Niemiecka instalacja LPG Landi Renzo-nie da się połączyć!

porady i pomoce
Fajfer3

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:19
Imię: Rysiek
Auto: Opel Astra III Kombi 1.6 16V B+G
Silnik: ECOTEC 116KM Z16XER
Województwo: świętokrzyskie

Niemiecka instalacja LPG Landi Renzo-nie da się połączyć!

#1

Nieprzeczytany post autor: Fajfer3 »

Witam!
Astra III 1.6 16V 115KM B+G 2007r.
Mam taki problem: Kupiłem auto z zamontowaną instalacją gazową Landi Renzo w serisie Opla w Niemczech.
Chciałem podłączyć tą instalację pod komputer - byłem nawet w warsztacie który jest przedstawicielem Landi Renzo w Polsce.
Początkowo jak podłączyli mi pod komputer nie dało rady - brak kompatybilności, więc skontaktowali się (o ile mówili prawdę) z centralą Landi w Polsce i dostali oprogramowanie, które niby ma pasować do mojego autka.
Ale niestety lipa nie dało rady się połączyć. Zresztą mówili mi, że nawet jak się uda im połączyć to nie będą mogli nic zmienić w ustawieniach LPG a tylko i wyłącznie odczytać ewentualne błędy lub czy coś nie jest uszkodzone.
Nie wiem co dalej robić - mówią że jedyna możliwość to wymiana komputera - i wołają ok. 1000 zł.
Czy da się coś innego zrobić?
Może ktoś z Was miał taki problem?
Na razie będę jeździł bo jest wszystko ok. ale będzie problem jak wypadnie jakaś usterka.

Pozdrawiam
Rysiek
[External Link Removed for Guests]

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

Co to znaczy, że chciałeś ją podłączyć pod [External Link Removed for Guests]? Mówisz o komputerze pokładowym samochodu? Jaki efekt chciałeś uzyskać? Bo chyba nie mówisz o sterowniku instalacji, bo sekwencji "na śrubę" się raczej nie spotyka.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, 14:05 przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

Fajfer3

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:19
Imię: Rysiek
Auto: Opel Astra III Kombi 1.6 16V B+G
Silnik: ECOTEC 116KM Z16XER
Województwo: świętokrzyskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Fajfer3 »

NoOne3 pisze:Co to znaczy, że chciałeś ją podłączyć pod komputer? Mówisz o komputerze pokładowym samochodu? Jaki efekt chciałeś uzyskać? Bo chyba nie mówisz o sterowniku instalacji, bo sekwencji "na śrubę" się raczej nie spotyka.
Nie mówię o komputerze pokładowym samochodu.
Chciałem podłączyć instalację LPG pod komputer nie pokładowy tylko Laptop z odpowiednim oprogramowaniem - instalacja ma odpowiednią wtyczkę i jak podłączę pod komputer będę mógł sprawdzić parametry mieszanki Pb i LPG, ewentualne błędy np. je skasować, lub zdiagnozować usterkę.
[External Link Removed for Guests]

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

A oficjalnymi kanałami? Dzwoniłeś do Landi? Na ich stronie jest kilka numerów telefonów.

Czytając po forach widzę, że różne warsztaty mają różny "poziom współpracy" z firmą, a przez to różny dostęp do opcji oprogramowania (płacą za klucze do programów), może ten warsztat w którym byłeś ma jakąś "tańszą opcję". Ja bym się uzbroił w dokumenty od tej instalacji (może na centralce jest coś napisane ciekawego) i zadzwonił do działu technicznego Landi Renzo.
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

Fajfer3

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:19
Imię: Rysiek
Auto: Opel Astra III Kombi 1.6 16V B+G
Silnik: ECOTEC 116KM Z16XER
Województwo: świętokrzyskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Fajfer3 »

NoOne3 pisze:A oficjalnymi kanałami? Dzwoniłeś do Landi? Na ich stronie jest kilka numerów telefonów.

Czytając po forach widzę, że różne warsztaty mają różny "poziom współpracy" z firmą, a przez to różny dostęp do opcji oprogramowania (płacą za klucze do programów), może ten warsztat w którym byłeś ma jakąś "tańszą opcję". Ja bym się uzbroił w dokumenty od tej instalacji (może na centralce jest coś napisane ciekawego) i zadzwonił do działu technicznego Landi Renzo.
Dzięki coś pomyślę
[External Link Removed for Guests]

Opel Astra H 1.6 116KM B+G Z16XER

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Zapytaj tu [External Link Removed for Guests] to cię pokierują
LPG CHARGED

ODPOWIEDZ