Astra F '95 traci moc, podskakuje

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Goorgoo23

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2011, 17:42
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6 16V + LPG

Astra F '95 traci moc, podskakuje

#1

Nieprzeczytany post autor: Goorgoo23 »

Cześć. Wczoraj miałem przedziwną sytuację. Godzinę wcześniej było wszystko w porządku. Później ruszyłem z parkingu, przełączyłem się wcześniej na gaz jeszcze na postoju. Wyjeżdżając na główną drogę docisnąłem dość sporo gaz żeby szybko ruszyć i samochód owszem, ruszył, zmieniłem bieg na drugi, ale jak osiągnął 2,5 tys obrotow to obroty spadły do tysiaca, falowały do 2 tysiecy i samochod podskakiwał. Dodawanie gazu nic nie pomagało. Redukcja na jedynkę też nie pomogła. Zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik, odpaliłem ponownie, ruszyłem ale to samo. Całkowity brak mocy. Przełączyłem na benzynę i problem znikł. Na LPG znowu to samo. Co mogło się stać? Dodam, że byłem przed tą całą sytuacją u gazownika który regulował mi sterownik od gazu, bo tydzien temu mi go ustawiał, samochód po tym zabiegu odzyskał "kopa", ale potem ustawienia samoczynnie się zresetowały i znowu zamulał. Gazownik powiedział, że ten sterownik od zawsze ma ten problem, że bez niczego gubi swoje ustawienia i do mojego auta lepszym rozwiązaniem byłaby sekwencja. Astra F 1.6 16V. Po tym jak mi to wyregulował, autko chodziło jak marzenie.

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: zidan »

nie rozumiem treści Twojego postu pytasz dlaczego jest źle a było dobrze po czym piszesz o ginącej pamięci sterownika lpg, następnie szukasz rozwiązania problemu a wskazujesz instalacje sekwencyjną .....mam nadzieje że zrozumiale....zmień ustrojstwo lpg na poprawne lub fachmana gaziarza
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ