Astra H 1.6 105 KM Z16XEP i gaz ?

porady i pomoce
marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

Astra H 1.6 105 KM Z16XEP i gaz ?

#111

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

To tylko moje doświadczenia.Zaraz po kupnie na przestrzeniu nie wiem z jakiś 3 tysięcy km przy większym obciążeniu poziom oleju zjeżdżał do minimum . W tym roku w maju wyjazd na Słowenie ponad 3000km autostradami zrobione (na valvoline) i żadnej dolewki nie potrzebowałem więc jeśli w ogóle pobiera olej to jakieś śmieszne ilości,że między wymianami co 10-15 tysięcy km nie zauważam tego i nie musze dolewać a co jakiś czas sprawdzam olej bo nie jest to mój pierwszy opel i wiem,że lubią czasem sobie łyknąć oliwy.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 11:17 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Mario80

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:12
Imię: Mariusz
Auto: Opel Meriva
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#112

Nieprzeczytany post autor: Mario80 »

No to ekstra.
Ja też lałem Maxlifa do z16xe i zyzycie nic sie nie zmienilo.
Co lepsze, po zakupie auta, wymianie rozrzadu, plynow i filtrow, przejechalem kilkadziesiat km z predkosciami 140-160km/h. Ubytek byl zerowy. Pare tygodni pozniej silnik zaczal brac olej. Przebieg byl ok 125kkm.

Awatar użytkownika
kopiko

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2018, 15:24
Auto: astra h
Silnik: z16xep
Województwo: kujawsko-pomorskie

#113

Nieprzeczytany post autor: kopiko »

a czy jest mozliwe przelozenie glowicy z wersji tolerujacej gaz? czy sterownik tacho i stacyjka musialby byc tez zmieniony?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#114

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Nie rozumiem za bardzo kwestii głowicy tolerującej gaz, mógłbyś rozwinąć? z tego co się orientuje to tak naprawdę trzeba sprawdzać luz zaworowy i mieć dobrze wystrojoną instalacje i to wszystko w z16xep. Przynajmniej u mnie, odpukać, tak śmiga od około 50 tysięcy km bez problemów.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Mario80

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:12
Imię: Mariusz
Auto: Opel Meriva
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#115

Nieprzeczytany post autor: Mario80 »

marek87mat pisze:QR_BBPOST Nie rozumiem za bardzo kwestii głowicy tolerującej gaz, mógłbyś rozwinąć? z tego co się orientuje to tak naprawdę trzeba sprawdzać luz zaworowy i mieć dobrze wystrojoną instalacje i to wszystko w z16xep. Przynajmniej u mnie, odpukać, tak śmiga od około 50 tysięcy km bez problemów.
Marek, a czy w ASO sprawdzany/regulowany byl ten luz zanim kupiles auto?
Czy po zakupie tez go sprawdziles i co ci wyszlo po takim przebiegu?
Jakie masz graty LPG?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#116

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

W ASO, to musiałbym książkę serwisową przejrzeć bo nie wiem czy to robili. Ja sprawdzałem luz przed montażem lpg czyli w okolicach 240 000km(zaraz po kupnie,poza ASO) wszystko było jeszcze w normie chociaż na dwóch szklankach troche mniejszy niż na reszcie. Wtedy zapadła decyzja o montażu LPG (mam sprawdzony warsztat - liczy się montaż, bo nawet na dobrych gratach można spieprzyć sprawę). Mam włożoną elektronikę AGIS P13 (miał probelm z oprogramowaniem i powodować zaczął wypadanie zapłonów, ale po aktualizacji jest git). wtryski jeśli dobrze pamiętam to Hana każdy oddzielnie. Auto jeździ bez problemów więc sprawdzanie luzu będzie na wiosnę, na razie żadnych kłopotów poza wspomnianym wyżej, nie zaobserwowałem.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, 13:32 przez marek87mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Mario80

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:12
Imię: Mariusz
Auto: Opel Meriva
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#117

Nieprzeczytany post autor: Mario80 »

Rozumiem, ze instalka nie ma ustawionych dotryskow i silnik na gazie chodzi w pelnym zakresie obrotow i obciazenia?

Jakie masz spalanie w miescie i na trasie?
Przy jakiej temp masz ustawione przelaczanie na LPG?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#118

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Tak, na lpg auto chodzi w pełnym zakresie obrotów. Po łódzkich korkach około 10l/100km, w trasie zależy od tego jak się jeździ ale na ogół około 8,5lpg/100km, rekord -spokojna jazda po ekspresówkach i autostradach w Słowenii około 7,7 lpg/100km. Temperatura 30 stopni bodajże, ale da się włączyć opcje dłuższego podgrzewania jak jest bardzo zimno-kwestia ustawienia. Spalanie może wydawać się duże co niektórym, ale trzeba pamiętać,że auto ma budowe autobusu i masa własna z klima i Z16XEP to 1400kg.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
Mario80

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:12
Imię: Mariusz
Auto: Opel Meriva
Silnik: Z16XE
Województwo: Zagranica - UE

#119

Nieprzeczytany post autor: Mario80 »

marek87mat pisze:QR_BBPOST Spalanie może wydawać się duże co niektórym, ale trzeba pamiętać,że auto ma budowe autobusu i masa własna z klima i Z16XEP to 1400kg.
Piszesz o Merivie?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#120

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Tak o merivie, przynajmniej ja tak mam wpisane w instrukcji obsługi.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 8:25 przez marek87mat, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

ODPOWIEDZ