Instalacja LPG astra h 2.0 turbo z20ler

porady i pomoce
Awatar użytkownika
grzech77

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2012, 22:41
Imię: Grzegorz
Auto: Astra h Kombi
Silnik: 2,0
Województwo: mazowieckie

Re: Instalacja LPG astra h 2.0 turbo z20ler

#11

Nieprzeczytany post autor: grzech77 »

Tak na szybko wrażenia po instalace...RE WE LA CJAAAAAAA panowie :) Jeżdze dwa tyg ( wiem że niewiele ) około 500 km po miescie i ponad 1500 km w trasie,dzisiaj pierwszy przegląd..Jak do tej pory bez najmniejszych kłopotów.Wycieczka na Litwe do Kowna zalane 45 l gazu przejechane 440km :mrgreen: W mieście na 45 l około 350 km.Jestem bardzo zadowolony,wszystko cacy jak do tej pory :mrgreen: Brak różnic w spalaniu i w mocy..choć nie jestem zwolennikiem jazdy na gazie przy dużych obciążeniach więc jak już mnie najdzie na mocno dynamiczną jazde to robie to na benzynie :D

Jarek wlkp

ex-Staff
Posty: 634
Rejestracja: 06 sie 2011, 7:46
Imię: Jarek
Auto: calibra
Silnik: c20let
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Plewiska

#12

Nieprzeczytany post autor: Jarek wlkp »

ja na turbo benie latam już 3lata i powiem tak puki była seria czyli 204 KM nie było żadnych negatywnych różnic ;) gdy jednak doładowanie zostało podniesione przyszły inne wtryski pb kolektor i większe turbo to gaz został do ekonomicznej spokojnej jazdy do intensywnej jest pb więc nadal jestem zadowolony tyle że u mnie spalanie gazu w trasie to 12 l ale to przez napęd na 4 koła jednak opory toczenia są większe i silnik starszy ale jestem na TAK :D

Awatar użytkownika
typniepokorny86

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 24 lut 2013, 17:01
Imię: Tomasz
Auto: Astra TT
Silnik: Z20LER
Województwo: podkarpackie

#13

Nieprzeczytany post autor: typniepokorny86 »

Witam,
przymierzam się do asterki z silnikiem Z20LER czyli turbo moc, a dodatkowo tryb sport, czy Wy w swoich zagazowanych autach tez macie tryb sport, jak to się razem spisuje?

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#14

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

grzech77 pisze:Tak na szybko wrażenia po instalace...RE WE LA CJAAAAAAA panowie :) Jeżdze dwa tyg ( wiem że niewiele ) około 500 km po miescie i ponad 1500 km w trasie,dzisiaj pierwszy przegląd..Jak do tej pory bez najmniejszych kłopotów.Wycieczka na Litwe do Kowna zalane 45 l gazu przejechane 440km :mrgreen: W mieście na 45 l około 350 km.Jestem bardzo zadowolony,wszystko cacy jak do tej pory :mrgreen: Brak różnic w spalaniu i w mocy..choć nie jestem zwolennikiem jazdy na gazie przy dużych obciążeniach więc jak już mnie najdzie na mocno dynamiczną jazde to robie to na benzynie :D
Witam
Jak wrażenia z jazdy na LPG po ponad 3 miesiącach od montażu? Nadal wszystko oki, jaki już przebieg na gazie zrobiłeś?
Pytam, ponieważ niedawno nabyłem auto z takim samym silnikiem i zastanawiam się na montażem instalacji LPG.
Przy jakim przebiegu samochodu montowałeś gaz?
Jeżeli możesz, to opisz trochę spostrzeżeń z jazdy na LPG, jeżeli coś jest nie tak jak powinno. A jak z jazdą na LPG pod dużym obciążeniem, nie ma problemu? Podobno te silniki przy dużym obciążeniu zapętlają wtryski Pb, co może być problemem dla komputera gazowego i wtrysków.
Z góry dzięki za trochę cennych informacji:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Larry

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2018, 18:53
Imię: Jakub
Auto: Astra H
Województwo: łódzkie

#15

Nieprzeczytany post autor: Larry »

Witam, planuje kupno Astry H 2.0 Turbo 200KM, i pytanie jak z gazem, wiem ze to pytanie było wałkowane wiele razy, ale widze że posty mają ponad 4 lata, wiec troche czasu mineło, czytałem też ze aut z Turbo gazować sie nie powinno, słyszałem o instalacjach BRC, LandiRenzo 4 generacji, jeżeli chodzi o koszta to czy wyrobie sie w 4 tysiącach, i kolejne wałkowane pytanie jaki Warsztat do montażu LPG polecacie w Polsce, pojade nawet 500km byle by było dobrze, pozdrawiam

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

W lodzi Kolomax i fugazi.
DO tego silnika potrzeba dobrego montera bo inaczej bedziesz gadal ze gaz psuje silniki...
Zapomnij o firmowych instalacjach Landi w kwocie 4 kola. Tyle to starczy na dobra polska np. KME, STAG, lub jakis skladak..

Awatar użytkownika
miros1

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:10
Auto: Astra J
Silnik: A16let
Województwo: mazowieckie

#17

Nieprzeczytany post autor: miros1 »

Ja swoja poprzednia Astre, wlasnie z silnikiem z20ler zagazowalem w 2013r (samochod z 2007) przy przebiegu 60kkm. Przejechalem nia na gazie 5 lat i 110kkm. Sterownik Lpgtech, pierwszy reduktor jakis czerwony, drugi tez i nie pytajcie jaka firma bo za cholere juz sobie nie przypomne ;) pierwszy komplet wtryskow dragony, drugi rowniez. Generalnie roznicy miedzy jazda na PB a gazem nie bylo. Silnik pod koniec pracowal rowno na jalowym i bez problemu wchodzil na obroty. Ciezko powiedziec co z glowica, bo nie bylo potrzeby jej sciagania. Jesli gaz jej zaszkodzil to mysle, ze 110kkm bezproblemowej jazdy na lpg to nieglupi wynik. Pojezdzilbym nia pewnie jeszcze z 40kkm i profilaktycznie oddalbym silnik do solidnego remontu, co mysle, ze by pozwolilo zrobic kolejne 100kkm bez wiekszych przygod. Troche grosza sie zaoszczedzilo na lpg, a frajda z jazdy 200km byla spora;)

ODPOWIEDZ