ASTRA G X 14 XE, Z 14 XE

porady i pomoce
phex1337

Astro-maniak
Posty: 277
Rejestracja: 18 kwie 2011, 21:12
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra 1993r GL
Silnik: x16sz 8v
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

ASTRA G X 14 XE, Z 14 XE

#1

Nieprzeczytany post autor: phex1337 »

Witam

Ponad tydzień temu znajomy w pracy założył instalacje gazową w swojej astrze i mam kilka pytań odnośnie samej instalacji którą polecili mu w firmie PRO LPG

Dokładna nazwa w dokumentach nazywa się Minikit LPG Smart new lovato. Model: RIDUTTORE RGJ-3 N

Z tego co przeczytałem jest to stosunkowa świeża instalacja i tu kieruje do was pytanie czy bedzie dobrze chodziła na tym silniku ponieważ od kilku dni zapala mu się check oraz gdy dodaje gazu zaczyna migać na benzynie jak i po przełączeniu na gaz silnik pracuje nierówno brakuje mu mocy szarpie oraz gaśnie podczas ruszania

Dokładnego kodu silnika mi nie znam ale to jeden z tych który napisałem w temacie :)
Z wcześniej przeczytanych tematów instalacja jest raczej niezbyt dobra ale mogę się mylić
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Darroo

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 26 kwie 2013, 12:52
Imię: Darek
Auto: Renault Megane IV Grand Coupe
Silnik: 1.3 TCE
Rocznik: 2018
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#2

Nieprzeczytany post autor: Darroo »

Lovato to budżetowa instalacja, którą produkuje Landi Renzo. Produkt dobry pod warunkiem, że dobrze dobrany do silnika i przede wszystkim prawidłowo zamontowany.
Skoro kolega dopiero co montował to niech wraca do firmy gdzie mu to zakładali i niech poprawiają (ma gwarancję na montaż i komponenty instalacji). Samochód na LPG ma jeździć tak samo jak na noPb.
Patrząc na to co piszesz, to zapewne instalacja nie została ustawiona po zamontowaniu. Zrobiono tylko autokalibrację i pożegnano Twojego kolegę.

-- 7 paź 2013, o 07:36 --

Lovato to budżetowa instalacja, którą produkuje Landi Renzo. Produkt dobry pod warunkiem, że dobrze dobrany do silnika i przede wszystkim prawidłowo zamontowany.
Skoro kolega dopiero co montował to niech wraca do firmy gdzie mu to zakładali i niech poprawiają (ma gwarancję na montaż i komponenty instalacji). Samochód na LPG ma jeździć tak samo jak na noPb.
Patrząc na to co piszesz, to zapewne instalacja nie została ustawiona po zamontowaniu. Zrobiono tylko autokalibrację i pożegnano Twojego kolegę.

ODPOWIEDZ