SPALA GAZ I BENZYNĘ

porady i pomoce
Awatar użytkownika
emilgd

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2013, 11:05
Imię: Grzesiek
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.6 + LPG
Województwo: podkarpackie

SPALA GAZ I BENZYNĘ

#1

Nieprzeczytany post autor: emilgd »

Witam Forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem i nie doszukałem się podobnego tematu więc pozwolę sobie rozpocząć nowy. Moje autko to Astra H Twinport 1.6 105 KM rok 2004 grudzień + LPG PRINS sekwencja założone w 2005 roku. Autko użytkuje od 2 tygodni i pojawił się pewien problem, mianowicie. Po wyjeżdżeniu całości gazu instalacja automatycznie przełącza spalanie na benzynę, normalne. Pojazd przemierza ok. 20-30 km na benzynie. Następnie jest tankowany cały bak gazu i tu pojawia się problem z przełączeniem na gaz. Po zatankowaniu gazu przełącza się kontrolka wskazująca na pracę silnika na gazie. W tym czasie jednak spalana jest benzyna, co widzę po opadającej wskazówce ilości paliwa. I tego jestem pewien. Po przejechaniu 90 km uzupełniłem ilość gazu tankując do pełna i okazało się że spalił również gaz - dokładnie tyle ile potrzebował na przebycie 90 km. Wniosek; w trakcie w/w dystansu spalił i gaz i benzynę w zbliżonych ilościach tj. ok. 8 l. Po przejechaniu ok. 90 km samochód zaczyna pracować wyłącznie na gazie. Wskazówka ilości paliwa zatrzymała się. Sytuacja taka ma miejsce wyłącznie po zużyciu całości gazu i tankowaniu całego zbiornika. Po dotankowaniu gazu pojazd przełącza się prawidłowo. Moja prośba do Was o diagnozę usterki. Czy jest wogóle możliwość aby jednocześnie spalał i to i to. Nadmienię jeszcze tylko że w trakcie tych 90 km nie był diagnozowany elektronicznie. Diagnozowałem pojazd już przy stabilnej pracy i zarówno na gazie jak i na benzynie nie pokazuje żadnych błędów. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

ktorys układ pomiarowy robi cie w kobyle gdyba palil jednocześnie 50% lpg i 50%pb to taka mieszanka była by k....ko ciezkosrawna . jechal bys jak kangur . krótkimi skokami .
marpas 1954

Misiek38

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 21 cze 2009, 21:09
Imię: J23
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+Gaz
Lokalizacja: Wawa/Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Misiek38 »

Może masz podobny problem jak ja miałem opis TUTAJ. Dodam tylko że po montażu tego emulatora muszę utrzymywać poziom paliwa nie mniejszy niż 1/4 baku ponieważ poniżej tego poziomu zaczynają się pojawiać błędy w module REC i wskazówka poziomu paliwa rz pokazuje dobrze a raz opada sobie do poziomu rezerwy.

ODPOWIEDZ