Wymiana filtru fazy ciekłej Koltec - jak to zrobić ?

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Bart24

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:01
Imię: Bartek
Auto: Astra G'99 1.8 16v
Silnik: X18XE1
Województwo: kujawsko-pomorskie

Wymiana filtru fazy ciekłej Koltec - jak to zrobić ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Bart24 »

Witam,
W swojej Astrze posiadam instalację gazową Koltec - studiowałem ją przed kupnem auta jak i po zakupie i opinie są różne... na razie jest ok.
Standardowo chciałbym wymienić filtr fazy ciekłej, który znajduje się przy elektrozaworze ale... no właśnie niby nic prostszego - odkręcić śrubę wymienić filtr i oring. Otóż ja mam to zrobione w ten sposób że bezpośrednio przed nakrętką z filtrem W odległości ok 3-4 mm od czoła nakrętki znajduje się blacha, przespawana do ramy która dalej podtrzymuje parownik. Nie dam rady chyba zmieścić się tam z kluczem (chyba że wymontuję parownik ), a jeżeli już bym się zmieścił to niemożliwym jest ażeby ten filtr wysunąć swobodnie i wymienić.... HELP.... jak mam to zrobić. Widziałem inne instalacje w Astrach no i położenie elektrozaworu było inne i dostęp do filtra był taki jak powinien być... przecież co 10.000 km muszę go wymienić .... Czy miał ktoś może podobny problem. PROSZĘ O POMOC.

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5868
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Jeżeli miałbym tak porobione to albo bym sam przeniósł reduktor w inne miejsce, żeby mieć na przyszłość dobry dostęp do elektrozaworu, a jak nie to jedź do gazownika. Za 20-25zł (z filtrem) powinien to wymienić. Niech on się wtedy morduje :D

ODPOWIEDZ