prośba o o ocenę instalacji lpg

porady i pomoce
maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

prośba o o ocenę instalacji lpg

#1

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

witam.co sądzicie o instalacji lpg do astra g 1.6 8v 75km.reduktor- ASTER,ZAWÓR -GAZOWY ASTER,WIELOZAWÓR-TOMAS,ZAWÓR TANKOWANIA -TOMAS,CENTRALKA STAG W,UKŁAD ELEKTRONICZNY STAG 2L .

mariopoznan

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:23
Imię: Mariusz
Auto: Polonez Caro
Silnik: 1600
Województwo: wielkopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: mariopoznan »

Stag 2l to straszne dziadostwo tak samo jak Lecho mini tych dwóch sterowników należy sie wystrzegać.Jesli jakiś zakład chce to montować w dzisiejszych czasach to lepiej zmienić warsztat.Ze swojej strony polecam Stag-a 100 lub 150 albo Bingo M.Oba sterowniki do tego auta będą bardzo dobre.Auto bardzo wdzięczne w gazowaniu i bezproblemowe jeśli będzie dobry monter.Pozdrawiam :)

maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

#3

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

kumpel ma taki gaz w astrze f ten sam silnik 2 lata minęło od założenia i nie narzeka .nic mu się nie dzieje z lpg jak i silnikiem,moim zdaniem zależy właśnie od zamontowania tego i ustawienia takie moje spostrzeżenie .szkoda że nikt się nie wypowie kto pomykał na takiej instalacji

normek

Astro-maniak
Posty: 553
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:02
Imię: Tomasz
Auto: Astra F `95 LPG | P406 1.9 TD 90KM
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: normek »

Stag 2l miałem i wywaliłem, wstawiłem śrubę.

Jak chcesz mieć krokowca to zainstaluj STAG XL, jak ma być taniej to register.
Co do reduktora to nie znam tego ustrojstwa polecam Emmeagas Ml94, elektrozawór, wielozawór to już obojętne tam nie ma co się psuć w zasadzie. Jak będzisz montował centralkę to naciskaj na podłączenie do TPS, nie ma TPS podłączonego to gazownik jest partaczem i leniem tyle ode mnie.

maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

#5

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

to panowie od tego stag 2l co się dzieje ,że takie opinie ma złą ,psuje się czy nie można ustawić lpg na czym polega ta jego zła opinia

normek

Astro-maniak
Posty: 553
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:02
Imię: Tomasz
Auto: Astra F `95 LPG | P406 1.9 TD 90KM
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: normek »

Polega to na tym, że to nie jest II generacja tylko taka ściema ;). Regulację w stagu masz na śrubę czyli tak jak w normalnej śrubie :P Masz tam co prawda silniczek krokowy, ale on nawet nie potrafi domknąć się (jest spiłowany specjalnie bo reguluje się na śrubę) nooo i ma on tą centralkę, która tylko emuluje pracę sondy ;D.

Reasumując jest lepszy od śruby czyt. I generacji tylko tym, że nie informuje użytkownika o błędzie silnika... oczywiście o ile instalator dobrze podłączy centralkę bo z tym bywają problemy bardzo częste. (o problemach ze stagiem możesz na necie poczytać).

Jak chcesz montować centralkę to weź prawdziwą II generację np. STAG XL - polecam to czego sam jestem pewny, jest on prosty i możesz sam się bawić jak kabel kupisz. Jak nie chcesz montować centralki to kup register za 10 zł i masz po kłopocie.

maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

#7

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

ok.dzięki.to różnica taka że płaci się za coś co imituje to co powinno być .

normek

Astro-maniak
Posty: 553
Rejestracja: 13 mar 2011, 10:02
Imię: Tomasz
Auto: Astra F `95 LPG | P406 1.9 TD 90KM
Silnik: X16SZ
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Nieprzeczytany post autor: normek »

Jeszcze jest coś tak świetnego co się nazywa BLOS, i to jest urządzenie przypominające gaźnik tylko, że do LPG.

Niestety nie jest on "legalny", gdyż pieprzony przepis o instlacjach LPG mówi, że instalacja musi być kontrolowania elektronicznie ;), a BLOS robi to samo tylko, że mechanicznie.

U włochów dużo samochodów jeździ na blosie, nie mają strat osiągów na benzynie, a u nas wymarł.

Awatar użytkownika
stangreg

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2012, 21:50
Imię: Stanisław
Auto: opel astra III
Silnik: 1.4
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: stangreg »

Witam,
Proszę o pomoc, jestem posiadaczem modelu Astra III 1.4 XEP z 2010r i mam dylemat, jaką instalację LPG wybrać?
Czy jest to silnik predefiniowany do takiego rozwiązania, jakie mogą być skutki uboczne posiadania gazu? Jakie rzeczy powinienem wiedzieć?

Dziękuję i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ