Fabryczna instalacja LPG w Astrze IV

porady i pomoce
Awatar użytkownika
smigielko

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2013, 8:48
Imię: Michał
Województwo: śląskie

Fabryczna instalacja LPG w Astrze IV

#1

Nieprzeczytany post autor: smigielko »

Co myślicie o fabrycznje instalacji LPG w astrze IV sprzedawanej z silnikiem 1.4 u autoryzowanych dealerów?
1. Czy warto - jakie spalanie, jak, pracuje silnik, inne koszty.
2. Czy ktoś jeździ czymś takim i ile przejechał.
3. Jeśli jeździ to czy widzi jakieś problemy.

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Bardzo dobry pomysł bo:
1. Instalacja LandiRenzo Omegas- IMHO jeden z lepszych jeśli nie najlepszy produkt na rynku.
2. Instalka montowana w fabryce Opla w Rüsselsheim a nie u dealera. Odpada możliwość druciarstwa
3. Silnik fabrycznie ze wzmocnioną głowicą pod LPG i podobno ma też jakoś zmodyfikowany soft ECU pod to paliwo.


Tyle teorii. Z praktyką będzie trudno bo mało sie tych aut sprzedało.
pzdr
zbigor

Awatar użytkownika
ripek

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2013, 11:41
Imię: Marcin
Auto: Astra 4 ST
Silnik: 1.4T
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: ripek »

Kupiłem 2 tyg temu, póki co śmiga świetnie. Przyśpieszenie zadziwiajaco dobre jak na tą wagę kombi.

Tryb mieszany to dokładnie 10Litrów. Delikatna jazda po wioskach około 8,5. Więc po mieście liczę do 12 litrów.

Z minusów. Przy dotankowaniu 10 litrów do pełna (mierzyłem sobie spalanie), nie podniosła się wskazówka ani troszkę. I spada tak jakby liczył od tego miejsca. Dojade do końca i dobiję 40litrów - jak się nie ruszy to serwis.

Gaz przełącza się w miarę szybko - w takich temperaturach jak teraz (2-3 stopnie) po około kilometrze.

Aha - wazna rzecz co mnie zaskoczyło i nie wiem czy da sie ogarnąć - modele z lpg nie maja opcji pokazywania sredniego spalania (mimo wersji SPORT)!! Na ekranie pomiedzy zegarami sa 3 zakladki: predkosc chwilowa, dystans1, dystans2.

Słyszałem że ktoś sobie shakował i mu pokazuje ale nie wiem czy będą to prawidłowe wartości ..

ODPOWIEDZ