Astra G 2.0 16V chyba duże spalanie gazu

porady i pomoce
sz0m0n

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2011, 10:58
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra G Kombi
Silnik: X20XEV+ LPG
Województwo: dolnośląskie

Astra G 2.0 16V chyba duże spalanie gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: sz0m0n »

Witam wszystkich, chciałbym usłyszeć waszą opinię, może przy okazji jakąś pomocną poradę.
Posiadam od niedawna Asterkę z silniczkiem 2.0

Instalacja gazowa STAG-300
reduktor alaska tomasetto
elektrozawór alaska tomasetto
listwa wtryskowa Rail

Czujnik temperatury jest tak ustawiony, że samochód przeskakuje na gaz dużo szybciej niż normalnie.
Aktualnie spalanie wyszło mi 13,1 litra gazu na 100km Jazda tylko i wyłącznie po mieście (Wrocław, akurat w godzinach o niedużych korkach).

Czy to spalanie jest normalne, czy może jednak coś jest nie tak. Jest może jakaś możliwość sprawienia, aby troszkę chociaż mniej palił?

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

ile benzyny palił?
Zakladając ze tylo w mieście i masz cięzką nogę to normalne spalanie.
Jeśłi jeździsz normalnie to raczej dużo. Kiedy były wymieniane filtry? No i regulacja kiedy była?
LPG CHARGED

sz0m0n

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2011, 10:58
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra G Kombi
Silnik: X20XEV+ LPG
Województwo: dolnośląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: sz0m0n »

Nogę akurat przy tym tankowaniu miałem normalną. Chciałem sprawdzić najpierw przy normalnej jeździe ile będzie spalał.
Samochód niedawno kupiłem, więc niestety nie jestem w stanie stwierdzić dokładnie kiedy były wymieniane filtry od gazu.
Ile benzyny Pali niestety nie jestem w stanie powiedzieć, nie miałem okazji zatankować pełnego zbiornika i przejeździć tak. Komputer pokazywał 11l/100km

Regulacja była robiona jakieś 2 tygodnie temu, zaraz po tym jak naprawiłem/zregenerowałem listwę wtryskową gazu, ponieważ jeden tłoczek zaczął szwankować. Z tym w ogóle było wesoło, ponieważ rozjechało mi to mapę paliwa i zawiesiło sondę lambda, która przestała jakkolwiek reagować (zapalił się Check Engine).
Pojechałem do serwisu, który zajmuje się tylko oplami sprawdzić co się stało. Tam na szczęście okazało się, że po wgraniu ustawień fabrycznych sonda z powrotem zaczęła reagować prawidłowo. Pojechałem więc znów do gazownika, ten ustawił wszystko tak jak powinno być i teraz silnik znów ma moc i pracuje równo.

Dodam może tyle, że u mnie na gaz przełącza się tak przy temperaturze około 15-20C

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

miałem taką Asterkę przez ponad 3 lata i spalanie jest takie. Ja co prawda miałem instalację LandiRenzo Omegas ale po Warszawie paliła w granicach 12-13 ltr, przy mocnym bucie nawet 15 :lol: ale na trasie spokojnie można było osiągnąć 7-9 nie ograniczając się. spalanie PB po Warszawie wychodziło 10-11, w trasie nie sprawdzałem (nie po to miałem LPG), ale miałem instalkę ustwioną na wisnę na przełączanie przy 30 stopniach a w zimę na 40 ( przy mrozach powyżej -15 i tak ręcznie przęłączałem jak wskazówka się podniosła bo innaczej auto gasło jak przy dojeżdzaniu do świateł się przełączyło). Więc jak tak nisko masz ustwione przęłączanie to wynik normalny.

sz0m0n

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2011, 10:58
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra G Kombi
Silnik: X20XEV+ LPG
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: sz0m0n »

Cóż, dziękuje za informacje. W takim razie chyba trzeba sie przyzwyczaić do szybszego znikania gazu ze zbiorniczka. Chciało się mieć 2.0 to trzeba liczyć się z kosztami ;)

Bieńkoś

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 8:45
Imię: Kamil
Auto: Yellow Astra G
Silnik: 1.8 16V , sekwencja
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#6

Nieprzeczytany post autor: Bieńkoś »

Ja mam 1.8 16 V 125 km i mi nie spali wiecej gazu niz 10 l po miescie, jezdze szybko, dynamicznie. Po to zalozylem gaz.
Instalacje mam Stag na wtryskach tomaseto. Ten kto jest zdania , że auto więcej spala gazu niż benzyny jest w dużym błędzie.
Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

tak kolego producenci instalacji LPG którzy też twierdzą że spalaniet większe, producencji aut z fabrycznymi instalacjami też są w błędzie :lol: ,

ODPOWIEDZ