[ASTRA F, 1997] Gaśnie po przełączeniu na gaz

porady i pomoce
Awatar użytkownika
sevi

ex-Staff
Posty: 2459
Rejestracja: 31 maja 2008, 13:49
Imię: Severyn
Auto: Volvo V40
Silnik: 2.0 T
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: [ASTRA F, 1997] Gaśnie po przełączeniu na gaz

#21

Nieprzeczytany post autor: sevi »

pewnie masz na myśli czas nałożenia się faz benzyna/lpg , ustawiałem to u Siebie, zmieniałem czasy nałożenia na krótkie, długie i nic nie pomagało . czy coś pokopali w sterowniku ? zawsze jest taka opcja, podjedź do gazownika innego i zobaczcie co komputer pokazuje. Ja mam KME instalke i kabelek więc sam reguluje z pomocą forum LPG .

Awatar użytkownika
marciocha

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 02 maja 2011, 16:13
Imię: piotr
Auto: astra 1 combi
Silnik: 1.8i+LPG
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŻ

#22

Nieprzeczytany post autor: marciocha »

Znalazłem przyczynę!Bałagan robił czujnik temp na reduktorze.Pamiętam że kiedyś nie miałem ustawionej temperatury przełączania się na LPG.Przy kolejnej regulacji poprosiłem o ustawienie tego parametru.Okazało się że od tamtej pory zaczęły się jajka z przełączaniem.Ostatnio chciałem wymienić ten czujnik.Doszło do tego że na niskiej temp przełączał się bez problemu,a kiedy temperatura reduktora wzrosła to nie było mowy żeby się przełączał.Stanęło na tym że czujnik odłączyłem,kabelek zaizolowałem.Teraz nie wiem o co chodziło z tym czujnikiem.Czy w sklepie dali nie do tego co potrzeba,czy coś jest nie tak ze sterownikiem?

Awatar użytkownika
herbalix

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2014, 20:13
Imię: Igor
Auto: Astra F HB '93
Silnik: C16NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#23

Nieprzeczytany post autor: herbalix »

Ja tydzień temu byłem na wymianie filtra. Do tej pory jeśli temperatura nie spadała poniżej zera to od kopa odpalał na lpg, ewentualnie tylko odpalenie na pb i od razu na lpg. Teraz wymieniłem filtr i od tego momentu żeby wskoczyć na lpg muszę przejechać 2-3km, aż z nawiewu zacznie lecieć choć trochę ciepłe powietrze.

sylweq93

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 29 kwie 2012, 17:20
Imię: Sylwek
Auto: Astra I
Silnik: 1.4
Województwo: podkarpackie

#24

Nieprzeczytany post autor: sylweq93 »

sprawdz napiecie reduktora i czy prad dostaje, jak nie dostaje podlacz kabel bezposrednio do akumulatora i bedzie chodzić, miałem podobnie

ODPOWIEDZ