Astra F C16NZ- szarpanie podczas jazdy na LPG

porady i pomoce
kubustbg

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Imię: Jakub
Auto: Astra F
Silnik: C16NZ +LPG
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Astra F C16NZ- szarpanie podczas jazdy na LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: kubustbg »

Witam.
Jestem właścicielem astry F z silnikiem C16NZ (1.6 8v 75 KM) z instalacją gazową I generacji na parowniku Tomasetto. Dotychczas tankowałem gaz na Statoilu i wszystko było pięknie. Zatankowałem jednak ostatnio na stacji Bliska. I od tego czasu auto zaczęło wariować. Najpierw nie dało się wkręcić na więcej, niż 3 tysiące obrotów. Zostawiłem je na noc. Dzisiaj już nawet na postoju na LPG nie da się wkręcić na więcej, niż 3 tysiące. A podczas jazdy szarpie strasznie, prawie że w ogóle nie da się jechać. Na benzynie jest wszystko w porządku. Czy to wina filtra gazu, który mógł się zapchać dziadowskim paliwem z Bliskiej?
Dodam, że auto jest po regulacji instalacji gazowej 3 tysiące kilometrów temu, wymieniona zostały wówczas przewody WN, świece żarowe, centralka od gazu, a cała instalacja została polutowana przez gazownika.
Gazownik nie wie, kiedy będzie mógł wziąć się za moje auto, a tak przynajmniej miałbym rozeznanie co, jak, i za ile.
Jeśli wiecie co może być przyczyną, to piszcie, proszę.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

#2

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

spróbuj ten zalany gaz przepalić ,zalej tego co zawsze.i zobacz co bd.

kubustbg

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Imię: Jakub
Auto: Astra F
Silnik: C16NZ +LPG
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Nieprzeczytany post autor: kubustbg »

Zalałem pełna butle gazu ze Statoila, najwyraźniej coś tam się przemieszało, bo normalnie jeździ na LPG. Na wymianę filtra od gazu i tak się wybieram.
Dzięki za pomoc.

p.s. nigdy więcej gazu na bliskiej. Trochę to dziwne, bo parę razy zdarzyło mi się tankować na orlenie (a paliwo podobno to samo) i wszystko było w porządku.

maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

#4

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

pamiętaj staraj tankować lpg zawsze w 1 miejscu-różnice gaz a gaz są duże .orlen dobry ma gaz.pozdro z stolicy orlenu :D

ODPOWIEDZ