Interfejs lpg

porady i pomoce
Conqeror

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2011, 11:05
Imię: Marcin
Auto: Astra 1.4 8v 82 mpi
Województwo: łódzkie

Interfejs lpg

#1

Nieprzeczytany post autor: Conqeror »

Jeśli jest taki temat to przepraszam . Szukalem ale nic nie znallazem , może zle slowo kluczowe nom ale nie ważne .

Chce od podstaw sie dowiedzieć jak podłączyć sie pod instalke . Zaczynając od kabla , skąd kupić badz jak wykonać /podlaczyc. Oraz jaki program na komputerze bedzie do tego potrzebny

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Najpierwej musisz określić jaka to będzie instalacja, bo każda ma inny interfejs i soft.

Conqeror

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2011, 11:05
Imię: Marcin
Auto: Astra 1.4 8v 82 mpi
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: Conqeror »

załważyłem ze trzeba sie podpiac pod jakaś kostke i tu też znalalzem kabel na tej aukcji :

[External Link Removed for Guests]

Teraz musze pewnie zobaczyć co to za kostka jakiej firmy ?

Instalacja 1 badz 2 generacji przez silnik krokowy

Czy to jest centralka ? [External Link Removed for Guests]
I czy mam sie pod to podpiać ?

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Wildze że twoja wiedza jest mizerna w tym zakresie skoro mylisz przełącznik z centralką. Skoro zauważyłeś w swojej instalacji silnik krokowy to zwróć uwagę gdzie zmierzają od niego przewody, a zmierzają pewno do centralki LPG. Więc dokop się do niej, a będziesz wtedy wiedział jaką posiadasz. Jak już będziesz wiedział jaką masz centralkę, to wtedy kupisz sobie odpowiedni interfejs i zdobędziesz soft.

Conqeror

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2011, 11:05
Imię: Marcin
Auto: Astra 1.4 8v 82 mpi
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: Conqeror »

Nom niestety co do elektryki to jestem zielony jak ufolud. A chcialbym troche pokombinować z tego wzgledu ze mechanik spitolil mi instalacjie , co tydzien robie dobre 300 km i auto. Na starej instalacji palio mi tylko 8,5 dm3 lpg po zabiegu mechanika 12l w trasie jak i miescie. Przeregulowałem go na parowniku i na gumowym wężu i zszedł na 10 dm3 w trasie. Na codzien lubie grzebać na w motocyklach wiec i ten temat mnie zaciekawil.

Sory że niedouczony jestem ale każdy od czegoś zaczynał.

Bede musial poszukać jeszcze ale pod maską tego nie bylo tylko jakas pomaranczowa kostka z pojedynczymi wyjściami na wsuwki

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Doskonale Cię rozumiem bo sam zaczynałem kiedyś od zera. Ale sporo czasu spędziłem w internecie na temat instalacji, a w szczególności II generacji bo takową posiadam. Niestety jak nie będziesz wiedział jaką masz centralkę (jak w ogóle ją masz) to nic nie zrobisz.

ODPOWIEDZ