Nie można zatankować gazu

porady i pomoce
rover84

Nie można zatankować gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: rover84 »

Witam.
Auto to Astra F Kombi 1.6 8v z instalacją Lovato. (nie wiem jaka to generacja-nie znam się. na gaz przełącza się samo po osiągnięciu odpowiedniej temp.)
Problem:
wyjeździłem gaz do cna. W butli już nie ma chyba nawet oparów. Auto stało miesiąc. W międzyczasie totalnie rozładował mi się akumulator. Pojechałem zatankować. Okazało się że nie można. Dystrybutor odbijał po osiągnięciu 15 atmosfer ( tak powiedział mi gość na stacji). Tenże pan i mój kolega stwierdzili że mógł się zawiesić zawór i żeby go puknąć gumowym młotkiem. Dodam że przełączając na gaz czy benzynę przed odpaleniem silnika słychać wyraźnie jak zawór na butli pracuje ( słychać "pstryk"). NA benzynie pali i jeździ bez problemu. Załączam zdjęcie butli z zaworem (Lovato). Czy ktoś potrafi zdiagnozować problem i wie jak go rozwiązać? Proszę określić gdzie ew. popukać tym młotkiem.

pozdrawiam
kierowca Astry

Obrazek

normek

Astro-maniak
Posty: 553
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:02
Imię: Tomasz
Auto: Astra F `95 LPG | P406 1.9 TD 90KM
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: normek »

Dobrze Ci powiedzieli, mógł Ci się zawór zawiesić, niestety sprawa jest dość ciężka i to lotto jak ją usuniesz :D. Wpisz w google zawieszony zawór lpg i jest tam parę metod ludzi którzy mieli to samo.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

A jesli nie pomoże - trzeba wyjąć i poprawić .. Może lepiej u gazownika, jesli nie masz doświadczenia ..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

ODPOWIEDZ