazotu, tyle że sekwencja. Niestety, automat musi palić więcej, ale nie aż tyle co podajesz. Generalnie uznaję, że:
- Miasto - Dynamicznie - 12,5l
- Miasto - Normalna jazda - 11,5l
- Miasto - Ekonomiczna jazda - 10,0l
- Trasa - Dynamiczna - 10l
- Trasa - Normalna - 9l
- Trasa - Ekonomiczna - 8l

Ja jednak głównie mam do czynienia z miastem (jakieś 80%) i mi średnio pali 11,2l... ale ostatnio lżejszą nogą, to 10,0 - 10,5l jest realne.

Przy użyciu klimatyzacji wszystkie powyższe wartości wzrastają od 0,5-1,0l (w zależności od użycia) na 100km.
--------------------------------------------------
* Dynamiczna - zmiana biegów powyżej 4,5k obr... w trasie prędkości rzędu 160km/h
* Normalna - zmiana biegów przy ca. 3,5k obr... w trasie prędkości rzędu 130km/h
* Ekonomiczna - zmiana biegów przy ca 2,5k obr... w trasie prędkości rzędu 90km/h

W cyklu mieszanym (ok 80 km w trasie 80-90 km/h, 200 km miasto) spalił mi 11,7 l (chyba też sporo).
Yyy... nie, to już raczej normalny wynik... pytanie jak jeździłeś po mieście ;)

asmodeusz

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 22 sie 2011, 22:58
Imię: Darek
Auto: Astra F HB 95 r
Silnik: 1,6 B+G
Województwo: świętokrzyskie

#4

Nieprzeczytany post autor: asmodeusz »

Malebo pisze: Yyy... nie, to już raczej normalny wynik... pytanie jak jeździłeś po mieście ;)
na mieście nie mam ciężkiej nogi, ale może to dlatego że miasto zakorkowane jest.... chociaż astra II kolegi po mieście spaliła max 13 l gazu silnik tez 1,6, na dniach powinienem wymienić mixer na mniejszy może to coś pomoże, bebechy parownika niedawno wymieniane, trzeba by jeszcze te filtry zobaczyć

ODPOWIEDZ