Instalacja LPG astra h 2.0 turbo z20ler

porady i pomoce
Awatar użytkownika
szymongrygorowicz

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2012, 23:51
Imię: Szymon
Województwo: pomorskie

Instalacja LPG astra h 2.0 turbo z20ler

#1

Nieprzeczytany post autor: szymongrygorowicz »

Witam,

Przymierzam się do zakupu astry H 2.0 turbo, zastanawia się jedynie czy do tego silnika da się założyć instalację LPG?
Pewien gazownik w Gdańsku odmówił gazowania tego silnika motywując to możliwymi komplikacjami....

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z gazowaniem tego silnika proszę o informację.

LysyCC

ex-Staff
Posty: 397
Rejestracja: 02 lip 2007, 11:26
Imię: Michał
Auto: Huuuuunnnndddddaaa
Silnik: V6 suko!
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: LysyCC »

Dać to sie zawsze da zagazować tylko pytanie po co... jak już kupujesz 2,0T to raczej szykuj sie na jazde na benzynie a jak chcesz jezdzić tanio to nie kupuj turbo benzyny.

Co do gazu to zajedź na Kruczkowskiego 11 tam robią wszystko na gaz i znają się na rzeczy.
"Woody"- pogromca golfiarzy :D

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

[External Link Removed for Guests]
LPG CHARGED

Awatar użytkownika
NELLY77

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2012, 19:51
Imię: Janek
Auto: ASTRA H
Silnik: 2.0 TURBO
Województwo: lubuskie

#4

Nieprzeczytany post autor: NELLY77 »

Oczywiscie można do tego silnika LPG ja wkrótce bede zkładał do swojego turbo Z20LEL.

Awatar użytkownika
NELLY77

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2012, 19:51
Imię: Janek
Auto: ASTRA H
Silnik: 2.0 TURBO
Województwo: lubuskie

#5

Nieprzeczytany post autor: NELLY77 »

Witam ,
Gaz założony do turbo Landi Renzo ,praktycznie nie czuc różnicy czy sie jedzie na paliwie czy na lpg, spalanie około 10 l LPG :P
Polecam

Awatar użytkownika
szattek

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2012, 0:56
Imię: Bartosz
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: szattek »

W trasie?

Awatar użytkownika
NELLY77

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2012, 19:51
Imię: Janek
Auto: ASTRA H
Silnik: 2.0 TURBO
Województwo: lubuskie

#7

Nieprzeczytany post autor: NELLY77 »

w trasie 8,9 nawet na 100 km :P

Awatar użytkownika
grzech1977

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:31
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra H
Silnik: 2,0 T 170KM
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: grzech1977 »

7 stycznia również zakładam Landi Renzo 8-) koszt 3,9 tys .. mam nadzieje że nie będe żałował :mrgreen:

Awatar użytkownika
Scorsesse

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2013, 12:01
Imię: Martinello
Auto: Astra H
Województwo: lubelskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Scorsesse »

Po co gazować 2.0 turbo?? A po to: silnik do 2 litrów (małe opłaty) o sporej mocy jak na masę, a jedzie się za połowę ceny. :) LPG to paliwo ALTERNATYWNE ! dobrze ustawiona instalka sekwencyjna na szybkich,wydajnych wtryskach chodzi tak jak na benzynie. Jeżeli zamontuje to dobry fachowiec to dla silnika nie ma znaczenia czy jedzie na PB czy LPG.
Jak ktoś mówi, że jazda na gazie to wiocha to niech się zastanowi chwilę.. Czy jestem wieśniakiem dlatego, że nie chcę płacić dwa razy tle za paliwo? :) Połowa twardzieli co wyzywają innych od wieśniaków mają korek lpg obok wlewu :lol:

Awatar użytkownika
grzech1977

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:31
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra H
Silnik: 2,0 T 170KM
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: grzech1977 »

Scorsesse pisze:Po co gazować 2.0 turbo?? A po to: silnik do 2 litrów (małe opłaty) o sporej mocy jak na masę, a jedzie się za połowę ceny. :) LPG to paliwo ALTERNATYWNE ! dobrze ustawiona instalka sekwencyjna na szybkich,wydajnych wtryskach chodzi tak jak na benzynie. Jeżeli zamontuje to dobry fachowiec to dla silnika nie ma znaczenia czy jedzie na PB czy LPG.
Jak ktoś mówi, że jazda na gazie to wiocha to niech się zastanowi chwilę.. Czy jestem wieśniakiem dlatego, że nie chcę płacić dwa razy tle za paliwo? :) Połowa twardzieli co wyzywają innych od wieśniaków mają korek lpg obok wlewu :lol:
Ja już w poniedziałem mam montaż...do tematu podchodze poważnie,zrobilem spory wywiad u różnych gazowników w Warszawie i byli i tacy którzy do mojej turbinki proponowali instalke za 3 tys 8-) Zdecydowałem się jednak na Landi :) i montaż w ElpiGaz na modlińskiej..Całośc 3,900 ale przekonały mnie opinnie o tym gazowniku więc nie będe oszczedzał :idea:
Czy warto gaz do turbinki ? Pewnie że warto 8-) Do mocno agresywnej jazdy zawsze zostaje benzynka :geek: Osobiście robie duże trasy cześto po europie i dziennie wale np po 1000 km wiec czemu nie...Gazik jak znalazł :) Spokojna jazda po trasie 120-150 km/h a połowe taniej.Kobita boi sie latać samolotem więc my sporo jezdzimy ( ostatnio Lizbona :lol: ) 3,5 tys km w jedna strone..wiec szybki zwrot za instalke bedzie :)

ODPOWIEDZ