Astra G wlew gazu

porady i pomoce
Awatar użytkownika
krynioPL

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:08
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: pomorskie

Astra G wlew gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: krynioPL »

Witam pytanie krotkie czy montaz wlewu gazu przy wlewie paliwa jest mozliwe? Poniewaz bylem u jednego majstra od LPG i odradzal ze wzgledu na to, ze pistolet do gazu moze rysowac karoserie i ze wlew jest okragly i to znacznie utrudnia montaz.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Z tego co wiem to fachowo właśnie tam powinien się takowy wlew znajdować ze wzgledów bezpieczeństwa (np tylni zderzak to strefa zgniotu) . Nie wiem co masz za majstra, ale chyba z tzw popularnej stodoły, bo jeśli montuje sie już w taki sposób to dostajesz specjalną wkręcaną końcówkę i przez nią lejesz, a nie że porysujesz lakier :lol:

Awatar użytkownika
krynioPL

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:08
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: krynioPL »

Warsztat w Warszawie z prawie 20-sto letnim stazem w montazu instalacji LPG. Mowil ze moze zamontowac ale "na czarnym samochodzie i tak nie bedzie widac na zderzaku" :D ale zrobi jak bede chcial. Zreszta poczytalem opinie o tym fachowcu i srednio ocena 5/5 wiec chyba do niego uderze. Tylko nie wiem co sadzic o instalacji KME, poniewaz taka mi polecal do auta.

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Wlew musi być przykręcony do jakiegoś elementu stałego karoserii. Można pod klapką pełny a jak nie wejdzie to dokręcany. Fakt, że czasem na stacji trącą wężem albo udeżą zaworem - można dłuższą końcówkę dokręcć. Można w zderzak praktyczny ale mało estetyczny.
Co do strefy zgniotu to wielozawór mieści się w butli, a w zaworze tankowania jest tylko zaworek kulkowy, trzymajacy ten gaz z pomiędzy zaworu a wielozaworu. Coś na zasadzie roznicowki.
Wlew pod klapką to estetyk i nic więcej, żadne warunki bezpieczeństwa i takie tam. Warunkiem bepieczeństwa jest odległość od wydechu.
LPG CHARGED

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

powiem tak tez mam czarna astre i wlew gazu w zderzaku az tak mi nie przeszkadał przy wymianie zderzaka chcialem tez przerobic zeby byl w wlewie paliwa ale szkoda mi bylo 130 zl wiec przerobilem sam jest za zderzakiem ze praktycznie nie widoczny a tankuje sie bez problemu jak bede mial chwilke to zrobie dokladne foto
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ